PROČ  EMOCE  ZPŮSOBUJÍ  NEMOCE?  EFT zná řešení…

Je to velmi jednoduché. Udělejme si malou ukázku, abyste mohli vidět souvislosti.  Sice bych vám mohla složitě a vědecky vysvětlovat, jak probíhají neurochemické pochody v těle, že peptidy jsou fyzické substance emocí a jak  stres velmi silně mění přirozený harmonický chod všech funkcí a tkáň orgánů, ale to není účelem. Chci, abyste na vlastním těle během chvilky pocítili proč emoce způsobují nemoce a jak to dělají.

Každý z nás tady na Zemi prožívá různé situace a na ně si dělá svůj vlastní komentář.

Jakmile si vytvoříme komentář o tom, co se nám vlastně děje, okamžitě  pocítíme emocionálně to, co si myslíme, že se nám děje. Samotné toto procítění emocí je naprosto v pořádku. Jsme na Zemi proto, abychom prožívali různé zkušenosti a hlavně sami sebe.

Správně jsme totiž nastavení tak, abychom emoci prožili v dané situaci a zase ji pustili, nechali odplynout. Problém ovšem nastane tehdy, když se nám ten prožitek nelíbí a my si vytvoříme vůči němu odpor.

Tím, že mu klademe odpor si jej rovnou ukládáme v naší mysli 

Stále na to myslíme a řešíme v hlavě, ukládá se nám situace i v našem podvědomí spolu s nepříjemnými emocemi a zároveň i v našem těle.

 • Stane se vám, že se cítíte špatně a přitom k tomu nemáte žádný důvod? Jsou to uložené stresy ve vás.
 • Jste v situaci, která je vám příjemná, obklopují vás milí lidé, ale vám se najednou udělá divno v břiše, kolem srdce, v hlavě? Máte uložené stresy z minulých událostí, nepropuštěné emoce.
 • Všichni se baví, užívají si, ale vám je nějak smutno a nejde se zasmát od srdce? Toto dělají události, které vás zranily a vy jste si je uložili v sobě.
 • Jste nemocní? Může za to váš uložený stres.

Jestliže jste nedokázali něco přijmout, nebo vás někdo zranil,  nečekali jste, že se k vám takto zachová…bojujete s tím v sobě, stále o tom přemýšlíte, často o tom mluvíte, nedokážete odpustit, cítíte se méněcenní

…máte v sobě uloženo NEPŘÍJEMNO.

Nevadí, že si možná už nevzpomenete na situaci před 20 lety vědomě, vaše podvědomí ji však stále žije jako svou přítomnost a občas vyšle signál

Tady je nepříjemno, které vy cítíte ani nevíte možná proč. 

A vaše orgány na tyto emoce – pocity reagují bolestí, stažením, tlakem, změnou funkce ….atd.    Je to logické. Toto nepříjemno uvnitř vás samých vás oslabuje a způsobuje vám chorobné projevy v těle, na orgánech, v pocitech, změnu nálad, v psychice a váš fyzický i psychický výkon se snižuje.

Jak  nás oslabuje? Jak nám způsobuje projevy nemocí? 

Když sevřete ruku v pěst a budete ji mít takto sevřenou 5 minut (schválně si to zkuste), začnete cítit známky nedokrvení v prstech, křeč v dlani, mravenčení v prstech.  Stejné je to i uvnitř vašeho těla. Stres a negativní emoce způsobují sevření svalů vašich orgánů, ty se méně prokrvují, méně vyživují, méně detoxikují a méně obnovují buňky.  Je tedy logické, že takovýto stav dlouho nevydrží bez následků.

Udělejme si malou ukázku:

Vzpomeňte si na jakoukoliv nepříjemnou událost. Je jedno jestli je to z dětství nebo z nedávné doby. Na chvilku si ji vybavte a sledujte JAK se z té vzpomínky cítíte. Kde v těle vnímáte nepříjemno, jak je intenzivní. Je to na konkrétním místě těla nebo na více místech?

