…a rozšířít svou stávající databázi o nové kontakty s pomocí znalosti FORM…

Dnes se pobavíme o Vašem MLM podnikání

Rozdělím se s Vámi o metodu, která je velmi jednoduchá a funguje skutečně skvěle k tomu, abyste mohli rozšířit svůj seznam o zcela nové a čerstvé potenciální zájemce o Vaše podnikání, nebo našli nové zákazníky.

Můžete tuto metodu použít:

jak v online komunikaci se svými prospekty skrze facebook, linkedin, nebo skrze email…

 • Stejně tak však můžete metodu FORM používat s velkým úspěchem offline – tedy v každodenním kontaktu s lidmi všude kolem Vás, které prostě ještě dobře neznáte a ještě to nejsou Vaši přátelé…

Kdy metodu FORM užívat? Kdykoliv kdy chcete rozšířit své mlm podnikání…

Pokud chcete rozvíjet své mlm podnikání, pak ji používejte ji tak často, jak jen můžete, protože kdykoliv se tohoto jednoduchého schématu komunikace budete držet, bude Vám to pomáhat vytvářet skutečnou důvěru při jednání s lidmi…

A je jedno, zda chcete své mlm podnikání rozvíjet online či offline.

Zároveň nikdy nezapomeňte na zlaté pravidlo Mistra v čemkoliv:

ČÍM VÍCE BUDETE TRÉNOVAT, TÍM VÍCE ÚSPĚŠNĚJŠÍ BUDETE!

Používejte tuto metodu tedy co nejvíce…

Nejlépe, pokud ji budete trénovat kdekoliv a kdekoliv.

Ne vždy budete v situaci, kdy bude mít časový prostor celý vzorec dokončit, ale jak se říká:

 • Chtěli byste raději být v pozici, kdy Vám tento vzorec či formulka jde automaticky z úst, aniž byste nad ním museli přemýšlet?
 • A nebo byste raději chtěli být v pozici, kdy se potíte a horoucně přemýšlíte nad tím, co říct a snažíte se neuměle stočit rozhovor tak, aby z toho vypadlo to, že se Váš prospekt (potenciální zájemce o Vaše mlm podnikání nebo produkty/služby) začne zajímat o Vás nebo o Váš mlm business. ..

Myslím, že všichni cítíme, že první varianta je ta správná…

Takže tento vzorec trénujte v praxi, jak jen můžete, dokud se z něj nestane návyk.

Návyk, kdy vzorec používáte bez myšlenkovitě, návyk, který se stane součástí Vás samotných a Vašeho chování a který dokáže zabezpečit růst Vašeho mlm businessu.

Co se tedy skrývá za písmeny FORM?

 • Co je tím vzorcem?
 • Co je tou metodou, o které jsem doposud mluvil?

Ve skutečnosti je to úplně jednoduché a ještě dnes to můžete uplatnit…

Stejně jako jsem to udělal já, když jsem v minulém týdnu psal email člověku, se kterým jsem již nebyl v kontaktu něco přes 5 let.

“Nevybalil” jsem na něj hned, že mám podnikání, které by jej mohlo eventuálně zajímat.

Nikoliv. Já nejdříve chci zjistit, jak se má, jak a kde žije, v čem mu mohu být s mým mlm podnikáním / produkty nápomocný, jak mu mohu posloužit.

Jakmile to budu vědět, pak budu neodmítnutelný

A k tomu mi slouží právě metoda FORM.

FORM je akronym…

…nebo-li zkratkové slovo, složené z počátečních hlásek nebo slabik více slov složen z anglických výrazů…

F – Family – rodina
O – Occupation – povolání
R – Recreation – zábava, dovolená
M – Money- peníze

Vlastně jde o jednoduchý mustr (vzor), kterým se můžete nechat vést, pokud s někým chcete navázat kontakt.

Tato metoda Vám nezaručí, že daný člověk

 • bude mít zájem o Vás mlm business,
 • nebo bude mít zájem o Vaše produkty,
 • ale pokud ji použijete, budete mnohem blíže k tomu, abyste mohli řeč PŘIROZENĚ stočit k Vašemu mlm podnikání – k Vaši příležitosti či produktům /službám…

Pravděpodobně znáte ty chvíle, kdy nevíte, co máte říct, ticho je trapné…

Pokud tedy budete vyzbrojeni tímto mustrem, budete si vědět vždy rady.

