Jak Vám Rozvoj Osobnosti Pomůže Zlepšit Váš Život?

Má Rozvoj Osobnosti skutečně tu sílu Změnit Váš život k lepšímu – pozvednout jej na vyšší úroveň?

Slovo Rozvoj Osobnosti je užíváno jako magická mantra lidí, kteří se oblastí osobního rozvoje zabývají – ať už profesně, nebo v ní našli zalíbení…

Rozvoj osobnosti totiž slouží mnohým jako zdroj moudrosti, nápadů, motivace a návodů, které jim pomáhají překonávat své vlastní omezení a své překážky…

Na druhou stranu však stále existují lidé, kterých když se zeptáte, zda vůbec kdy spojení “rozvoj osobnosti” slyšeli, nejsou si jisti a nachápou, jak mohou zlepšit svůj život…

Co je to tedy ten “rozvoj osobnosti” a jak změní Váš život?

Asi mi dáte za pravdu, když řeknu, že už jste se ve svém životě někdy dostali do situace, která se Vám příliš nelíbila a hledali jste, jak se z ní dostat ven…

 • Možná jste se rozešli se svým partnerem,
 • možná jste se potýkali s dluhy,
 • možná jste nemohli zažít úspěch, ač jste se o něj intenzivně snažili,
 • možná jste nedosáhli nějakého svého cíle,
 • možná jste nebyli dostatečně disciplinovaní,
 • možná to bylo něco jiného…

Každý z nás byl někdy ve svém životě v situaci, která se mu nelíbila a tak začal hledat řešení, “jak z toho ven”.

Možná jste si v takové situaci sami říkali: “To jsem se měl učit ve škole…”

Pravdou je, že nás všechny škola naučila spoustu dobrých a zajímavých věcí, ale druhou stranou mince je, že toho nebylo mnoho pro každodenní praktický život…

Nebo nám nedala žádné neprůstřelné vodítka, která by nám pomohla:

 • dosáhnout úspěchu v nějaké konkrétní oblasti,
 • dosáhnout bohatství,
 • dosáhnout finanční nezávislosti,
 • úspěšně podnikat,
 • psychologii marketingu,
 • nebo efektivní komunikaci,
 • či pouze efektivním způsobům učení se
 • a nebo efektivním způsobům práce se svou myslí…

Ať už se ve svém životě momentálně nacházíte v podstatě kdekoliv, nebo bez ohledu čím momentálně procházíte a zažíváte, dříve či později Vám nutně musí dojít, že žít v představě:

“Dostudoval jsem školu, mohu to odškrtnout a nikdy více neuvidím učebnice, tak to pravděpodobně spláčete nad výdělkem…”

 

Dnešní doba je prostě taková – ukončením školy učení nekončí – potřebujete na sobě pracovat celý život, pokud chcete dosáhnout svých snů, pokud chcete dosáhnout svůj vlastní život bez hranic

A právě k tomu slouží rozvoj osobnosti – oblast, která zahrnuje celou šířku věcí, které se takto můžete naučit.

Neočekávejte od školy, že Vás dostatečně vybaví pro život, úspěch, splnění snů…

Škola k tomu není uzpůsobena…

Na škole se učí věci, které už se často v praxi nepoužívají, protože praxe postoupila kupředu…

Nebo jiný příklad…

Ještě před pár lety bylo velmi populární heslo: Dobře se uč a pak si najdi dobře placenou práci…

Dnes je tato rada, která ještě před pár lety, byla docela dobrou radou a určitou jistotou pro lidi, kteří ji následovali, jednou z nejméně bezpečných, kterou svým dětem nyní mohou poskytnout.

Proč?

Jen se podívejte k jakým změnám dochází – milióny zaměstnání po celém světě jsou přesouvány do zemí třetího světa, nebo jsou nahrazovány roboty a stroji, protože je to méně nákladové. A další milióny pracovních pozic a pracovníku, kteří na určitých pozicích pracují, bude nutné v několika následujících letech zcela přeškolit v důsledku rozvíjejících se technologií…

Takže udržet si jedno místo po celý život a následovat výše uvednou radu, bude čím dál složitější.

