Chcete-li také světový mír, přestaňte podporovat tuto podvodnou praktiku…

Překvapivá skutečnost, které umožnila vést téměř všechny války za posledních 150 let. Odmítněte ji dále akceptovat a světový mír je na dosah ruky.

Nejen na mezinárodních konferencích se mluví o potřebě světové míru.

Tak proč jej ještě nemáme?

Možná Vás velice překvapí jedná zásadní skutečnost, které umožnila vedení všech válek v posledních 150 letech a to jsou inflační peníze.

Hodně o této problematice napovídá výrok jednoho z nejvýznamnějších představitelů rakouské ekonomické školy Ludwiga von Misese:

Bez přehánění lze říci, že inflace je nevyhnutelným prostředkem militarismu. Bez ní by zhoubný vliv válek na bohatství byl mnohem jasněji a rychleji viditelný; válečná únava by přišla mnohem dříve.

V době, kdy peníze byly kryty komoditami, musel stát, když chtěl vést válku, napřed na ni ušetřit.

Toho lze dosáhnout výrazným zvýšením daní, což nebylo zrovna populární řešení, neboť obyvatelé státu se museli značně uskromnit, jen kvůli válce.

Další velice užívanou možností bylo vydání inflační měny (většinou papírové). Ta však měla většinou velmi krátké trvání v období míru, neboť lidé rychle poznali, že kupní síla těchto peněz značně klesla a přestali ji používat.

V dnešní době se již obyvatelé státu vedoucího válku nemusí vůbec uskromňovat, mohou dokonce mít značné deficity a vést válku díky nově natisknutým penězům.

Proč lidé nerozumí tomu, jak fungují peníze?

Aktuální finanční systém, založený na zlegalizovaném podvodu odborně zvaném částečné rezervy, je ukázkou inflační měny dovedené téměř k dokonalosti. Je také v zájmu vládnoucí elity, aby lidé netušily, jak přesně funguje.

Velice dobře to ilustruje výrok známého průmyslníka Henryho Forda:

Je dobře, že lidé nerozumějí tomu, jak funguje bankovní a peněžní systém. Protože kdyby rozuměli, jsem přesvědčen, že do rána máme revoluci.

To podle mého mluví za vše. Bohužel ani většina vystudovaných ekonomů, se kterými jsme mluvil, absolutně netušíjakým velice bizarním způsobem dnes vznikají peníze.

Věří stále tomu, co nám říkali ve škole, že banky půjčují peníze vkladatelů.

Banky vytváří peníze z ničeho pomocí úvěru.

Bohužel jim nikdo nesdělil, že v systému částečných rezerv vytváří banky peníze z ničeho pomocí úvěru.

Další spousta vzdělaných lidí tuto skutečnost považuje za konspirační teorii, přestože ji nedávno potvrdila i centrální banka Velké Británie.

Uvědomte si, že všechny války, jsou válkami bankéřů. A jsou to právě bankéři, kteří na jimi uměle vyvolanými krizemi a válkami, nejvíce vydělávají.

Chcete-li tedy mír, dejte vědět své rodině, známých a přátelům, jak opravdu funguje finanční systém

Šiřte prosím tyto důležité informace dále.

Věřím, že přichází doba, kdy již dostatek lidí chápe, jak funguje tento pro ně velmi nevýhodný systém a že odmítnou dále se na něm účastnit.

 • Svatopluk Mára

  Je to tak. Školím to, ale s lidmi to nic nedělá. je to pro ně „moc daleko“, než aby s tím mohli něco dělat. Dokonce mám pocit, že to pro běžného člověka je něco tak vzdáleného od toho, co si doposud o zázemí válek a a finančnictví myslel, že to považuje jenom za jakýsi lektorský bonmot pro zpestření školení…

  • Hezký den, Svatopluku,

   díky za koment.

   Přesto je to něco, co byste měl dále šířit. Lidem trvá, než nové myšlenky zakceptují. Je těžké být průkopníkem, pionýrem a nositelem nových myšlenek. Je to však správné, jestliže to vede k pokroku a zlepšení.

   Přeji silnou víru, odvahu a mnoho energie.

   R.

   • Svatopluk Mára

    Dobrý den Roberte,

    děkuji za přání, je mi toho všeho třeba 🙂 řekl bych, že nic důležitějšího nedělám, než že to šířím, kde se dá. Lidé to berou různě, to je ok, ale říkám jim, kdybych na tomto školení jen zopakoval, co znáte, potvrdil vám vaše zažité vzorce chování a myšlení, tak jsme tu byli zbytečně… A není to jen v oblasti financí, ale jde i osobní růst, psychologii osobnosti a partnerských vztahů… A je něco důležitějšího? 🙂 Není mojí ambicí, aby každý hned všechno „pobral“, stačí, když to vyslechne, stačí, když se mi podaří, aby to bylo vyslechnuto bez odporu, třeba jako hypotéza, které třeba ještě nevěřím, ale budu ochoten ji ověřovat. To je až dost v některých případech. V principu jde o způsob života – všechno ty zdánlivě rozdílné oblasti spolu souvisí, protože se odehrávají na jediné a společné platformě – konkrétní lidské bytosti.
    OK 🙂 snad si tedy přejme nejen co nejvíce vnímavých připravených posluchačů, ale především co nejvíce těch, kteří jsou ochotni přijmout hypotézu o možnosti nového způsobu života…
    S.

    • Ano, hypotézu o možnosti nového a lepšího způsobu života – to je to, co někteří lidé přijímají jen těžko.

     Ale zvládneme to.
     Mám pozitivní pocit, že se to posouvá a rozšiřují se naše řady.

     Hezký den