Je neděle večer. Místo klidu s rodinou však přichází tlak.
Divný pocit kolem žaludku z nadcházejícího týdne.
Otevíráš notebook: „Jen rychle zkontrolovat maily…“
Chceš vědět, jaká byrokracie a nesmysly tě zase čekají…
Večer jdeš spát, ale buď nemůžeš usnout a jen se převaluješ,
anebo se probudíš kolem 3. ráno a zíráš do stropu…
S jednou jedinou přehlušující myšlenkou: „Jsem v pasti. Nemůžu odejít.“
Mám rodinu, děti, hypotéku a auto na leasing.
Sedíš na pomyslném připínáčku – bolí to, ale ten strach ze ztráty „jistot“
je zatím příliš velký na to, abys s tím něco udělal(a).
A tak v tom krysím závodě, který tě vnitřně ničí, pokračuješ…
Dáváš ze sebe 100 %. Ale máš nulové uznání. A chyby?
Ty ti šéf vždy řádně omlátí o hlavu.
A ještě se u toho tváří, že je takový přístup naprosto v pořádku.
Chce z tebe mít “lepší kolečko ve svém soukolí“.
Malý prostor projevit svou kreativitu i vlastní názor. Ten jeho je vždy lepší…
Dříve ti ta práce možná i dávala smysl…
Dnes už víš, že to tak není. Už nechceš být kolečko v cizím soukolí…
Chceš odejít, ale máš hypotéku, leasing a rodinu.
Nejsi líný(á). Ale ani si nejsi jistý(á), že to zvládneš.
Uvědom si jednu zásadní pravdu:
Nejde o vyhoření ze samotné práce…
Jde o ten mikromanagement. Nespravedlnost.
Možná ponížení. Chaos či politiku a aroganci.
Pokud s tím nic neuděláš, vyhoříš úplně.
Tvůj toxický šéf a prostředí, tě nakonec vysají…
Vezmou si tvůj poslední zbytek životní energie i radosti, který máš.
A až si nebudou mít co vzít, nechají tě jít.
Ale víš co? Existuje cesta ven.
Buď začneš budovat něco svého. A přestaneš přežívat…
A nebo to toxické prostředí budeš muset tolerovat do důchodu.
Protože pravda je jasná:
Dokud jsi plně závislý(á) na jednom zaměstnavateli (a jednom příjmu), nejsi svobodný(á).
Pouze si pronajímáš vlastní život výměnou za práci a výplatu.
Vím přesně, jak se teď cítíš, protože jsem sám korporátem prošel.
Popravdě? Nenáviděl jsem to.
Dusilo mě toxické prostředí, kde nešlo o výsledky. Šlo o diktát ega.
Znám ten ranní pocit, kdy jsem si říkal: „Opravdu tam zase musím…?“
Ale snášel jsem to. Nevěděl jsem, jak to udělat jinak…
Až jsem jednoho dne vybuchl a se šéfem jsem se pohádal.
Přitom jsem si uvědomil jedno: Měnit korporát za jiný není řešení.
Všude je něco a všude se najde někdo, kdo si chce zahojit ego.
Není řešení hledat další zaměstnání.
ŘEŠENÍM je postavit něco svého – svůj záchranný člun, své podnikání.
Ne jen další šéf a další výplata.
Uvědomil jsem si, že už nechci hrát na cizím hřišti podle cizích pravidel.
A že už se nechci ani zodpovídat idiotům s nekonečným egem.
Konečně jsem si přiznal, že chci mít možnost hrát podle vlastních pravidel, termínů a přání.
Že chci svobodu tvořit vlastní projekt, mít několik nezávislých příjmů a život bez hranic.
Proto jsem začal skládat systém kroků, který ukazuje přesný postup, jak odejít z korporátu komukoliv.
Jedná se o to, jak začít podnikat online při zaměstnání a vytvořit si druhotný příjem.
Aby si kdokoliv mohl vybudovat skutečnou finanční nezávislost.
Pravda je taková, že většina lidí totiž z toxického prostředí nikdy neodejde.
Svůj nedělní svíravý pocit v tichosti potlačí. A postupně si zvyknou. Anebo vyhoří.
Anebo jen vymění jedno toxické prostředí za jiné…
Není to však proto, že by neměli dostatek schopností..
Spíš čekají na moment, kdy zmizí strach, aby se vydali vpřed.
Čekají na „příhodnější dobu“, na „lepší ekonomiku“, na souhlas okolí…
Mezitím počítají promarněné roky a oni stárnou.
Ty někde uvnitř cítíš, že jsi byl(a) stvořen(a) pro něco víc.
A právě proto jsi teď tady.
Už totiž nechceš přežít jen další týden.