Všimli jste si, že při té vzpomínce se vám možná stáhlo hrdlo, píchlo vás v břiše, cítíte tlak v zádech nebo se vám zatmělo před očima? Je spoustu projevů a můžete je vnímat jakkoliv. A možná znáte rčení i ten pocit, který sebou nese:

 • „Leze mi krkem.”
 • „Ten mi ale leží v žaludku.”
 • „Mám toho už plné zuby.”
 • „Podlomilo mi to kolena.”
 • „Vrazili mi kudlu do zad.”

Co způsobuje, že vzpomínku cítíme právě v tomto místě a ne v jiném?

Co má vaše vzpomínka a tato rčení společného?

Vaše vzpomínka totiž není jen vzpomínkou. Je zároveň informační a energetickou jednotkou. Ta situace, na kterou vzpomínáte, se neděje teď. Přesto z ní všechno to nepříjemno cítíte ve vašem těle, ve vašich orgánech, jako kdyby se to dělo. To, co jste prožili, se uložilo ve vaší paměti, ve vašem podvědomí a ve vašem těle.

Váš stres, vaše emoce a vše, co jste prožili a prožíváte, se neustále propojuje s vašimi orgány. Proto rčení i vaše vzpomínky vypovídají o tom, jaké situace si ukládáte do konkrétních míst a orgánů v těle.

Není tedy náhoda, proč onemocní jeden orgán a jiný ne. Má to své přesné zákonitosti. Jestliže např. zažijeme něco, co se nám nechce přijmout, nechceme to vstřebat, strávit, leží nám to v žaludku, pak budeme mít těžko od žaludku, potíže s trávením.

Co s tím? Dá se nějak to, co je uložené a stresuje mé tělo i mou mysl nějak změnit?

Naštěstí EFT -techniky emoční svobody umí tyto stresy a nepříjemné emoce ze vzpomínek rozpustit. EFT skvěle rozpouští negativní emoce z vašich vzpomínek, z vaší mysli i z vašeho těla. Díky propojení působení EFT na třech úrovních současně:

 • psychologické zaměření na vzpomínku/příčinu (mysl),
 • meridiánovou a neuronovou síť (mozek),
 • tělo (konkrétní orgán),

dochází k rozpuštění příčiny vzniku nemoci. Vaše orgány přestanou dostávat informace o stresu, uvolní se, obnoví se správné prokrvení orgánu, jeho výživa, struktura i funkce a tělo se uzdravuje samo přirozenou cestou.

Chtěli byste se naučit řídit vědomě své zdraví, uvolnit negativní náboj ze vzpomínek?

Můžete se naučit vidět, jaká vzpomínka, situace a emoce přesně stojí za vaším problémem a nemocí, aby vám už nic nemuselo lézt krkem nebo vás tížit jako balvan na prsou. Můžete se naučit pomoci si od bolesti, alergie, nepříjemných projevů nemoci, únavy, nespavosti …a mnoho dalšího…

varianty JAK SOBĚ POMOCI:

 • stáhnout EFT manuál zdarma 
 • účastnit se některého z EFT kurzů a naučit se metodu používat pro sebe
 • účastnit se terapie

 MOTTO:  UZDRAVTE SVÉ EMOCE A UZDRAVÍTE SEBE I SVŮJ ŽIVOT!

Pomohu vám nechtěné emoce – stres rozpustit, naučím vás, JAK najít TU vzpomínku a KONKRÉTNÍ emoce, které způsobují vaše potíže i vaše nemoce.

Jestliže ještě neznáte EFT metodu a chtěli byste nejdříve zdarma na sobě vyzkoušet její účinky, dovědět se více informací o metodě, stáhněte si EFT manuál zdarma.

Chcete se prakticky naučit EFT používat? Přihlaste se na kurz, a dejte tím sobě svobodu od toho, co už nechcete.

Veškeré bližší informace o kurzech i manuálu, stejně jako popis již vyřešených případů pomocí metod EFT a GNM naleznete v „Kalendáři akcí” a „Řešené případy a reference” na webu www.eft-cb.cz

Autorka: Alice Bláhová, terapeutka
EFT specializace, GNM konzultace
www.eft-cb.cz

Napsat komentář