Ale co vlastně chceme? Co je pro nás důležité? Co bychom chtěli , kdybychom nebyli omezení našimi zkušenostmi a našimi očekáváními?
Naši přítomnost i budoucnost ovlivňuje velmi výrazně naše minulost.
Když si přeji být bohatý, tak si musím umět představit, co je to být bohatý. Pro někoho být bohatý znamená mít 100 korun, někdo potřebuje 10000 a pro někoho je jeden milión málo.
Hodně to závisí na našich potřebách a na tom, jak jsem byli formovaní při výchově. Velmi často svádíme takový ten boj, chtěl bych 100000, ale mohu si to skutečně dovolit? Není to moc? Co si o mě lidé pomyslí, když si koupím nové auto?Nebudou mě pomlouvat, nepoškrábe mi to někdo?

A tak si raději řekneme v afirmaci o menší částku, zaměstnavatele nepožádáme o zvýšení mzdy,  obchodnímu partnerovi dáme slevu, protože se to přece nehodí (není to morální) vydělávat tolik peněz.

V průběhu života jsme si vytvořili řadu omezení. Když jsme se narodili, většinou se na nás někdo těšil a na počátku našeho života nám vytvořil harmonické podmínky. Jenže postupně, když začneme poznávat svět, nám začnou naši nejbližší, naši rodiče klást do naši cesty poznání různé bariéry.

Začnou nám říkat co nezvládneme, co nesmíme, na co jsme ještě mladí. Ve škole dostaneme opět další „nálepky“ typu: “Ta angličtina ti nepůjde.”, “Ty nejsi technický typ.” A tak to pokračuje u některých lidí skoro celý život. A náš Potenciál s velkým „P“ se nenaplňuje.

Když si to uvědomíme, že žijeme život někoho jiného, že jsme se přizpůsobili „Bariérám“, které nám někdo naprogramoval do naši mysli, tak začneme hledat nové cesty ke štěstí. A začneme hledat například afirmace, které nám pomáhají překonat naše bariéry. Někomu se daří lépe a někomu se to nedaří třeba vůbec.

 

Afirmace slouží k překonání původních bariér, ale ….  Bohužel většinou afirmace vytvářejí jen nové omezení a uspokojení se nedostavuje. Proč?

Chceme-li být ZDRAVÍ, ÚSPĚŠNÍ A SPOKOJENÍ měli bychom s afirmacemi pracovat trošku jinak.

V první řadě se musíme očistit. Musíme se zbavit omezujících vzpomínek a nefunkčních programů a vzorců.

K tomu lze velmi efektivně použít techniku HO’O PONOPONO a afirmace, která zní následovně: „MILUJI TĚ, OMLOUVÁM SE, PROSÍM TĚ ODPUSŤ MI, DĚKUJI TI“. Doporučuji se ji naučit nebo alespoň napsat na kus papíru a stále si ji říkat – několikrát v průběhu dne.

Tyto afirmace očistí naši EXISTENCI od všech bariér. Odstraňujeme postupně jednotlivé obaly, něco jako slupky cibule. A čistíme a loupeme tak dlouho, až se dostaneme k podstatě, k tomu KDO JSME a PROČ TADY JSME.

Je velmi důležité v tento moment převzít

Zodpovědnost za Svůj Život. A žít svůj život bez hranic. Žít svůj život.

A co pak. Pak už BUDEME, jednoduše BUDEME plnit svůj úkol na tomto světě.

Budeme spokojení a šťastní, nebudou nám do cesty chodit problémy, budou se před námi vytvářet nové a nové příležitost, které budeme přijímat s nadšením a s láskou, budeme vytvářet nové hodnoty nejen pro sebe ale i pro své blízké, pro všechny milované bytosti.

Očistěte se a pak ROZTÁHNĚTE KŘÍDLA.

Napsat komentář