Chceš zpět kontrolu nad svým časem, energií i životem.
Chceš zpět radost, klid i štěstí, ale možná zatím nevíš jak.
A proto jsem pro tebe připravil tento test.
NENÍ pro ty, kteří si chtějí stěžovat u kávovaru a dál poslušně plnit tabulky…
A také není pro ty, kteří chtějí utéct do jiného korporátu.
Nikdo jiný ti povolení k odchodu z korporátu nedá. Dej si ho sám/sama.
Test ti poskytne objektivní data a zrcadlo, abys ten první krok mohl(a) udělat s čistou hlavou.
PS: Jestli hledáš znamení shůry, potvrzení, že „už to stačilo“, anebo vnitřní svolení, že máš právo jít dál…
Nejspíš jsi ho právě našel(a). Udělej první krok kupředu. Je čas zjistit, na čem jsi.
🎁 BONUS: Ke svým výsledkům získáš okamžitý přístup k praktickým krokům,
jak bezpečně opustit korporát, krásně se uživit a žít dle vlastních pravidel, termínů a přání.

Time’s up
Většina z nás vyrůstala v jedné nebezpečné iluzi:
„Dobře se uč, najdi si jistou práci a budeš mít pohodový život.“
Tento přístup možná fungoval desítky let skvěle. Dnes je to „jistota“ pouze domnělá.
V dnešním rychle měnícím se světě se může velmi rychle stát tou nejrizikovější pastí.
Vyměňovat denně svůj drahocenný čas a život za výplatu, aniž bychom stavěli
něco vlastního, na co máme plný vliv, se dříve nebo později šeredně vymstí.
Lidé lapení v korporátní politice toto riziko podstupují denně,
aniž by si uvědomovali, že existuje mnohem lepší cesta.
Proč tedy neuděláš krok ven, i když tě současná práce psychicky ničí?
Může za to naprogramování našeho mozku.
Mozek každého z nás obsahuje systém, kterému se říká:
Psychokybernetický mechanismus…
Jeho nejvyšší prioritou je udržet nás při životě.
Čehož nejsnadněji dosáhne ve známém prostředí a předem daných podmínek.
Proto se zuby nehty snaží udržet status quo
– udržuje v tvém životě zdání jistoty a předvídatelnosti.
Funguje podobně jako termostat v domě,
který je nastavený na určitou úroveň „bezpečí“.
„Známé utrpení“ v korporátu (stres, byrokracie, intriky) je pro tvé podvědomí
(psychokybernetický mechanismus) paradoxně lákavější a “bezpečnější”
než „neznámá svoboda“ mimo něj.
K tomu se navíc přidává destruktivní syndrom „čekání na svolení“.
Školským systémem i výchovou jsme byli vytrénováni k poslušnosti a plnění úkolů dle zadání.
A tak podvědomě stále čekáme, až nám někdo zvenčí – šéf, partner či osud – dá jasný pokyn:
„Teď už jsi připravený, teď už můžeš bezpečně odejít a začít budovat něco svého.“
Povolení k tomu, abys začal(a) budovat vlastní aktiva, diverzifikoval(a) příjmy
a postupně tak získal(a) skutečnou svobodu, si musíš dát ty sám/sama.
Vyplněním tohoto testu získáš objektivní zrcadlo.
Odhalí tvou nespokojenost v práci a její skryté příčiny a umožní ti přiznat si konečně pravdu
a také začít jednat.
Opustit korporátní svět totiž neznamená skočit bezhlavě z letadla bez záložního padáku.
Je to promyšlená strategie. Je to stavba tvého vlastního záchranného člunu.
A tento test je krokem číslo jedna.
🎁 BONUS: Ke svým výsledkům získáš okamžitý přístup k praktickým krokům,
jak bezpečně opustit korporát, krásně se uživit a žít dle vlastních pravidel, termínů a přání.
Můžeš strávit další měsíce či roky pasivním čtením článků, stěžováním si u kávovaru
a naivním doufáním, že se situace v zaměstnání sama od sebe nějak zlepší…
Nebo se můžeš stát strůjcem svého života.
I nedokonalá akce dnes je vždy stokrát lepší než dokonalé plánování za rok.
Plán se dá totiž kdykoliv upravit v procesu. Ale bez realizace ani nezjistíš, co je špatně.
Přestaň tedy přešlapovat na místě. Odpověz upřímně na připravené otázky.
Získej svou osobní diagnózu a objev jasnou mapu k životu bez hranic.
🎁 BONUS: Ke svým výsledkům získáš okamžitý přístup k praktickým krokům,
jak bezpečně opustit korporát, krásně se uživit a žít dle vlastních pravidel, termínů a přání.