Rozvoj osobnosti: Co je to? Jak Vám může zlepšit život? A jak jej zrychlit?

Rozvoj osobnosti totiž slouží mnohým jako zdroj moudrosti, nápadů, motivace a návodů, které jim pomáhají překonávat své vlastní omezení a své překážky…

Na druhou stranu však stále existují lidé, kterých když se zeptáte, zda vůbec kdy spojení “rozvoj osobnosti” slyšeli, nejsou jisti…

 

Co je to tedy ten “rozvoj osobnosti”? 

Asi mi dáte za pravdu, když řeknu, že už jste se ve svém životě někdy dostali do situace, která se Vám příliš nelíbila a hledali jste, jak se z ní dostat ven… 

 • Možná jste se rozešli se svým partnerem, 
 • možná jste se potýkali s dluhy, 
 • možná jste  nemohli  zažít úspěch, ač jste se o něj intenzivně snažili, 
 • možná to bylo něco jiného… 

Každý z nás někdy ve svém životě v situaci, která se mu nelíbila a tak začal hledat řešení, jak z toho ven.

Možná jste si v takové situaci sami říkali: “To jsem se měl učit ve škole…”

Pravdou je, že nás všechny škola naučila spoustu dobrých a zajímavých věcí, ale druhou stranou mince je, že toho nebylo až tolik pro praktický život… 

Nebo nám nedala žádné neprůstřelné vodítka, která by nám pomohla:

 • dosáhnout úspěchu v nějaké konkrétní oblasti,
 • dosáhnout bohatství,
 • dosáhnout finanční nezávislosti,
 • úspěšně podnikat,
 • psychologii marketingu,
 • nebo efektivní komunikaci,
 • či pouze efektivním způsobům učení se
 • a nebo efektivním způsobům práce se svou myslí…

Ať už se ve svém životě momentálně nacházíte v podstatě kdekoliv, nebo bez ohledu čím momentálně procházíte a zažíváte, dříve či později Vám nutně musí dojít, že žít v představě: Dostudoval jsem školu, mohu to odškrtnout a nikdy více neuvidím učebnice, tak to pravděpodobně spláčete nad výdělkem…

Dnešní doba je prostě taková – ukončením školy učení nekončí – potřebujete na sobě pracovat celý život, pokud chcete dosáhnout svých snů, života bez hranic… 

A právě k tomu slouží rozvoj osobnosti – oblast, která zahrnuje celou šířku věcí, které se takto můžete naučit

 

Neočekávejte od školy, že Vás dostatečně vybaví pro život, úspěch, splnění snů…

rozvoj osobnostiŠkola k tomu není uzpůsobena… 

Na škole se učí věci, které už se často v praxi nepoužívají, protože praxe postoupila kupředu…

Nebo jiný příklad…

Ještě před pár lety bylo velmi populární heslo: Dobře se uč a pak si najdi dobře placenou práci…

Dnes je tato rada, která ještě před pár lety, byla docela dobrou radou a určitou jistotou pro lidi, kteří ji následovali, jednou z nejméně bezpečných, kterou svým dětem nyní mohou poskytnout. 

Proč? 

Jen se podívejte k jakým změnám dochází – milióny zaměstnání po celém světě jsou přesouvány do zemí třetího světa, nebo jsou nahrazovány roboty a stroji, protože je to méně nákladové. A další milióny pracovních pozic a pracovníku, kteří na určitých pozicích pracují, bude nutné v několika následujících letech zcela přeškolit v důsledku rozvíjejících se technologií…

Takže udržet si jedno místo po celý život a následovat výše uvednou radu, bude čím dál složitější.

V dnešní době Vám žádná škola nezajistí, abyste dostatečně vydělávali, nebo abyste si spokojeně žili…

Standardní vzdělání Vám zajistí živobytí, sebevzdělání Vám zajistí bohatství – Jim Rohn (americký podnikatel a filozof)

Jednoho dne nám všem prostě bude muset dojít, že škola nás má spíše naučit:

 • jak se správně učit (pokud se štěstím natrefíme na dobrého učitele, který to vysvětlí a který své žáky naučí jak efektivně užívat své myšlení a mozek k efektivnímu učení),
 • získat určitý přehled o obecných věcech,
 • dát nám do rukou přehled, díky kterým uděláme první životní volby, kam se v životě posouvat
 • a naučit sebedisciplíně a odpovědnosti.

Příliš více toho nebudeme moci očekávat…

To ostatní už vždy bude jen a jen na nás samotných…

 • Jak smutné, že tak mnoho lidí, odchází ze střední nebo vysoké školy s přesvědčením, že tím veškeré učení končí, že už si své “odstudovali” a tím si své závazky ke vzdělání splnili.
 • Ještě smutnější je, že odcházejí s falešným očekáváním, že na někdo čeká a pak jsou několik měsíců bez práce a přitom utrpí jejich sebevědomí… 
 • Také odcházejí bez skutečné schopnosti prezentovat sama sebe, bez schopnosti se prodat – bez ohledu na to, v jakém oboru chtějí působit.

