Legálně ušetřete na daních...

Podnikatelska Platforma pro 21.st . 15 Vyhod Proc Vlastni Online Business ušetřit na daních Podnikatelská Platforma pro 21. století - DÍL15: Podnikání, kde jste Samospotřebitelem a Jak Ušetřit na Daních...

Výhoda #14: Podnikání, kde jste Samospotřebitelem a Jak Legálně Ušetřit na Daních...

Jedna z největších děr, které nás při vydělávání peněz často trápí, protože díky ní ztrácíme příliš mnoho našich vydělaných peněz, jsou daně.

Pravděpodobně se také shodneme na tom, že to jsou peníze, se kterými je nejméně hospodárně zacházeno a nikoho příliš nezajímá, jak dlouho jste na ně museli pracovat, a co jste pro to museli udělat.

Daně, stejně jako smrt, byly, jsou a budou nevyhnutelnou součástí života…

Vaše podnikání však může být cestou, jak daňovou zátěž snížit a legálně ušetřit na daních a osobně věřím, že byste se o to měli snažit kdykoliv, kdykoliv, kdy se taková příležitost legálně naskytne…

Proč je vůbec s penězi z daní nehospodárně zacházeno?

Protože s penězi daňových poplatníků zachází někdo, kdo k nim nemá velké pouto a tak by jednou z Vašich nejvyšších priorit mělo být najít způsob, jak ušetřit na daních…

Důvod proč je s penězi daňových poplatníků nehospodárně zacházeno je následující:

1)  Když Vy sami osobně a pro sebe sama nakupujete nějaké služby za své vlastní peníze… V takovém případě si opravdu dobře hlídáte kvalitu zboží nebo služeb. Protože jste si vědomi toho, že tyto služby / produkty budete používat a nechcete používat „šmejdy“. Zároveň však při nákupech hledíte na cenu a porovnáváte vzájemný poměr ceny a kvality – obojí je pro Vás v danou chvíli důležité.

2) Druhá varianta je, že Vy budete kupovat něco pro někoho jiného, za Vaše vlastní peníze. To znamená, že budete velmi hledět na to, jakou to má cenu, ale na druhou stranu už nebude tak striktní ohledně kvality produktů / služeb, které nakupujete. Kvalita bude zásadní jen do té míry, do které nehrozí, že se ten, kterého chcete obdarovat nebo pro koho věci kupujete, neurazí. Ptáte se proč? Protože věci, které takto někomu kupujete, prostě nebudete používat.

3) Poslední – třetí varianta je ta, kterou realizují všechny vlády na světě. Jedná se o nákup, kdy nenakupují za své vlastní peníze (nakupují za peníze daňových poplatníků) a nenakupují ani služby nebo zboží, které by osobně samy spotřebovávaly / užívaly.

To znamená, že vládě příliš nezáleží na kvalitě těchto produktů / služeb – kupují něco, pro někoho jiného a platí penězi, které nejsou jejich. Při nákupech třetích stran jde o jiné kritéria než o kvalitu a cenu. Významnou roli zde hraje kritérium “co z toho budu mít já?”

A asi se shodneme, že to nikdy není dobrá kombinace – to je ten důvod, proč naše daně nejsou v mnoha případech příliš moudře využívány.

Jak tedy tuto tuto nekonečnou díru legálně zmenšit, aby jí neunikalo příliš velké množství našich peněz a nebyly nemoudře rozhazovány při státních nákupech?

Opět Vám poskytnu odpověď z pohledu Vašeho podnikání

Jak legálně snížit Vaší daňovou zátěž a ušetřit na daních?

#1. Podnikejte a nebuďte pouze zaměstnaní...

Jestliže máte jakékoliv podnikání, tak je pravdou, že nejdříve z vydělaných peněz nakupujete to, co potřebujete a teprve to, co Vám zbylo se bere jako daňový základ, ze kterého se vypočítává Vaše daň, kterou potřebujete státu odvést… 

Podívejte se oproti tomu na situaci zaměstnance, který chodí měsíc do práce a nejdříve je zdaněn a teprve poté z toho, co mu stát nechá může nakupovat to, co potřebuje – nehledě na to, že nakupuje produktu na kterých je plná spotřební daň…

Jinými slovy v zaměstnání člověk disponuje s mnohem menší částkou určenou ke svým nákupům, protože právě daně.

Jinými slovy, je skvělé mít jakékoliv podnikání, protože když jej máte, tak můžete legálně určovat, kolik bude Váš daňový základ a kolik v konečném důsledku odvedete státu na daních… 

A jste-li chytří, tak neodvádíte moc nebo téměř nic, protože víte jak ušetřit na daních a to zcela legálně. 

#2. Mějte své podnikání, kde máte věci, které můžete nakupovat pro sebe...

Jestliže budete mít takové podnikání, kdy budete obchodovat s věcmi, se kterými můžete zároveň zásobovat svou vlastní domácnost a můžete se tak stát samospotřebitelem těchto produktů / služeb nebo to také můžete nazvat, že se stanete svým vlastním 100% loajálním zákazníkem, pak máte výhodu navíc, jak snížit svůj daňový základ…

Základ, ze kterého Vám je vyměřována daň, oproti lidem, kteří nemohou své vlastní podnikání použít pro zásobování své vlastní domácnosti nebo prostě žádný business nemají.

Tato platforma pro podnikání poskytuje zázemí, na kterém se dá postavit rodinné podnikání a sortiment produktů a služeb, které poskytuje mají ráz spotřebního zboží – produktů a služeb, které používá téměř každá domácnost, tedy můžete je používat i u Vás doma.

Zboží, které takto do své domácnosti nakoupíte, můžete v daňovém přiznání vykázat jako vzorky (ukázkové zboží) pro zákazníky. Abyste to mohli udělat, bude nutné mít aktivní živnostenský list.

Tuto výhodu můžete používat hned od prvního dne, kdy své podnikání spustíte aniž byste čekali na to, až Vám bude Vaše podnikání generovat nějaký obrovský příjem.

Oproti lidem, kteří chodí nakupovat do obchodů jiných lidí a o této daňové výhodě nemají ani tušení.

Fantastické na tom je, že utrácíte za věci, které byste stejně nakupovali, tak jako tak, ale díky tomu, že je to z Vašeho vlastního obchodu, nakupujete je za velkoobchodní cenu, ne za moloobchodní (retailovou / konečnou zákaznickou) a stát Vám dá ještě slevu dodatečně.

A jak se říká, to se vyplatí…

 

Prosím než cokoliv v této oblasti uděláte, poraďte se se svým účetním nebo daňovým poradcem!

To je čtrnáctá výhoda, jež má Podnikatelská Platforma pro 21. století...

Online Business, který stojí na pevných základech oboru, kdy vlastníte svou licenci pro provoz a zároveň se tak dostáváte k ověřenému know how, udělá obrovský rozdíl v životě Vašem, stejně jako v životech Vašich blízkých.

2 orez ušetřit na daních Podnikatelská Platforma pro 21. století - DÍL15: Podnikání, kde jste Samospotřebitelem a Jak Ušetřit na Daních...