Základy úspěšné komunikace

Jak volit slova, aby komunikace byla úspěšná?

Všude poslouchám, jak bychom měli lépe komunikovat. Jak volit slova, abychom dosáhli svého. Abychom byli pro potencionálního partnera zajímavý, popřípadě s ním i navázali dlouhodobý vztah.

Všechno je fajn, je dobré mít po ruce nějakou příručku, kde se člověk dozví základní algoritmy komunikace, ale často přebíráme obraty a slova, co nerezonují s našim vnitřním já.

  • Používáme je bez myšlenkovitě jen proto, abychom se ukázali v lepším světle.
  • Máme je naučené z brožůrek a kurzů.
  • Přitom s těmito výroky nesouhlasíme a jsou nám cizí.

Po nějaké době stejně naše umělá komunikace vyjde napovrch a náš potencionální partner o nás ztratí zájem.

Rande má stejná pravidla jako obchodní schůzka – základy komunikace

Je jedno jestli se jedná o obchodního či životního partnera.

  • Posloucháme rady našich kamarádek, co jim vždy zaručeně funguje, ale proč jsou teda jen s tím jejich partnerem tak krátce?
  • Proč si ho neumějí udržet? Co je tedy špatně?

Stejně tak slepě posloucháme lidi okolo nás, jak je super dělat právě jejich byznys nebo být jejich zákazníkem a vidíme jak stále hledají nové a nové zákazníky.

Zastavte se!

Zamyslete se, proč to všechno děláte. Zda hledáte jen krátkodobý vztah a krátkodobý prospěch, a chcete stále hledat nové a nové lidi. Nebo chcete dlouho trvající vztah založený na důvěře.

 V milostném vztahu fungují stejné zákonitosti jako v obchodě. Musíte si uvědomit, co chcete. Jestli krátkodobý prospěch, a nebo dlouhodobou loajalitu.

Kdo by nechtěl mít věrné zákazníky,mít prosperující obchod. V soukromí mít vedle sebe stejného partnera se kterým překoná krize, a je vaší oporou za všech okolností.

Všechno je to o prezentaci, o tom jak umíte vyjádřit, to co chcete a hledáte. Když se Vám nedaří nevěšte hlavu a jděte dál. Třeba ten naproti není pro Vás ten pravý, a po čase by jste zjistili, že více investujete než je zdrávo.

Proč, a co hledám

Jak zjistit co mi funguje. Zkoušejte a hledejte svoje komunikační cesty. Ale vždy buďte v souladu sami se sebou. Mějte ujasněné, proč to dělate. Při znalosti svého jasného cíle, kam chcete dojít se Vám bude komunikovat lehčeji.

Konverzace s Vámi bude příjemná a přirozená. Nebudete se schovávat za krásně strojená slova, a v dobách kdy Vám nebude zrovna nejlépe Vás tito lide neopustí a naopak Vás budou podporovat.

Ví totiž, že jste to, co jste i bez záře reflektorů jste pořád stejní, jste sami sebou a to je to nejdůležitější.

Nejčastější  chyby v komunikaci a jak je řešit  najdete zde.

Uvidíte soutěžící jakých chyb se dopustili, v komunikaci s klienty, potenciálními zaměstnavateli či obchodními partnery.

Tomáš Lukavec představí komunikační kanály a práci s médii. Naučí Vás diváky komunikaci na sociálních sítích a tvorbu obsahu na internet.

Pokud se Vám článek líbí, sdílejte dál…

Rozšiřte Informace sdílené v článku: Zanechte Komentář...

Napsat komentář