Přípravky na hubnutí – elixír štíhlosti nebo zbytečně vyhozené peníze?

Obklopují nás reklamy na přípravky na hubnutí, slibují nám hubnutí bez námahy. Jak lákavé! Plní reklamy opravdu to, co slibují?

Hubnutí snadno a rychle?

Je spousta nabídek přípravků, které slibují, že zhubnete 10 a více kg za měsíc. Nabídka je to lákavá, ale bohužel vám zeštíhlí peněženka, nikoli vaše postava. Kromě toho je vyšší váhový úbytek v krátké době, např. 10 a více kg za měsíc zátěž, kromě jistého jo.jo efektu hrozí riziko zdravotních problémů. Avšak u přípravků slibujících rychlé hubnutí se není čeho bát. Tyto přípravky nefungují. Stejně tak nefungují přípravky, u nichž je přesvědčivě popsáno, co obsahují a proč po nich zhubnete tak lehce, jako lidé na snímcích. Lidé na snímcích bývají najatí statisté nebo se jedná o snímky ukradené z webu. Rovněž nelze věřit slibům, že pokud drahý výrobek, který vám byl doručen poštou, nezabere, společnost vám vrátí peníze.

Hubnutí s Nidorou podle Angeliny Jolie

Nidora, prostředek na hubnutí, kterému propůjčila tvář známá hollywoodská herečka Angelina Jolie, slibuje zázrak. Stačí si posypat své oblíbené jídlo práškem Nidora a sníst je. V popisu tohoto přípravku se uvádí, že při použití Nidory dochází k ovlivnění chuťových a čichových receptorů a následně hypotalamu a hypofýzy, která uvolní hormony působící nechuť k jídlu. Nidora o sobě tvrdí, že je tolik očekávaný a hledaný elixír štíhlosti. Zní to velice úžasně, až neuvěřitelně, člověku se chce okamžitě najít si výrobce Nidory a tento zázračný přípravek si objednat. Nidora je klinicky testovaná a její působení je založeno na racionálním základu. Nelze jí tedy upřít, že potlačuje chuť k jídlu a zabraňuje nezdravému přejídání. Avšak pokud čteme dál, co výrobce uvádí o tomto přípravku, dozvíme se, že nejlepších výsledků dokázali lidé, kteří ji po pravidelně, každé dvě až tři hodiny užívali k menší porci jídla po dobu šesti měsíců. Výrobce také doporučuje pro povzbuzení metabolismu jíst každé dvě až tři hodiny malé porce jídla. Doporučuje také jíst více zeleniny a ovoce, dostatečně pít, zejména vodu, pravidelnou pohybovou aktivitu. Pokud budete tyto zásady dodržovat po dobu půl roku, vaše kila půjdou dolů i bez Nidory. Zdravá strava, zahrnující dostatek vhodných tekutin, pravidelného pohybu, spánku, odpočinku, správné zvládání stresu je sama o sobě cestou ke štíhlé linii. A kdy může Nidora pomoci? Na začátku hubnutí může pomoci zvládnout nezdravé chutě a zabránit přejídání. Pro změnu stravovacích a dalších návyků jsou rozhodující první tři týdny.

Hubnutí s léky

To zní důvěryhodně. Avšak je třeba si uvědomit, že léky na hubnutí nejsou elixír štíhlosti. Kdyby tomu tak bylo, většina lidí by byla štíhlých, zatímco skutečnost je opačná, počet obézních lidí stoupá. Kromě toho léky na hubnutí, stejně jako jiné léky, mají vedlejší účinky. Některé z nich např. neumožňují využívání tuku a je při nich nutné držet nízkotučnou dietu, jinak hrozí vážné zažívací potíže. Některé tlumí chuť k jídlu a vyvolávají pocit umělého nasycení, k jejich vedlejším účinkům může patřit např. zvýšení krevního tlaku. Pokud chcete užívat léky na hubnutí, v žádném případě si je nekupujte na internetu, mohli byste si vážně a trvale poškodit zdraví. I když vám léky na hubnutí předepíše lékař, budou mít jednu nevýhodu. Nevedou vás ke změně vašich návyků, které byly příčinou vaší nadměrné tělesné hmotnosti. Po nich zhubnete, ale výslednou váhu si neudržíte. Jakmile je přestanete užívat, vaše kila půjdou opět nahoru.

Hubnoucí koktejly a čaje

Pomocí koktejlů na hubnutí můžete sice zhubnout, ale nikoli si udržet výslednou tělesnou hmotnost. Koktejly vás nenaučí jíst a žít zdravěji. Některé koktejly obsahují různé účinné látky, např. chitosan. Chitosan sice opravdu váže na sebe tuky, avšak aby se jeho efekt projevil, je třeba ho polykat ve vysokých dávkách, což není možné. Nelze spoléhat ani na hubnoucí čaje. Po nich z počátku jdou sice kila dolů, jedná se však o vodu, nikoli o tuk. Čaje na hubnutí působí totiž močopudně a odvádějí vodu z těla.

Další prostředky na hubnutí

Velice populární jsou přípravky na hubnutí s obsahem chromu. Chrom tlumí chuť na sladké, avšak jeho dlouhodobé užívání se na váze neprojevuje. Známé jsou také přípravky s ananasem, a to kvůli enzymu bromelainu, který pomáhá při hubnutí. V tomto případě je lepší konzumace čerstvého, ne kompotovaného ananasu, který kromě bromelainu obsahuje vlákninu a další zdraví prospěšné látky. Karnitin, obsažený v různých hubnoucích tyčinkách a koktejlech sice funguje, avšak pouze za předpokladu, že se hodně hýbete. Kromě toho je v běžně prodávaných přípravcích pouze nepatrná část karnitinu, potřebná ke skutečnému rychlému spalování tuků. Dalším typem je zrychlit metabolismus užíváním jódu. To se vám sice podaří, ale kromě toho se vám podaří rozhodit si činnost štítné žlázy. Můžete se setkat také s nabídkou hubnoucích náplastí, hubnoucí lodi. Tyto prostředky sice slibují hubnutí, ale nefungují. Jsou to vyhozené peníze.

A co může pomoci?

Doplňky s vlákninou nám pomůžou při hubnutí, ale pouze za předpokladu, že k nim přidáme zdravý životní styl, který zahrnuje stravu, pravidelný pohyb, dostatek spánku a odpočinku, správné zvládání stresu. Elixír štíhlosti neexistuje, kdyby existoval, nebylo by tolik lidí obézních. Hubnutí znamená změnu, nejen změnu stravovacích návyků, ale také změnu životního stylu.

Rozšiřte Informace sdílené v článku: Zanechte Komentář...

Napsat komentář