Obliba EFT neustále roste – jednou možná bude hlavním nástrojem pomoci a léčení…

Proč si tedy lidé na celém světě ťukají do čela?

ODPOVĚDÍ JE EFT.

Ťukáním totiž rozpouští nahromaděný stres.

Slovo stres dnes slyšíme na každém rohu.

 • Jsem ve stresu a nestíhám…
 • mám stres ze zkoušek,
 • z neplatičů,
 • z účtů, …
 • manžel/ka, tchán/tchyně, dítě mě stresují…
 • Ten chaos ve světě je stresující….

 

Lékaři vám řeknou, že stres způsobuje nemoci…

A co to ten stres vlastně je? Jak víte, že ho máte?

Díky POCITům.

Stres jsou emoce a pocity, které ve svém těle cítíte jako nepříjemné a nazýváte je souhrnně stres.

Pokud tedy stres způsobuje zvýšení krevního tlaku, nespavost, nemoci, problémy ve vztazích, deprese…atd. a stres je souhrn pocitů a emocí, pak právě tyto emoce jsou příčinou vašich problémů a nemocí.

Negativní emoce způsobují nemoci a problémy ve všech oblastech vašeho života.

A jak tedy předcházet stresu? Lze rozpustit stres již vytvořený?

Ano, lze.

Naštěstí EFT rozpouští právě tyto nechtěné emoce a pocity a zároveň předchází vzniku dalších stresů.

Používáním metody EFT mizí stres v těle i mysli, harmonizuje se energetický systém a vytváří pozitivní neurochemické reakce v těle.

 

Co je tedy vlastně to již mnohokrát zmiňované EFT?

Je to revoluční metoda, která již 20 let pomáhá lidem na celém světě a konečně si našla své místo i u nás v Čechách.

EFT je zkratka z anglického názvu Emotional Freedom Techniques, což v překladu znamená techniky emoční svobody.

Původně tato metoda pracovala pouze s emocemi, ale velmi záhy se zjistilo, že odstraněním nechtěných negativních emocí jako např.

 • vzteku,
 • strachu,
 • smutku,
 • méněcennosti,
 • pocitů viny,
 • bezmoci a

podobně dochází často i ke zlepšení zdravotního stavu, mizí prožívání stresu i jeho fyzické neblahé následky.

Dnes se metoda EFT využívá s úspěchem opravdu téměř na všechno, počínaje psychickými problémy , na vymizení dlouhodobých bolestí, vede ke klidnějšímu vyrovnanějšímu jednání a rozhodování, zlepšení výkonu, v učení i např. ke zlepšení vztahů.

 

Jak vlastně metoda EFT funguje?

eft stresNa počátku objevu této metody stojí psycholog Dr. Callahan, který se kromě psychiatrické praxe také zabýval čínskou medicínou, akupunkturou a akupresurou.

A jednoho dne ve své praxi tyto dvě metody- psychologii a akupresuru- zkombinoval.

Přišel na to, že negativní myšlenky a pocity nebo negativní prožité situace a traumata se promítají skrze energetickou síť našeho těla (meridiány) do buněk, orgánů a projevů našeho těla a vytváří v něm neurochemické reakce, které způsobují např. při stresu a rozčílení zvýšení tlaku, stažení hrdla, hrudníku, červenání v obličeji, přehnané fyzické reakce apod.

Poklep na meridiánové body…

Zjistil, že poklepem na určité meridiánové body dochází k harmonizaci energetické sítě, rozpuštění negativních emocí a také mizí stresové projevy jak ve fyzickém těle tak v psychice.

S tímto objevem měl Dr.Callahan velké úspěchy ve světě, ale metoda kterou díky svému objevu vyvinul, byla příliš složitá.

Brzy se o této metodě také dozvěděl standfordský inženýr Gary Craig, jehož metoda nadchla.

Protože G.Craig má rád věci jednoduché, maximálně účinné a prokazatelně fungující, metodu zjednodušil a vytvořil na jejím základě dnešní podobu EFT.

Při provádění EFT procesu se zaměřujeme na nepříjemné emoce a jemným poklepáváním na meridiánové body dochází k rychlé úlevě od problému. EFT body se nacházejí na obličeji, hrudníku a na rukou.

Ťuká celý svět: EFT se stalo celosvětovým hitem a jeho techniky jsou velmi účinné a zároveň jednoduché aby se je člověk naučil a mohl si sám pomoci i bez znalostí čínské medicíny a psychologie.

Možná jste už potkali člověka, který si ťukal na čelo?

Pak pokud jste mu nic neudělali čím byste jej rozčílili, pravděpodobně prováděl EFT „za pochodu“.

 

Jaké jsou účinky EFT?

Rychle může zmizet váš stres, bolesti, nemoci, závislosti, psychické potíže, deprese, fobie, strachy, problémy s váhou, poruchy spánku, problémy s učením, nízké sebevědomí, úzkost, chronické nemoci, neplodnost, žárlivost, vztahy, závislosti na jídle, cigaretách, alkoholu… a mnoho dalšího.

Jeho univerzálnost v použití je dána právě tím, že řeší skutečné příčiny problémů a opravdu často pomáhá i tam, kde všechny ostatní metody selhaly.

Originál EFT manuálu od tvůrce metody zdarma..

Aby si mohl každý vyzkoušet sám na sobě, jak tato metoda funguje, není zapotřebí aby tomu věřil nebo aby byl zkušený psycholog.

Na webu EFT Centra CB si může každý ZDARMA opatřit základní originální EFT manuál od Garyho Craiga v českém jazyce a uvolnit svůj stres.

Budete mile překvapeni, jak je metoda rychlá, snadná a velmi účinná.

Váš stres zmizí rychle, budete klidnější, dělat šťastnější rozhodnutí, dozvíte se proč a jak vznikají problémy, naučíte se rychlou účinnou metodu k rozpuštění vašich trápení a zároveň k osobnostnímu růstu a dosahování vašich cílů.

Věřím, že je posláním a zároveň právem každého člověka, aby prožíval a šířil kolem sebe zdraví, štěstí, lásku a hojnost.

I vy takový život můžete žít, ukážu vám jak změnit to, co nechcete a přiblížit se k tomu co chcete…

 

Hezký den

Napsat komentář