Život v úžasu za to stojí

Narození naší druhé holčičky, Annarose, pro mě bylo hlubokým připomenutím, jaký je život vlastně zázrak. Jak magický, pozoruhodný a dech beroucí zážitek je sledovat a podílet se na zrození jiné lidské bytosti.

Díky tomu, že jsem měl již několik týdnů na to, abych se s tímto zážitkem srovnal, navázal vztah se svou krásnou holčičkou a rodinou a zažil škálu emocí, které často doprovázejí životměnící události, jako je tato, jsem byl upozorněn na mnoho aspektů života, které jsou opravdu zázračné.

Jak chcete prožít svůj život?

Jak řekl Albert Einstein: „Existují pouze dva způsoby, jak žít svůj život. Jedním z nich je, jako by nic nebylo zázrak. Druhý je, jako by všechno bylo zázrakem.“ Existuje toho tolik, z čeho můžeme být v našem životě v úžasu, pokud se zastavíme a věnujeme tomu pozornost. Od těch nejhlubších k nejobyčejnějším každodenním věcem, život je plný zázraků. Příliš často bereme lidi a věci za samozřejmé, místo toho, abychom se divili, byli ohromeni a nadšeni krásou a synchronizací, která existuje všude kolem nás.

Kromě toho, že jsem v úžasu ze svého sladkého andílka, uvádím zde několik příkladů dalších „obyčejných“ věcí, kterých jsem si všiml a byl z nich v úžasu v posledních několika týdnech:

život v úžasu

•Elektrická energie
• Přirozené pouto mezi lidmi
• Internet
• Kojení
• Stromy
• Smích
• Auta
• Podpora rodiny a komunity
• Video
• Dýchání

 

 

Perspektiva je důležitá

Naše schopnost být vděčný a ocenit druhé, sami sebe a život obecně má velmi málo co do činění s okolnostmi nebo situacemi, se kterými se setkáváme … má to co dělat s námi a naší perspektivou.

Když se v životě stane něco „velkého“, jako je narození dítěte, významný úspěch, důležitý milník, nebo něco jiného, co považujeme za opravdu „dobré“, často si dáme svolení, i když někdy jen na velmi krátkou dobu, se zastavit a ocenit – sebe, druhé, nebo některé aspekty života. To je skvělé!

Avšak, co kdybychom si udělali čas vážit si života, lidí kolem nás a sami sebe po celou dobu? Pokud se častěji zaměříme na to, co oceňujeme, myslíte si, že to bude mít pozitivní dopad na naši práci, naše vztahy a naše životy? Samozřejmě, že ano. Dobrou zprávou je, že ocenění je a vždy bude pouze na nás. Máme na výběr v každém okamžiku, v každodenní  realitě života, na co se zaměříme a jak moc vděčnosti prožíváme.

Udělejte si chvilku hned teď a zamyslete se nad tím, které lidi, věci a aspekty vašeho života oceňujete. Věnovat pozornost těmto věcem a dovolit si být z nich v úžasu je jen a jen na vás! A když to uděláme … okamžitě to změní naše životní zážitky, ostatní, i nás.

Začít měnit něco v našem života však nebývá bez námahy. Odvahu a motivaci Vám může dodat tento článek, zabývající se tématem, jak se cítíme, když děláme změny.

Rozšiřte Informace sdílené v článku: Zanechte Komentář...

Napsat komentář