Investiční tipy od milionářů

Svět bohatých má svá pravidla. Pokud i vy toužíte do této oblasti vstoupit a stát se finančně nezávislým, přinášíme vám hned několik tipů.

Čím se řídit

Milionáři se obvykle ve svých názorech na to, kam nejlépe investovat, shodnou. Díky průzkumu společnosti Capgemini tak nyní máme možnost zjistit některé z jejich tipů.

V prvé řadě je třeba zmínit, že bohatí lidé investují podstatnou část svých peněz a ne jenom minimum. Díky tomu se jim tak zhodnotí větší množství financí najednou.

Riziko je třeba vždy co nejvíce rozložit, a to platí i v případě investic. Proto se snažte své peníze vkládat rovnoměrně do různých aktiv.

Podstatným pravidlem správného investora je i fakt, že rozumí tomu, co dělá. Nepodléhá módním vlnám v této oblasti a místo toho se raději drží investice, která mu pravidelně přináší výnosy.

Držet hotovost?

Tato otázka podléhá již několik let nejrůznějším spekulacím. Milionáři se ovšem ve své odpovědi prakticky shodují. V průměru se totiž snaží držet přibližně čtvrtinu svých peněžních prostředků v hotovosti.

A to z toho důvodu, aby měli neustále dostatek volných financí pro realizaci dalších investic.

Poslední dobou se můžeme stále více setkat s alternativními investicemi. Ty spočívají především v investicích do drahých kovů nebo uměleckých děl.

Když se na investice podíváme z globálního hlediska, zjistíme, že nejvíce jich probíhá na území Severní Ameriky. Na druhém místě poté najdeme Asii a v závěsu hned Evropu. Nejméně jich naopak uskutečňují lidé v Jižní Americe.

Víte, kam investovat? Zjistěte více o projektu Renta pro život a buďte s jeho pomocí finančně nezávislí.

Rozšiřte Informace sdílené v článku: Zanechte Komentář...

Napsat komentář