Je to smutné, ale právě všechny tyto oblasti řeší široká oblast, kterou nazýváme rozvoj osobnosti prostřednictvím knih, audio a video nahrávek, tréninků, seminářů a webinářů…

Doporučuji všem, kteří se ve svém životě chtějí někam dostat a třeba ještě studují, aby se nezaměřovali jen na technickou stránku věci, ale aby sami sebe zároveň rozvíjeli minimálně v komunikačních dovednostech.. 

Prostě proto, že pokud se ve svém životě chcete dostat dále, než většina lidí, musíte být lepší než většina lidí a k tomu Vám pomůže sebevzdělání nebo-li rozvoj osobnosti…

Nepotěšil jsem Vás touto informací? 

Pak…

 

Zkuste znovu objevit radost a  nadšení z objevování a učení se: Zksute rozvoj osobnosti…

Podle několika studií je pro lidi přirozené a dokonce velmi povznášející, pokud se mají naučit novou věc.

Nám všem to přináší pozitivní pocity a uspokojení.

Jako důkaz tohoto tvrzení Vám mohou posloužit děťi.

Jestliže máte tu možnost a máte ve svém okolí například 3 nebo 4 leté dítě, tak pokud je budete dobře pozorovat, možná si všimnete, že se velmi rádo učí novým věcem,  že často dříve než vy samotni ovládá novou televizi/video/počítač, bez toho, aby četlo nějaké návody.

Prostě zkouší, učí se, je tím nadšené, raduje se a chce to dělat samo 🙂

Naší přirozeností je, učit se s radostí novým věcem – učíme se rádi.

rozvoj osobnostiProblém je, že školnímu systému se ve většině z nás v průběhu těch x-let, které jsme školu navštěvovali, podařilo tuto naši přirozenost touhu a radost z poznávání nových věcí, důkladně potlačit a změnit ji “v nechuť k učení”.

Tato nechuť však lze změnit.

Můžete ji změnit, můžete se naučit spoustu skvělých věcí, zlepšit své postoje, stát se lepším člověkem, stát se tvůrcem svého života a změnit svůj život k lepšímu.

Zapomeňte na to, co Vás naučili ve škole – biflovat se nekonečné množství informací a pokud jste se je nenaučili, pak jste byli nějakým způsobem potrestáni.

Začněte studovat, objevujte a nové poznatky okamžitě uplatňujte. Začněte tvořit svůj život.

Jsme přesvědčeni, že je to velice důležitá součást učení – stavět jakoukoliv svou činnost na základě už prověřených modelů (které se naučíte), ale přitom přidat svou složku osobnosti a tvořit tak, abyste z toho měli radost a přineslo to nějaké zlepšení – buď pro vás nebo pro někoho jiného.

Rozvoj osobnosti je jediný známý způsob nebo možná ještě lépe – životní cesta (mělo by se to stát vaší životní cestou), jak změnit veškeré omezení, které Vás v životě trápí, které Vám brání žít život, jaký chcete, jak žít život bez jakýchkoliv omezení a hranic.

Rozvoj osobnosti je totiž způsob, který z každého obyčejného člověka, udělá člověka neobyčejného. 

Rozvoj osobnosti slouží k získání osobní moudrosti, která není získána skrze vlastní úspěchy a neúspěchy, prostřednictvím svých vlastních chyb a omylů a jejich napravování – jinými slovy je tato cesta mnohem méně bolestivější a rozhodně kratší, protože vlastní zkušenost je často bolestivý učitel.

Rozvoj osobnosti je cesta, která slouží k získání osobní moudrosti prostřednictvím zkušenosti jiných lidí. Když uchopíte znalosti jiných a ohnete je podle svých vlastních potřeb, podle osobnosti a situace, ve které se nacházíte, pak Vám budou výtečně sloužit.

Rozvoj osobnosti je lístek na nejpřímější rychlík do lepšího života.

Pokud budete dostatečně pravidelně a konzistentně rozvoj osobnosti používat , pak se z vás dříve či později stane mistr Vašeho vlastního života – člověk, který nemá příliš mnoho omezení, která by mu bránila žít život přesně tak, jak chce, protože jej sám tvoří.

Bez vyjímek – všichni se můžete stát mistry svých životů a žít život bez hranic.

Někomu to možná bude trvat déle než někomu jinému, ale povede se to všem, kteří se nevzdají

 

Existuje způsob, jak svůj rozvoj osobnosti zrychlit? 

V určité stádiu svého rozvoje osobnosti pravděpodobně dojdete do fáze, kdy zjistíte, že je toho příliš mnoho, co byste se ještě měli naučit nebo zlepšit.

Možná už jste i Vy zažili situaci, kdy jste se podívali na seznam knih, které jste si naplánovali přečíst a pomysleli jste si, že nemáte tolik času, kolik byste na tu “rozpustilou haldu” potřebovali a uvědomili jste si, že by na to muselo padnout několik víkendů.

Vsuvka: “…, že nemáte seznam? Tak to si jej rozhodně dejte dohromady. Vaše knihovna by měla růst spolu s tím, jak ze svého seznamu jednotlivé tituly odškrtáváte. Jeden můj známý, dobře placený konzultant – vydělá něco mezi 150-200000/měs. – mi jednou ukázal část své knihovny, která čítala dobrých 250knih z oblasti, kde pracuje.”

