03_Jak vytvořit První proud příjmů: Úvod do affiliate marketingu

Škola Infopodnikání pro Autory zivotbezhranic.cz

 

Škola Infopodnikání, Díl 3.

Jak vytvořit První proud příjmů:
Úvod do Affiliate Marketingu…

 
[button text=”Registrujte se jako Autor na zivotbezhranic.cz zde…” title=”Autor Bootcamp ” style=”light” url=”https://zivotbezhranic.cz/autor-pruvodce/registrace/” align=”center” target=”_blank”]

Nebo se přihlaste do svého Publikačního Centra & Publikujte Nový Článek…

infopodnikání, autor, průvodce, expert

 

Vítáme Vás v dalším díle Školy Infopodnikání pro Autory, Průvodce a Experty…

 
V minulém dílu naší Školy Infopodnikání pro Autory, Průvodce a Experty jsme Vám ukázali, kterak jako autor získáte pomocí článků publikovaných na zivotbezhranic.cz dobré jméno na internetu, získáte si návštěvnost a následovníky… 
Nyní je na čase začít sklízet ovoce Vaší dobré setby a získávat za své úsilí právoplatnou finanční odměnu.
PS: Nemáte přístup k vzdělávacímu programu? Registrujte se zde.
 

Článek máte napsán. Jak tedy nejednodušším způsobem vytvořit příjem?

Článek umístěný na webu zivotbezhranic.cz Vám do budoucna bude přinášet trvalou návštěvnost, aniž byste se o něj museli jakkoliv dále starat, protože jej lidé budou nacházet jednak skrze vyhledávání ve vyhledávačích, ale stejně tak i ve vyhledávání samotného webu…
V prvních týdnech po zveřejnění bude jeho návštěvnost samozřejmě vyšší než později – to z toho důvodu, že je jednoduše výše postaven mezi novinkami – ať už na webu zivotbezhranic.cz samotném, nebo ve vyhledávání google.cz / seznam.cz.
Na druhou stranu každý jeden Váš článek, který napíšete je takový jeden malinký pramenem návštěvnosti, který se může stejně tak stát pramenem příjmů…
Je to podobné jako s mohutnou řekou – ta většinou také nepramení na jednom místě, ale má několik přítoků a každý jeden z nich ji posíluje a to by mělo být cílem Vašeho počínání při psaní článků…
 

Pokud je Váš článek (nebo články) opravdu dobře napsán, ani v budoucnu o čtenáře nepřijdete, neboť:

 1. kvalitní obsah bude na internetu vždy hojně vyhledáván,
 2. tvoří se pod ním opakovaná diskuze (na kterou byste měli odpovídat v rámci budování Vašeho dobrého jména) a
 3. další lidé na něj budou odkazovat ze svých blogů a webů…

 
Každý Váš článek se tedy do budoucna stává dveřmi, kudy k Vám budou přicházet stále noví a noví čtenáři – potenciální zákazníci.
A nyní si ukážeme jeden z mnoha způsobů, jak na tom můžete kapitalizovat.
 

Affiliate marketing – pravděpodobně nejjednodušší výdělek na internetu…

Affiliate marketing je etablovaný způsob nabídky produktů a služeb na internetu.
Zjednodušeně se jedná o odměňování zástupce (affiliate) na základě získaných zákazníků.
Tento způsob spolupráce mezi „výrobcem“ (vlastník produktu) a „obchodníkem“ (affiliate partner) je starý jako obchod sám.
Díky internetu však získal nový rozměr a díky Životu bez hranic se stal také mnohem efektivnějším a snadnějším pro začátečníky.
Co tedy musíte udělat?
 

1. Registrujte se do našeho Affiliate programu a získejte unikátní affiliate odkaz…

Registrujte do affiliate programu Života bez hranic.
Zároveň tu také získáte ještě podrobnější informace, které dále rozvíjejí tuto lekci Školy infopodnikání.
Po přihlášení získáte svůj osobní unikátní affiliate odkaz, který Vás jednoznačně identifikuje.
Pokud jej vložíte do svého článku, čtenář na něj klikne a koupí si daný produkt, systém automaticky rozezná, že jde o Váš kód a Vy získáte právoplatnou odměnu.
 