Navíc já rozhovor začínám zpravidla ještě méně závazně – počasím, nebo něčím, co mě zaujme, či čeho si všimnu, že se děje v našem okolí, apod.

Úspěšně také můžete použít upřímnou pochvalu – oblečení či úsměvu…

Máte hezké boty, kde jste je koupil?

A až teprve poté se dostanu k tomu, co dělají pro své živobytí a zpravidla také k penězům.

Mám takovou zkušenost, že většina lidí má prostě s penězi problémy a to je činí potenciálně velmi kvalitními prospekty…

Divili byste se, kolik se toho člověk dozví, když je dobrým posluchačem a mám tu zkušenost, že lidé často i napoprvé při setkání řeknou:

Můj synovec s ženou mají teď nějaké finanční problémy…

Co Vám doporučuji nedělat?

 • Spoustu lidí dělá tu chybu, že se snaží neuměle či násylně přetočit rozhovor na svůj mlm business a to příliš brzy…
 • Nejsou ochotni tomu věnovat dostatek času, nemají trpělivost…
 • Jejich zájem o lidi kolem nich je příliš neúpřimný a také bije přímo do očí…

Proto jim to nefunguje!

Spěch v tomto případě není příliš nápomocný.

 • Nikdo nemá rád, pokud mu někdo něco ‘cpe’, nebo se o něj zajímá jen proto, aby mohl do popředí dát své vlastní zájmy.
 • Mnohem lépe uděláte, pokud budete mít skutečný zájem o člověka, který před Vámi stojí.
 • Skutečný zájem, bez toho abyste jej kalili tím, že se staráte, kdy už mu konečně budete moci říct o svém úžasném mlm businessu, nebo o to, abyste mu řekli něco o sobě.

Takový zájem téměř instantně vytvoří dostatek důvěry k tomu, abyste získali kontakt daného člověka, nebo se domluvili na dalších krocích.

Ta chvíle přijde. A sama od sebe. Nemusíte se ani příliš snažit.

Ale budete se muset zeptat, protože ostatní lidé Vám bez výzvy kontakt sami o sobě zpravidla nedají…

Nejlépe uděláte, pokud navrhnete vzájemnou výměnu kontaktů, místo abyste Vy žádali kontakt bez toho, abyste dali něco nazpět, nebo abyste Vy dávali kontakt svůj a žádný jste nezískali…

Co však musíte, je být trpěliví…

Což nebude vůbec těžké, pokud projevíte skutečný zájem o druhého člověka a budete se o něm chtít dozvědět co nejvíce.

Ovšem na druhou stranu pozor na to, aby to nebylo jako výslech…
 • Buďte přirození a aktivně naslouchejte – je to jako ping pong.
 • Střídavě pokládejte otázky a odpovídejte protistraně v komunikaci…

Budete-li to tak dělat, bude to zábava a poznáte spoustu skvělých lidí a budete mít příležitost nahlédnout do životů a příběhů druhých.

Na oplátku dostanete svůj díl pozornosti také…

A tady v této části můžete začít mluvit o tom, co děláte, o svém mlm businessu a o jeho rozšiřování.

A pokud svůj díl pozornosti nedostanete, nebo k tomu nedojde z časových důvodů, tak jste si zatrénovali a příště budete šikovnější v tom, abyste získali kontakt na daného člověka, abyste jej pozvali na prezentaci, nebo cokoliv od této komunikace očekáváte…

 

Doufám, že je to nápomocné…

Pokud chcete více podobných článků, propojte se se mnou přes facebook či google plus

Přeji Vám hezký den

 

Máte otázky nebo komentář k článku? Zapojte se do diskuze níže…

12 komentářů
 1. Je vždy skvělé dozvědět se ” Jak na to” 😉 Procházím zpětně rozhovory s jinými lidmi a uvědomuji si spoustu věcí,konkrétně jak jsme ve spěchu a nečekáme pomalu ani na odpovědi. A je úplná pravda v tom,že když chvíli v rozhovoru počkáme a nespěcháme, příležitost se opravdu objeví sama! Pak se z toho stává zábava a ano samozřejmě, jde se trénovat;) Děkujeme Roberte !

