V dnešní době není výjimkou, že lidé neustále předbíhají z jednoho cíle ke druhému bez pocitu naplnění.

Málokdo si tak dovede vůbec vychutnat a užít si ten skvělý pocit ze zvládnutého mezníku. Patříte do této skupiny také?

Mnoho příležitostí

Současná doba na nás každý den chrlí obrovské množství příležitostí. A to jak profesních, tak i těch osobních.

V dřívějších dobách lidé již od narození potomka tušili, jakým směrem se jeho život bude dále ubírat. Ovšem v dnešní době je to jiné. Máme obrovské množství příležitostí a je jen na nás, pro kterou z nich se rozhodneme.

Kromě své pozitivní stránky věci přináší tato skutečnost i své stinné stránky.

Právě díky této situaci totiž dnes, dříve než kdy předtím, podléháme takzvanému teroru příležitostí.

Zkoušíme všechno, co se dá, a bez větších překážek přebíháme z jednoho cíle ke druhému. Hledáme tak tu vůbec nejlepší alternativu, mnohdy však vlastně ani netušíme, co přesně hledáme.

TIP: Zúčastněte se kurzu Kouč osobního rozvoje, na kterém se naučíte ovládat nejrůznější techniky pro svůj vlastní osobní rozvoj.

Ideál neexistující reality

Na sociálních sítích dnes a denně vidíme životy druhých. Mnohdy se jedná o přikrášlené a vyumělkované varianty, kterých se však nesmyslně chytáme a náš život nám díky nim připadá nedostatečný.

Proto neustále rychleji a povrchněji hledáme další a další příležitosti a ocitáme se v začarovaném kruhu.

Pro představu lze uvést příklad ze světa online seznamování.

Většina nezadaných, kteří k sobě v současné době hledají partnera, má dnes mnoho profilů na více seznamovacích portálech.

Mnoho z nich tak několikrát během dne kontroluje, kdo nový se právě v jejich okolí objevil a koho by ještě mohli kontaktovat.

K tomu udržují konverzaci klidně i s desítkami možných adeptů, a tak nějak doufají, že čas sám ukáže, který z nich je právě pro ně nejvhodnější. Když přijde řeč na fyzickou schůzku, řeknou si, že to stejně nemá cenu.

A když už na rande dojdou, nechají po něm celou záležitost tak nějak vyšumět bez jakékoliv zpětné reakce. Protože už teď přemýšlí nad tím, že někde jinde možná čeká někdo, s kým si budou více rozumět nebo kdo je bude více přitahovat.

A tak se opět ocitají v bludném kruhu hledání stále nových a nových cílů, přesněji řečeno vhodnějších partnerů.

S takovým přístupem však bohužel končí osamoceni.

.

Napsat komentář