V dnešní době Vám žádná škola nezajistí, abyste dostatečně vydělávali, nebo abyste si spokojeně žili…

Standardní vzdělání Vám zajistí živobytí, sebevzdělání Vám zajistí bohatství – Jim Rohn (americký podnikatel a filozof)

Jednoho dne nám všem prostě bude muset dojít, že škola nás má spíše naučit:

 • jak se správně učit (pokud se štěstím natrefíme na dobrého učitele, který to vysvětlí a který své žáky naučí jak efektivně užívat své myšlení a mozek k efektivnímu učení),
 • získat určitý přehled o obecných věcech,
 • dát nám do rukou přehled, díky kterým uděláme první životní volby, kam se v životě posouvat
 • a naučit sebedisciplíně a odpovědnosti.

Příliš více toho nebudeme moci očekávat…

To ostatní, co pro náš život budeme potřebovat, už vždy bude jen a jen na nás samotných a na našem rozvoji osobnosti…

 • Jak smutné, že tak mnoho lidí, odchází ze střední nebo vysoké školy s přesvědčením, že tím veškeré učení končí, že už si své “odstudovali” a tím si své závazky ke vzdělání splnili.
 • Ještě smutnější je, že odcházejí s falešným očekáváním, že na někdo čeká a pak jsou několik měsíců bez práce a přitom utrpí jejich sebevědomí…
 • Také odcházejí bez skutečné schopnosti prezentovat sama sebe, bez schopnosti se prodat – bez ohledu na to, v jakém oboru chtějí působit.

Je to smutné, ale právě všechny tyto oblasti řeší široká oblast, kterou nazýváme rozvoj osobnosti prostřednictvím knih, audio a video nahrávek, tréninků, seminářů a webinářů…

Doporučuji všem, kteří se ve svém životě chtějí někam dostat a třeba ještě studují, aby se nezaměřovali jen na technickou stránku věci, ale aby sami sebe zároveň rozvíjeli minimálně v komunikačních dovednostech..

Prostě proto, že pokud se ve svém životě chcete dostat dále, než většina lidí, musíte být lepší než většina lidí a k tomu Vám pomůže sebevzdělání nebo-li rozvoj osobnosti…

Nepotěšil jsem Vás touto informací?

Pak…

Zkuste znovu objevit radost a nadšení z objevování a učení se: Zkuste rozvoj osobnosti

Podle několika studií je pro lidi přirozené a dokonce velmi povznášející, pokud se mají naučit novou věc.

Nám všem to přináší pozitivní pocity a uspokojení.

Jako důkaz tohoto tvrzení Vám mohou posloužit děťi.

Jestliže máte tu možnost a máte ve svém okolí například 3 nebo 4 leté dítě, tak pokud je budete dobře pozorovat, možná si všimnete, že se velmi rádo učí novým věcem,  že často dříve než vy samotni ovládá novou televizi/video/počítač, bez toho, aby četlo nějaké návody.

Prostě zkouší, učí se, je tím nadšené, raduje se a chce to dělat samo 🙂

Naší přirozeností je, učit se s radostí novým věcem – učíme se rádi.

Problém je, že školnímu systému se ve většině z nás v průběhu těch x-let, které jsme školu navštěvovali, podařilo tuto naši přirozenost touhu a radost z poznávání nových věcí, důkladně potlačit a změnit ji “v nechuť k učení”.

Tato nechuť však lze změnit.

Můžete ji změnit, můžete se naučit spoustu skvělých věcí, zlepšit své postoje, stát se lepším člověkem, stát se tvůrcem svého života a změnit svůj život k lepšímu.

Zapomeňte na to, co Vás naučili ve škole – biflovat se nekonečné množství informací a pokud jste se je nenaučili, pak jste byli nějakým způsobem potrestáni.

