Nejčastější chyby k úspěchu

Pořád hledáte nové a nové informace, anebo si hledáte stále jiné věci na práci, abyste odložili, to co je důležité, co vás posune dál. V začátku nových projektů či podnikání si každý z nás pokládá řadu otázek.

Hledáme odpovědi a přitom si stačí uvědomit, proč jsme se vydali touto cestou. Mě nejvíce zdržovali níže uvedené brzdy. Vyhněte se jim, anebo je omezte na maximum.

Řešíme problémy druhých

Známe to všichni, pracujeme na důležité zprávě, a najednou nás vyruší kolega či telefon s prosbou o pomoc. Co uděláme? Bezmyšlenkovitě jdeme řešit problém toho druhého a vůbec nemyslíme na sebe, že právě tohle nás odvádí od naší práce.

Zase odkládáme svůj cíl. Naučte se říkat ne, anebo kolegovi naznačte, že právě teď se to moc nehodí. Když pracuji, naučila jsem se vypínat telefon. Pokud musíte být na příjmu, ignorujte ho, nic se nejí tak horké jak se uvaří.

Náš přístup

Jaký používáte přístup při řešení Vašeho projektu? Zdá se vám, že to nikdy nezvládnete, že je to pro Vás příliš velké sousto?  V jedné knize jsem se dočetla, že slona nesníte najednou, ale pokud si slona naporcujete, postupně to zvládnete.

A podobné je to s našimi cíly. Napíšete si, kam chcete dojít, a pak postupně plánujte co je potřeba řešit a získáte tak mapu s jednotlivými kroky, jak dosáhnou toho, co chcete.

Mnoho teorie bez praxe

Dalším nešvarem je mnoho teorie bez praxe. Příliš mnoho informací z různých zdrojů a v hlavě akorát zmatek a chaos. Neříkám, že znalosti nejsou potřeba, ale ještě důležitější je uvádět je v život přenesením do praxe.

Pak nebudete ztrácet čas hledáním viníka, proč vám daný systém či projekt nefunguje. Najděte svoje proč, proč se věnujete dané činnosti, a jak to udělat bude pro vás snadnější. Vaše proč musí být silné.

Podnikám, protože chci peníze, není zrovna to pravé. Musíte mít silnější motivaci, samozřejmě, že cílem podnikání je zisk, ale hlavní motivace proč jste začali, by měla vycházet z vás.

Závěrem…

Prosím neztrácejte zbytečně dny a měsíce těmito třemi brzdami ve svém životě, sama jsem si musela uvědomit, co mě na mé cestě brzdí, a proč pořád bloudím v kruhu. Stálo mě to mnoho času.

Tuhle lekci jsem potřebovala k poznání sebe samotné, abych si uvědomila, kam chci dojít, a co chci dokázat. Mnoho věcí jsem si uvědomila přečtením knihy Magická slova mistrů života, která mi ukázala jak kráčet ke svému životu bez hranic.

 

Přeji Vám mnoho úspěšných dnů bez překážek, největší překážkou ve svém životě je naše mysl, kterou plníme názory, že něco nejde. Omyl!

Všechno jde, záleží jen na vás, co chcete, zda prožít život podle představ někoho jiného nebo prožít život podle sebe…

Napsat komentář