Pokud jste se tedy již do takové situace dostali – přemýšleli jste o tom, jak zrychlit svůj rozvoj osobnosti? 

Rychlost čtení každého z nás je různá. Existují techniky, které Vaše čtení několikanásobně zrychlí, přesto budete muset projít velkou spoustu psaného textu.

Slyšeli jste už tento citát?

Jeden den strávený s mentorem vydá na 30 dní strávených s knihou.

Důvod je zřejmý.

Knihu prostě musíte přečíst od začátku do konce, abyste si byli jisti, že jste nic důležitého nepřeskočili.

Mentora se zeptáte rovnou na to, co vás trápí. A pokud jste jako já, tak bez zbytečného prodlužování jdete rovnou k věci.

Velice rychle tak dostanete odpověď, “opravíte” to, co je potřeba a postupujete dále.

Váš pohyb směrem kupředu je mnohem rychlejší než můžete získat “jen” prostřednictvím knih – tím však na druhou stranu nechci říct, že byste měli přestat číst.

Co však dělat, pokud nemáte mentora? 

Nějakého mentora byste rychle měli najít – nejlépe v oblasti, ve které sami chcete uspět.

Lidé by často rádi nějakého měli, ale přesně nevědí, kde jej získat.

Existuje několik možností. Nabídnu vám několik z nich. /Tento seznam si nečíní nárok na to, aby byl označován jako vyčerpávající nebo definitivní./

Prostě si vyberte tu možnost, kterou můžete zrealizovat co možná nejrychleji a mít tak na své straně obrovskou výhodu, ze které můžete těžit:

 1. Porozhlédněte se zde na tomto webu, budete mít příležitost podle článků, kteří jednotliví potenciální mentoři napsali, zda Vás mohou něco naučit či kdo by Vám mohl nejvíce “sedět”a pomoci v řešení Vašeho problému nebo jak se říká: Doprovodit Vás tam, kam se chcete dostat…
 2. Připojíte-li se, nebo pokud už jste připojení k nějaké společnosti, pracující modelem network marketingu, pak máte příležitost důležité otázky konzultovat se svým mentorem. Zpravidla jím je Váš sponzor. A to je něco unikátního na tomto obchodním modelu, protože Váš mentor není odměňován za to, že s Vámi strávil příjemnou hodinku – je odměňován teprve za Váš úspěch, takže máte jistotu, že Vám bude dávat ty nejlepší rady, abyste uspěli. 
 3. eBook – Na českém internetu se objevil nový český ebook, který obsahuje 37 slov, která Vám pomohou přenést se od prostřednosti k Mistrovství v 5-ti základních životních oblastech – běžte to zkontrolovat zde.
 4. Kurzy a školení – jeďte na seminář, kurz nebo školení nabízející vzdělání v oblasti, ve které se chcete rozvíjet – přinese vám to hned několik příležitostí – poznáte člověka, který seminář vede, budete se jej moci zeptat na věci, které konkrétně vás trápí, pravděpodobně s tímto člověkem budete mít příležitost navázat bližší kontakt a možná i spoluprácovat nebo se stane vaším menotrem. Další příležitostí je, že se také seznámíte s novými lidmi, které daná tématika zajímá a z toho se může vyklubat ledacos – od navázání obchodní spolupráce, přes společný rozvoj osobnosti, nebo partnerů do mastermindingové skupiny až po partnerský vztah.
 5. Webináře –  v dnešní době velmi oblíbený způsob vzdělávání, který si klade minimální a často nulové nároky na finanční stránku vzdělávání, čas, který do tohoto způsobu investujete, je čiště ten, kdy se vzděláváte bez nutnosti kamkoliv cestovat v teple domova. Jste ale ochuzeni o navázáni nových mezilidských vztahů a ne všechny kurzy a školení lze prostřednictvím webinářů zrealizovat.

V každém případě kurzy, školení a webináře jsou dobrou zkratkou, která urychlí Váš rozvoj osobnosti a zpravidla Vám přinese příležitost získat do svého života jednoho nebo více mentorů, kteří jsou obrovským přínosem.

Přesto se i dnes najdou lidé, kteří této zkratky v životě jako je rozvoj osobnosti nevyužívají, protože si myslí, že je nepotřebují.

Vy tuto chybu neudělejte a zrychlete svůj rozvoj osobnosti.

Jediná investice, která nikdy neztratí na své ceně je investice do rozvoje Vaší vlastní osobnosti – protože z té budete těžit mnoho let poté, co ji uděláte.

 

Doufám, že je to nápomocné. 

Podělte se se mnou o své zkušenosti v komentářích níže. 

Pokud se Vám článek líbil a byl přínosný, sdílejte jej prosím.

Pokud chcete více podobných článků, propojte se se mnou přes facebook či google plus nebo navštivte mé osobní stránky

 

Rozšiřte Informace sdílené v článku: Zanechte Komentář...

Napsat komentář