Začněte studovat, objevujte a nové poznatky okamžitě uplatňujte. Začněte tvořit svůj život.

Jsme přesvědčeni, že je to velice důležitá součást učení – stavět jakoukoliv svou činnost na základě už prověřených modelů (které se naučíte), ale přitom přidat svou složku osobnosti a tvořit tak, abyste z toho měli radost a přineslo to nějaké zlepšení – buď pro vás nebo pro někoho jiného.

Rozvoj osobnosti je jediný známý způsob nebo možná ještě lépe – životní cesta (mělo by se to stát vaší životní cestou), jak změnit veškeré omezení, které Vás v životě trápí, které Vám brání žít život, jaký chcete, jak žít život bez jakýchkoliv omezení a hranic.

Rozvoj osobnosti je totiž způsob, který z každého obyčejného člověka, udělá člověka neobyčejného.

Rozvoj osobnosti slouží k získání osobní moudrosti, která není získána skrze vlastní úspěchy a neúspěchy, prostřednictvím svých vlastních chyb a omylů a jejich napravování – jinými slovy je tato cesta mnohem méně bolestivější a rozhodně kratší, protože vlastní zkušenost je často bolestivý učitel.

Rozvoj osobnosti je cesta, která slouží k získání osobní moudrosti prostřednictvím zkušenosti jiných lidí. Když uchopíte znalosti jiných a ohnete je podle svých vlastních potřeb, podle osobnosti a situace, ve které se nacházíte, pak Vám budou výtečně sloužit.

Rozvoj osobnosti je lístek na nejpřímější rychlík do stanice Lepší Život.

Pokud budete dostatečně pravidelně a konzistentně rozvoj osobnosti používat , pak se z vás dříve či později stane mistr Vašeho vlastního života – člověk, který nemá příliš mnoho omezení, která by mu bránila žít život přesně tak, jak chce, protože jej sám tvoří.

Bez vyjímek – všichni se můžete stát mistry svých životů a žít život bez hranic.

Někomu to možná bude trvat déle než někomu jinému, ale povede se to všem, kteří se nevzdají

Existuje způsob, jak svůj rozvoj osobnosti zrychlit?

V určité stádiu svého rozvoje osobnosti pravděpodobně dojdete do fáze, kdy zjistíte, že je toho příliš mnoho, co byste se ještě měli naučit nebo zlepšit.

Možná už jste i Vy zažili situaci, kdy jste se podívali na seznam knih, které jste si naplánovali přečíst a pomysleli jste si, že nemáte tolik času, kolik byste na tu “rozpustilou haldu” potřebovali a uvědomili jste si, že by na to muselo padnout několik víkendů.

Vsuvka: “..., že nemáte seznam? Tak to si jej rozhodně dejte dohromady. Vaše knihovna by měla růst spolu s tím, jak ze svého seznamu jednotlivé tituly odškrtáváte. Jeden můj známý, dobře placený konzultant – vydělá něco mezi 150-200000/měs. – mi jednou ukázal část své knihovny, která čítala dobrých 250knih z oblasti, kde pracuje.

Pokud jste se tedy již do takové situace dostali – přemýšleli jste o tom, jak zrychlit svůj rozvoj osobnosti?

Rychlost čtení každého z nás je různá. Existují techniky, které Vaše čtení několikanásobně zrychlí, přesto budete muset projít velkou spoustu psaného textu.

Slyšeli jste už tento citát?

“Jeden den strávený s mentorem vydá na 30 dní strávených s knihou.”

Důvod je zřejmý.

Knihu prostě musíte přečíst od začátku do konce, abyste si byli jisti, že jste nic důležitého nepřeskočili.

Mentora se zeptáte rovnou na to, co vás trápí. A pokud jste jako já, tak bez zbytečného prodlužování jdete rovnou k věci.

Velice rychle tak dostanete odpověď, “opravíte” to, co je potřeba a postupujete dále.