2. Publikujte relevantní obsah jako Autor

Vaše články, kam vkládáte svůj affiliate odkaz, musí mít vztah k tomu, co propagujete.
Pokud byste jako affiliate ve svém článku na téma osobního rozvoje propagovali např. myčku automobilů, patrně byste příliš zákazníků nezískali – jednoduše proto, že na odkazy vedoucí z článků čtenář sice kliká, neboť legitimně očekává rozšíření tématu, které ho zajímá, ale pak se před ním objeví něco, co vlastně nijak nesouvisí s tím, co ve Vašem článku četl a tak odchází pryč bez toho, aniž by více zkoumal a případně koupil…
Proto kdykoliv, kdy budete propagovat cokoliv skrze své články, které na zivotbezhranic.cz umístíte, pamatujte na to, že je potřeba zachovat určitou souvislost – článek i propagovaný produkt či služba spolu musí jednoduše souviset a sám čtenář to musí chápat… 

Mezi článkem samotným a prodejní stránkou s produktem prostě musí být logická návaznost…

Toto Vám však velmi usnadníme, neboť produkty, které jsou určeny k affiliate propagaci v našem affiliate programu, mají vztah ke komunitě čtenářů Života bez hranic.
Nicméně i přesto si v každém případě, kdy se rozhodnete přes své publikované články propagovat, položte následující otázky:

 • Je můj článek, který na zivotbezhranic.cz (nebo kdekoliv jinde) vytvářím, ve vztahu k produktu, jež chci doporučit čtenářům?
 • Je kliknutí na affiliate link pro čtenáře logickým vyústěním?
 • Tedy přirozeným krokem ve smyslu “Chci skutečné komplexní řešení, pak si potřebuji zakoupit produkt.

 
Návaznost prodejní stránky, skrze kterou se produkt či služba, kterou doporučujete, na Vámi publikovaný článek, je prostě nezbytná…
* ZÁROVEŇ VŠAK PAMATUJTE NA TO, že web zivotbezhranic.cz je web, kde se zabýváme osobním rozvojem – a proto článek, který nikoho nic neučí a tedy je jen propagační (čistá reklama), nebo je z jiného oboru či oblasti, které s osobním rozvojem až tolik nesouvisí, rovněž nebudou moc dobře fungovat.
 

3. Vložte svůj unikátní affiliate odkaz do článku…

Kam vlastně můžete své affiliate linky vložit? Zkuste tato místa, které dobře fungují… 

 • Odkaz vkládejte do již existujících starších článků (najdete je v sekci „Správa článků“ ve svém účtu), i do článků nových.
 • Zároveň svůj affiliate odkaz vložte do pole „Výzva k akci“ na svém profilu autora.
 • Případně můžete své odkazy rozmístit do diskuzí jiných článků – tam, kam se hodí a jsou skutečným hodnotným obohacením dané diskuze nebo jejím logickým vyústěním…

 

Odkazy nevkládejte jako čistý hyperlink či url adresu, ale označte vhodné slovo, či slova a v editoru článku zvolte ikonu “vložit/upravit odkaz”.

 
Podívejte se, jak na to:
příjem, příjmů
 

4. Doporučený zdroj dalších informací…

Jestliže budete propagovat svůj unikátní affiliate link prostřednictvím článku, tak Vám doporučujeme přečíst si tento článek, který pochází ze šKOLY Affiliate Marketingu, kterou jsme tady na zivotbezhranic.cz zveřejnili… 

 

Kolik to vynese? Tady je trocha matematiky…

Podívejme se na to, kolik si můžete vydělat správnou aplikací těchto rad:

 • Zveřejnili jste článek na zivotbezhranic.cz se svým affiliate odkazem, který vede na stránku produktu Magická slova Mistrů života. Prodejní cena tohoto ebooku činí 890,- Kč. Partnerská provize činí 30%, tzn. 267,- Kč.
 • Váš článek za první měsíc získá cca 300-1500 unikátních shlédnutí.
 • Kolem 20% čtenářů klikne na Váš affiliate odkaz a navštíví prodejní stránku. Konverzní poměr (kolik návštěvníků skutečně knihu zakoupí) se pohybuje mezi 0,5-3%. My se budeme držet při zemi a budeme počítat, že pouze 0,5% lidí si knihu skutečně zakoupí.
 • Otázka: Co se s Vaším článkem stane následující měsíc? Sundá jej někdo z webu? Vymaže jej z výsledků vyhledávání? Ne. Nestane se s ním vůbec nic. Takže Vám bude vydělávat neustále. Pravda, postupem času výsledky trochu zeslábnou, protože bude přeskočen novějšími příspěvky, které zkrátka jsou lidem více na očích.
 • Co je však mnohem příjemnější – někteří z Vašich čtenářů, kteří v uplynulém měsíci navštívili prodejní stránku, si sice ebook neobjednali ihned, ale zaregistrovali si emailovou ochutnávku knihy, která je zaujala natolik, že se přeci jen rozhodli ebook zakoupit.
 • Tyto další zákazníky samozřejmě stále registrujeme pod Vaším affiliate kódem. Úsilí, které jste investovali v minulosti, Vám tedy přináší zisky setrvale. Tím se šance na příjem z jednoho jediného článku efektivně násobí.
 • Dále je potřeba zohlednit publikaci více článků – jestliže uveřejníte více článků na relevantní téma k jednomu produktu, výše uvedené počty se násobí počtem článků, které jste uveřejnili.
 • Jak dlouho Vám trvá napsat článek? Hodinu, dvě? Jeden den? Zde je možnost, jak si za tyto dvě hodiny nechat zaplatit v řádu tisíců Kč. Díky své vytrvalé publikaci na zivotbezhranic.cz máte reálnou šanci zvýšit svůj příjem o desítky tisíc Kč ročně!

