Chcete-li zlepšit svůj život, můžete tak docílit prostřednictvím právě Feng shui, které aplikuje zásady několik tisíciletí starého systému analyzování a úprav proudění energie v prostoru.

Umění Feng shui totiž vychází z předpokládu, že vše co se nachází v našem okolí, má vliv na naše životy.
Feng shui tak má moc uvolnit energetické toky ve vašem prostoru a tím vám pomoci k větším pracovním úspěchům, zlepšit pracovní i partnerský vztah, nebo například upravit energetické toky ve vašem životním prostoru tak, abyste se dočkali vytouženého potomka. Přiláká do vašeho prostoru štěstí, úspěch a bohatství.
Feng shui se používá již po několik tisíciletí v celém východním světě a posledních několik desítek let proniká na západ. Podpory Feng shui využívají jak soukromí zadavatelé, tak i malí podnikatelé, ale i velké firmy.

 

A proč také ne? Nakonec všichni chceme od života v podstatě totéž – být zdraví, milovaní, oblíbení, mít podporu, mít dostatek přátel i financí. Úpravami proudění energie cchi v našem prostoru podpoříme například následující:

 • štěstí,
 • lásku,
 • prosperitu,
 • úspěch,
 • zdraví,
 • plodnost,
 • apod.

Prostřednictvím úprav prostoru jako je:

 • změna barev
 • rozmístěním vybraných předmětů na strategických místech

dokážete rozhýbat energii vašeho domova nebo firmy a přinést vytoužené výsledky. Mnohdy jsou změny v životě klientů, které se po těchto zásazích v místech, kde klienti často pobývají, odehrají až zázračně rychlé, jindy je na zlepšení potřeba být trpělivý.

Osobně se uměním Feng shui zabývám již od roku 1987 – za svou praxi jsem se setkala s množstvím klientů, kteří řešili nejrůznější životní otázky v oblasti:

 • svých rodinných nebo podnikových financí, 
 • rodinných nebo jiných citových vztahů,
 • nebo naopak v oblasti zdraví
 • nebo prostě cítili potřebu změny a hledali tu správnou cestu.

Osobně za největší úspěch považuji zdravě narozené děti v rodinách, které se s problémem neplodnosti dlouhá léta potýkali. V jednom případě se jedná dokonce o krásné zdravé holčičky dvojčátka jejichž maminka otěhotněla již za šest týdnů po Feng shui úpravách a to po předchozích šesti letech problémů s otěhotněním.

Za malé zázraky považuji také případy, kdy dlouhodobě nezaměstnaný otec rodiny našel vysněnou práci, nebo se výrazně zlepšilo zdraví některého z členů rodiny.

Vyzkoušejte také u sebe doma – 3 konkrétní doporučení:

 • Chcete se vice prosadit, dosláhnout věhlasu, nebo jen lépe vycházet s lidmi ve svém okolí?  Aktivujete oblast Slávy, kterou najdete v jižní části vašeho bytu nebo kanceláře. Tato oblast je spojena s dynamickou životní energií, světlem, teplem, štěstím a vášní. Podpoříte ji předměty červené nebo oranžové barvy, prospěje zde energie ohně – svíčky, aromalampy, krb. V pracovním prostoru se v sektrou Slávy skvěle uplatní diplomy, ocenění a trofeje. Můžete zde zavěsit fotografie, kdtré vás ukazují ve chvíli slávy a vítězství, nebo takové, kde jste zachyceni při setkání s úspěšnými a slavnými lidmi.-
 • Chraňte energii svého domova již od vstupu – vstupní dveře do domu jsou považovány za “ústa energie cchi. Vstupuje jimi hlavní proud energie, který vyživuje váš prostor. Bohužel se často setkávám s tím, že klienti mají umístěné zrcadlo přímo proti vstupním dveřím. To je bohužel velmi nevhodná pozice – podle pravidel Feng shui zrcadlo umístěné v této pozici odráží energii ven z bytu a tím je náš osobní prostor oslabován. Pokud je to i váš případ, najděte pro zrcadlo vhodnější umístění (například na boční stěně) a sledujte energetické změny, které vám to přinese.
 • Ke stabilizaci energií a podporu trvalosti dosažených výsledků je dobré posílit zemské energie prostoru. Jedním z nejednoduších způsobů je umístění kamenů, které jsou symbolem síly a vytrvalosti. Nejlépe se uplatní na severovýchodě, jihozápadě, nebo severozápadě. Použít můžete obyčejné říční kameny, oblázky, které jste si přivezli jako památku z dovolené, nebo vybrat vhodný polodrahokam – univerzální použití má napříkald křišťál, rovnováhu, harmonii a bohatství přináší chryzantémový kámen.

Feng shui je metoda, která se zabývá životem komplexně.

Za vyvážený život tato metoda považuje ten, kdy jsme zdraví, spokojení, milovaní, spokojení se svou kariérou a pracovní realizací, finančně zajištění, máme dostatek přátel, dobře vycházíme se svými dětmi i partnerem.

Tradice tohoto umění sahá více jak 5000 let do minulosti a ke svému prospěchu ho používali čínští císaři a vysoce postavené osoby. Pro svou vysokou účinnost bylo Feng shui před obyčejnými lidmi tajeno a většina pravidel, které používá byla  poddaným dokonce zakázána.

Dnes žijeme ve šťastné době, kdy můžeme využít toto kdysi přísně utajované umění ve svůj prospěch a usnadnit si tak cestu k tomu, po čem toužíme.

Vzhledem k tomu, že životní okolnosti každého z nás jsou jiné, je vždy nejlepší využít rad konzultanta Feng shui. Pokud sami uvažujete, že byste v této oblasti u sebe doma udělali nějaké změny, pak se vždy osobně s potenciálím konzultantem setkejte a dejte na osobní pocit. S úspěchem také můžete použít osobní doporučení svých známých, kteří již jeho služeb využili.

Ať už to bude jakkoliv, vždy si pamatujte, že základem pro rady nabízené ve Feng shui je estetika, zdravý rozum a volné proudění energie.

Pravidly Feng shui se řídí řada světoznámých firem i slavných osobností, staňte se jedněmi z nich. Protože, váš prostor je vaše energie. Žijte Feng shui.

Přeji hezký den

 

Napsat komentář