Váš pohyb směrem kupředu je mnohem rychlejší než můžete získat “jen” prostřednictvím knih – tím však na druhou stranu nechci říct, že byste měli přestat číst.

Co však dělat, pokud nemáte mentora?

Nějakého mentora byste rychle měli najít – nejlépe v oblasti, ve které sami chcete uspět.

Lidé by často rádi nějakého měli, ale přesně nevědí, kde jej získat.

Existuje několik možností. Nabídnu vám několik z nich. /Tento seznam si nečíní nárok na to, aby byl označován jako vyčerpávající nebo definitivní./

Prostě si vyberte tu možnost, kterou můžete zrealizovat co možná nejrychleji a mít tak na své straně obrovskou výhodu, ze které můžete těžit:

1 Připojíte-li se, nebo pokud už jste připojení k nějaké společnosti, pracující modelem network marketingu, pak máte příležitost důležité otázky konzultovat se svým mentorem. Zpravidla jím je Váš sponzor. A to je něco unikátního na tomto obchodním modelu, protože Váš mentor není odměňován za to, že s Vámi strávil příjemnou hodinku – je odměňován teprve za Váš úspěch, takže máte jistotu, že Vám bude dávat ty nejlepší rady, abyste uspěli.

2 eBook – Na českém internetu se objevil nový český ebook, který obsahuje 37 slov, která Vám pomohou přenést se od prostřednosti k Mistrovství v 5-ti základních životních oblastech.

3 Kurzy a školení – jeďte na seminář, kurz nebo školení nabízející vzdělání v oblasti, ve které se chcete rozvíjet – přinese vám to hned několik příležitostí – poznáte člověka, který seminář vede, budete se jej moci zeptat na věci, které konkrétně vás trápí, pravděpodobně s tímto člověkem budete mít příležitost navázat bližší kontakt a možná i spoluprácovat nebo se stane vaším menotrem. Další příležitostí je, že se také seznámíte s novými lidmi, které daná tématika zajímá a z toho se může vyklubat ledacos – od navázání obchodní spolupráce, přes společný rozvoj osobnosti, nebo partnerů do mastermindingové skupiny až po partnerský vztah.

4 Webináře –  v dnešní době velmi oblíbený způsob vzdělávání, který si klade minimální a často nulové nároky na finanční stránku vzdělávání, čas, který do tohoto způsobu investujete, je čiště ten, kdy se vzděláváte bez nutnosti kamkoliv cestovat v teple domova. Jste ale ochuzeni o navázáni nových mezilidských vztahů a ne všechny kurzy a školení lze prostřednictvím webinářů zrealizovat.

V každém případě kurzy, školení a webináře jsou dobrou zkratkou, která urychlí Váš rozvoj osobnosti a zpravidla Vám přinese příležitost získat do svého života jednoho nebo více mentorů, kteří jsou obrovským přínosem.

Přesto se i dnes najdou lidé, kteří této zkratky v životě jako je rozvoj osobnosti nevyužívají, protože si myslí, že je nepotřebují.

Vy tuto chybu neudělejte a zrychlete svůj rozvoj osobnosti.

Jediná investice, která nikdy neztratí na své ceně je investice do rozvoje Vaší vlastní osobnosti – protože z té budete těžit mnoho let poté, co ji uděláte.

Tak to prostě je! Od teď už to víte, použijte to!

Cokoliv se pro Vás může stát skutečností – ať už se ve svém životě nacházíte kdekoliv a momentálně prožíváte cokoliv.

Buďte pozorní!

 • Vstřebávejte, učte se, používejte své schopnosti, a uspějte v čemkoliv chcete.
 • Dosáhnete jakéhokoliv života, o jakém sníte a jste ochotni věřit.
 • Můžete vyšlapat cestu, která nikdy předtím neexistovala.

Jestliže chcete ještě dnes číst dalších 37 inspirací nabitých kapitol Magických slov Mistrů života, pak běžte na tuto stránku…

 

 

Rozšiřte Informace sdílené v článku: Zanechte Komentář...

Napsat komentář