Chcete-li také světový mír, přestaňte podporovat tuto podvodnou praktiku…

Překvapivá skutečnost, které umožnila vést téměř všechny války za posledních 150 let. Odmítněte ji dále akceptovat a světový mír je na dosah ruky.

Nejen na mezinárodních konferencích se mluví o potřebě světové míru.

Tak proč jej ještě nemáme?

Možná Vás velice překvapí jedná zásadní skutečnost, které umožnila vedení všech válek v posledních 150 letech a to jsou inflační peníze.

Hodně o této problematice napovídá výrok jednoho z nejvýznamnějších představitelů rakouské ekonomické školy Ludwiga von Misese:

Bez přehánění lze říci, že inflace je nevyhnutelným prostředkem militarismu. Bez ní by zhoubný...

Přihlašte se, abyste si mohli přečíst celý článek.

Chcete-li si přečíst celý článek a získat přístup také k dalšímu skvělému obsahu na Životě bez hranic, stačí se přihlásit jedním kliknutím.

Připojte se k VÍCE NEŽ 7.000 LIDEM v naší komunitě, kteří zde získávají inspiraci, motivaci a nástroje ke svému osobnímu rozvoji.

Těšíme se také na VÁS. Na shledanou na druhé straně!

Jste našimi registrovanými čtenáři? Vítejte zpátky a přihlašte se zde:
Přihlásit se

Jste tu poprvé? Zaregistrujte se a získejte přístup k našemu exkluzivnímu obsahu:
Chci se registrovat!

 • Svatopluk Mára

  Je to tak. Školím to, ale s lidmi to nic nedělá. je to pro ně „moc daleko“, než aby s tím mohli něco dělat. Dokonce mám pocit, že to pro běžného člověka je něco tak vzdáleného od toho, co si doposud o zázemí válek a a finančnictví myslel, že to považuje jenom za jakýsi lektorský bonmot pro zpestření školení…

  • Hezký den, Svatopluku,

   díky za koment.

   Přesto je to něco, co byste měl dále šířit. Lidem trvá, než nové myšlenky zakceptují. Je těžké být průkopníkem, pionýrem a nositelem nových myšlenek. Je to však správné, jestliže to vede k pokroku a zlepšení.

   Přeji silnou víru, odvahu a mnoho energie.

   R.

   • Svatopluk Mára

    Dobrý den Roberte,

    děkuji za přání, je mi toho všeho třeba 🙂 řekl bych, že nic důležitějšího nedělám, než že to šířím, kde se dá. Lidé to berou různě, to je ok, ale říkám jim, kdybych na tomto školení jen zopakoval, co znáte, potvrdil vám vaše zažité vzorce chování a myšlení, tak jsme tu byli zbytečně… A není to jen v oblasti financí, ale jde i osobní růst, psychologii osobnosti a partnerských vztahů… A je něco důležitějšího? 🙂 Není mojí ambicí, aby každý hned všechno „pobral“, stačí, když to vyslechne, stačí, když se mi podaří, aby to bylo vyslechnuto bez odporu, třeba jako hypotéza, které třeba ještě nevěřím, ale budu ochoten ji ověřovat. To je až dost v některých případech. V principu jde o způsob života – všechno ty zdánlivě rozdílné oblasti spolu souvisí, protože se odehrávají na jediné a společné platformě – konkrétní lidské bytosti.
    OK 🙂 snad si tedy přejme nejen co nejvíce vnímavých připravených posluchačů, ale především co nejvíce těch, kteří jsou ochotni přijmout hypotézu o možnosti nového způsobu života…
    S.

    • Ano, hypotézu o možnosti nového a lepšího způsobu života – to je to, co někteří lidé přijímají jen těžko.

     Ale zvládneme to.
     Mám pozitivní pocit, že se to posouvá a rozšiřují se naše řady.

     Hezký den