Jak nejlépe zhodnotit své finanční prostředky? Zkuste investovat na akciové burze.

Každý člověk by měl být schopný si sám spočítat výplatu, nebo kolik si připlatí při žádání o půjčku.
Samozřejmě nyní již na internetu najdete mnoho pomůcek, ale i tak je stále mnoho lidí, kteří se snaží půjčku splácet další půjčkou a také v česku přibývá osobních bankrotů.
Nicméně člověk by se měl od samého mládí učit spořit na horší časy a odkládat část příjmů někam, kde se mu budou finance nejen hromadit, ale i zhodnocovat.

Existuje hned několik možností jak spořit na horší časy.

Mezi základní patří spořicí účty u bank, kde se úroky pohybují okolo 1-2 %. Není to moc, ale stále lepší než nic.
Dalším způsobem jak kumulovat finance je spoření přes různé fondy, stavební spoření apod. Je zde sice horší likvidita financí a člověk s nimi nemůže počítat okamžitě, ale na druhou stranu jsou tu lepší podmínky úroků z vložených prostředků a to od 3 do 10 %. Ale jak jsem již zmínil, jedná se o dlouhodobější strategie a může se stát, že za určité období fond může vykazovat i úbytek financí zvláště při spoření přes investiční spořící programy, nebo investiční životní pojistky.
V neposlední řadě zde existuje další cesta a to je investování na burzách s akciemi. Již není pravdou, že investování je výsadou jen bohatých.

Existují cesty, kdy si člověk může investovat sám, nebo s pomocí makléře na telefonu.

Existuje bezpočet strategií, které si můžete sami dle svého uvážení nastavit a to investování do dividendových titulů, které vám za to, že jste majitelem, vyplácí dividendy a vy si tak nemusíte až v takové míře hlídat vývoj kurzů akcie dané společnosti.
Pokud jste ale více aktivní a tato oblast Vás zajímá tak lze spekulovat jak na růst kurzů, tak na jeho pokles.
Nutno podoktnout, že existuje nepsané pravidlo, že peníze na obchodování a investování na burze by měli být prostředky, které Vám nebudou chybět v případě jejich plného znehodnocení. Také byste si takové prostředky neměly půjčovat z bank, nebo z jiných institucí.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Dále je potřeba zvážit jakým způsobem se obchodování na burze chcete zúčastnit.

Nejrozšířenější varianta je stále klasický makléř na telefonu, který se Vám snaží poradit vhodnou investici a na základě Vašeho pokynu realizovat obchod na akciové burze. Zde je ovšem nutné být velmi pozorný při výběru makléřské firmy.
Váš osobní makléř totiž bývá nejčastěji placen za počet a objem obchodů, ne za to, zda zhodnocuje Váš vklad. Proto nemusí být příliš motivován konečným výsledkem Vaší investice.
Poslední dobou tedy stále více investorů využívá možnost tzv. individuálního online obchodování, kdy na základě svého uvážení otevírají a uzavírají své obchodní pozice. Je nasnadě, že poplatek za takový obchod je mnohem nižší, než při využití služeb telefonního makléře. Tento fakt je ovšem vykoupen nutností naučit se ovládat speciální obchodní software a hlavně rozumět akciovým trhům.
Naštěstí existuje velký počet internetových portálů, které zájemce o aktivní investování dokážou vzdělávat a částečně mu otevřít dveře do světa individuálního investování. Případně si mohou za poměrně nízký poplatek nechat zasílat investiční doporučení elektronickou formou.
Pisatelé tohoto článku by tedy minimálně pro počítačové gramotné doporučovali vydat se cestou samostatného investování.