Každá sociální interakce je pouze o předávání energie.
Někdo vám předá pozitivní energii a někdo negativní a stejně tak vy budete vysílat určitou energii. Vše závisí na vašem rozpoložení v danou situaci. Pokud jste dobře naladěni a vysíláte silnou pozitivní energii, vaše okolí ji vstřebá, přijme a možná vám ji vrátí.
A naopak, pokud vás všechno sere a uvnitř pěstujete negativitu i tak ji neustále vysíláte na druhé.
Při střetu dvou odlišných energií vyhraje ta, která je silnější.

Negativní člověk a pozitivní mezi sebou nevědomky svádí boj. Tento boj vyhraje ten, kdo má své energie víc.  

Například máte domluvenou schůzku…

Jste v dobré náladě a čekáte na místě určení.

Vaše cílová osoba dorazí a začne si stěžovat, jak ji někdo naštval. Začne vysílat silně negativní energii. Pokud je vaše proudění energie silnější, dokážete ji předat druhé osobě.

Například jí řeknete vtipnou historku, kterou jste zažil, když jste zrovna šel na schůzku. Oba se tomu zasmějete a negativní energie začíná odplouvat pryč. Lépe si rozumíte a vaše schůzka je vydařenější. 

Kdybyste naopak začal řešit stížnosti druhé osoby, ba se do toho vůbec zapojil, proudění negativní energie by bylo silnější a přeneslo by se i na vás. A to by ovlivnilo celkový průběh schůzky.

Základem úspěchu je pozitivní energie.

Pokud ji dokážete předat druhé osobě v plné míře, jste umělec a lidé s vámi budou rádi trávit čas. 

Namísto pěstování vzteku a nenávisti v sobě pěstujte lásku a pozitivní energii. Je to přece tak snadné. Namísto každodenního nadávání a stěžování si, můžete myslet na pozitivnější věci.

Pro žádného člověka na světě by přece nikdy nebyl problém třeba nastoupit do dopravního prostředku a na všechny pasažéry se od srdce usmát.

Nemusíte se s nimi bavit, pokud se na to necítíte, ale určitě váš život bude mnohem šťastnější, když budete lidem rozdávat upřímné úsměvy. Milujte lidi kolem sebe a uvidíte zázraky. Budete mít rádi i sami sebe.

Příklad ze života:

Šel jsem nedávno po ulici, prohlížel jsem si všechny lidi, kteří šli proti mně, na tváři jsem měl nenucený úsměv, byl hezký den, zkrátka jsem si to všechno tak nějak užíval.

Pár metrů ode mě stála skupinka, dva kluci, dvě holky.

I na ně jsem se usmíval a hluboce jsem se všem podíval do očí. Byl to signál, chtěl jsem předat pozitivní energii. Všichni jí v sobě máme. Můj signál trval pár vteřin. Zašel jsem za roh, abych si koupil něco k jídlu. Najednou vedle mě stála holka z té skupinky, a ptala se mě, jestli mam přítelkyni.

Vidíte? Úsměv a pozitivní energie dělají divy. 

Další krok.

Spoustu kluků by se vyděsilo a řešilo, proč se ptá a podobně. Já naopak.

Řekl jsem jí, že si moc cením toho, že překonala strach, sebrala odvahu a přišla za mnou.

Musela riskovat odmítnutí a ztrátu důstojnosti, a jestliže dokázala strach překonat, zaslouží si obdiv a ne blbé otázky.

Pak jsem byl upřímný, že přítelkyni momentálně nemám. Zakecali jsme se a šli se na chvilku projít. Bylo to moc příjemné. Dala mi na sebe číslo s tím, že můžeme něco podniknout.

Moc rád, proč ne ?

Vidíte, že život nemusí být jen kolotoč, nenávist, agrese, závist a negativní myšlení.

Váš život může být plný neuvěřitelných krásných okamžiků. To jaký si ho vytvoříte je pouze ve vaší hlavě. Jestliže budete pěstovat nenávist, budete vysílat nenávist a vaše okolí vám ji vrátí.

Jestliže váš život založíte na radosti, sebepoznávání a vaše myšlení bude pozitivní a stejně tak i vaše okolí vás bude vnímat radostně. 

Dělejte ty věci, které vám způsobují radost a pocit štěstí…

Doporučuji dělat sport. Vhodná aktivita je též psaní a sebepoznávání.

Pěstujte v sobě pozitivní energii a radost ze života jaký je, a to co jste vypěstovali, můžete předat lidem, kteří jsou ve vašem okolí.  

Úsměv je přece zadarmo, tak proč jej skrývat?

Napsat komentář