 
Toto jsou realistické odhady, které vycházejí z dlouhodobě sledované výkonnosti našich webových stránek.
Autoři, kteří pracují svědomitě, vytrvale a kvalitně, mohou pomýšlet ještě na částky o řád vyšší!
Statistiky Vašich příjmů Vám budou samozřejmě vždy dostupné ve Vašem affiliate profilu na stránce.
 

Mějte na paměti, že zde uvedený výpočet je ilustrativní.

Obchodní výsledky Vaší affiliate propagace se budou lišit na základě toho, jakou důvěru budete mít u svých čtenářů, jak přitažlivý bude Váš nadpis, nakolik je osloví Váš článek, zda píšete pro vhodnou cílovou skupinu, atd.

 

Největší chyby, kterých se lidé často dopouští – co Vy rozhodně NEdělejte…

Začínající podnikatelé v affiliate marketingu se ve snaze rychle získat zákazníky dopouštějí chyb, kterým se Vy, kteří procházíte Školou infopodnikání zivotbezhranic.cz, snadno vyhnete.
Které to jsou?
 

1. Nesouvisející obsah

Jejich článek nesouvisí s tím produktem či službou, kterou propagují…
Prostě nedává žádný smysl, pokud např. při propagaci knihy Magická slova Mistrů života budete publikovat recenzi technických parametrů nového telefonu.
V každém případě je třeba respektovat naše předcházející doporučení – buďte druhým lidem skutečným přínosem, staňte se hodnotným rádcem a pak nebudete mít potíže vydělávat zajímavé částky peněz z affiliate marketingu, ze svých článků…
 

2. Dostatečně nevyzdvihnou situaci, problém a nenabídnou řešení…

Není to jen o napsání článku jako takového… 
Čtenář (návštěník Vašeho článku) potřebuje chápat, že jste skutečným odborníkem v té oblasti, ve které poskytujete svou radu a píšete článek.
Je potřeba, abyste ve svém článku dostatečně dobře zvýraznili situaci, kterou možná čtenář prochzí a jaké to asi způsobuje v jeho životě způsobuje problémy – jde o určité ztotožnění, kdy si čtenář řekne, že autor článku mu skutečně rozumí…
A teprve poté je potřeba vyzdvihnout placený produkt jako skutečné řešení…
Pokud na čtenáře budete obrazně křičet: “Kup, kup!”, stane se pravý opak…
Opět – pozicujte se do role rádce, mentora, průvodce a lidé od Vás budou rádi nakupovat…
 

3. Příliš mnoho odkazů

Pokud uděláte stránku přeplácanou bannery a odkazy v domnění, že na ně bude někdo klikat, nesetkáte se s úspěchem.
Pamatujte si jedno slovo: FOKUS – soustředění na jednu věc. Pokud to budete přehánět, nebude to fungovat.
Zpravidla stačí 3-5 odkazů na jeden článek o rozsahu 450-900 slov.
 

4. Rozšíření informací vs. Prodej

Dejte si záležet na tom, abyste měli správný poměr odkazů směřujících na další informace zdarma, a na prodejní stránky.
Cca ⅔ odkazů by měly vést na doplňující informace (např. další články na zivotbezhranic.cz či videa s rozšiřujícími informacemi, odkazy na wikipedii apod.), pouze cca ⅓ odkazů by měla vést na prodejní stránky.
Porušení této zásady má za následek ztrátu důvěry čtenářů.
 

Jak vypadá článek s vhodně vloženými affiliate linky?

Podívejte se zde: Sen může pomoci

 

Dnešní úkoly, které potřebujete udělat:

 1. Registrujte se do affiliate programu Života bez hranic

 2. Získejte svůj unikátní affiliate odkaz – vyberte si affiliate produkt, který chcete propagovat – v menu Reklamní Kampaně.

 3. Přihlaste se k svému účtu autora.

 4. Do svých existujících článků vložte na vhodná místa svůj unikátní affiliate odkaz.

 5. Napište nový článek a i do něj vložte svůj affiliate odkaz.

 
Uvidíme se v příštím díle, kde se naučíte pokročilou affiliate propagaci, který Vám do emailu dorazí v příštích pár dnech!
 
S přáním skvělých dnů
Robert Slovák, zivotbezhranic.cz