 2. Mám pocit , že MLM v našej krajine skrátka nefunguje (inak by som bol už dávno milionárom .-) ) Myslím , že je to mentalitou aj kúpnou silou. Rád by som mal možnosť porovnať úspešnosť MLM na Slovensku a povedzme v USA. Myslím si , že tam človek podnikajúci systémom MLM získa s podstatne menším úsilím podstatne viac klientov – a peňazí. Ale hlavne mi je proti srsti celá filozofia MLM. Prejavovať “úprimný záujem” získavať kontakty – aby som mohol ľudí volať na stretnutie a ponúkať im kočku v mechu… Nechápem, prečo nemôžem rovno povedať o čo ide, ak mám super produkt ktorému verím…

  • Hezký den,

   díky za Váš koment.

   MLM v ČR, SR funguje. Funguje však pouze u lidí, kteří skutečně hledají změnu a jsou ochotni převzít odpovědnost a podnikatelské myšlení.

   Většina lidí toho není ochotna. Chtějí něco zadarmo. Nejsou ochotni se učit, vzdělávat a růst a nejsou ochotni podstoupit dlouhodobější aktivitu.

   Možná je to mentalitou. V USA rovněž najdete lidi, kteří říkají ne. Ale obecně lidé v USA mají méně strachů a jsou ochotni jít si více za svým. V USA je MLM rovněž uznáván jako právoplatná kariérní volba.

   Dříve či později k tomu dojde i v ČR – spolu s tím, jak lidé zjistí, že buď musí žít v mantinelech své výplaty, nebo mají volbu vyrůst.

   Změna také nastane spolu s tím, že do MLM začne vstupovat více profesionálů (doktoři, zubaři, obchodníci, realitní makléři, apod.) a studovaných lidí s vysokou školou. Takto začne mít MLM zase trochu jinou tvář.

   Což už se děje, ale očekávám to ve větší míře.

   Nemusíte nikoho kontaktovat. Stejně jako se s nikým setkávat. Z mých zkušeností je to tak, že většina lidí (i když třeba o mlm slyšeli) vlastně vůbec neví, co to je a jak jim to může zlepšit příjem. A to se dá nejlépe vysvětlit skrze prezentaci.

   Přeji mnoho úspěchů a skvělý den

   • Ak by MLM naozaj fungoval, tak by firmy podnikajúce systémom MLM už dávno ovládali trh a každá by mala po – dajme tomu 30 rokoch pôsobenia – ako niektoré – nechcem menovať – viac než 7.000.000.000 spokojných zákazníkov… Pretože – ak by každý klient nadšený úžasným produktom ho odporučil len dvom ďalším, tak by sa zakrátko rozšíril po celej zemeguli . (Toto je BTW problém pyramídových hier – jednoducho nie je dostatok hráčov …)
    Hľadám zmenu, som pripravený učiť sa nové veci, prevziať zodpovednosť a tvrdo pracovať. Nedokážem ale akceptovať, že nato, aby som získal klientov sa musím naučiť nimi manipulovať takým spôsobom ako sa to robí v systéme MLM. Nepáči sa mi, že podnikanie v oblasti MLM vykazuje príliš veľa analógií s pôsobením v sekte… Nedávno som úspešne absolvoval pohovor na post poradcu v oblasti zdravej výživy a zdravého životrného štýlu, z ktorého sa vykľulo dealovanie – teda vlastne podnikanie produktmi jednej známej MLM firmy. Navrhoval som svojmu potenciálnemu šéfovi mnoho spôsobov, ako skĺbiť toto dealovanie s naozajstným poradenstvom a rozšírením ponuky o ďalšie služby – pretože som odborník v tejto oblasti… – ale vždy sme skončili pri zakúpení licencie a mennom zozname atd. apod…

  • Ahoj jestli mas zájem byt opet přesvědčen ze můžeš si plnit své sny. A nemyslet si ze je to MLM nebo kupní silou nebo třeba ze lodí mají spatnou mentalitu. Tak mi napiš na petr.frana01@gmail.a můžeme se nezávazně o tom pobavit.

 3. Pěkně jste to napsal, Roberte, souhlasím, že základem je upřímná touha poznávat lidi a FORM je jen užitečná pomůcka.

Napsat komentář