Emoční leadership: Zrození Fénixe, zrození nové kvality sebe sama

Já na to nemám čas!? Zjistěte, jak jste na tom Vy!

 „Nám se nyní ve firmě nedaří. Máme docela krizi. Nemáme čas zabývat se nějakým rozvojem“  – říká ředitel firmy.

„Musím přerušit práci na svém osobním rozvoji. Mám příliš mnoho problémů, jsem zahlcený operativou a nemám na tom dostatek pozornosti!“ – říká klient, manažer v procesu rozvoje.

  • Opravdu si myslíte, že problémy, stres, zahlcení operativou, chyby a krize vyřešíme tím, že budeme více a intenzívněji pracovat?
  • Co když více nasazení, znamená jen usilovnější opakování stejných chyb?
  • Co když jen kopírujeme postupy a staré vzorce myšlení, typické naučené reakce, které nás přivedly právě do této těžké situace?
  • Co když se jen tak tlučeme, jak nudle v bandasce?

Věřím, že chyby, problémy a krize jsou výzvou Života ke změně a růstu.

Podívejte se na naše životy, vývoj společnosti. Právě krize mají v sobě potenciál transformace, skutečné změny zevnitř ven.

Vím, že je to možné. Vím, že čas nespokojenosti a potíží je také čas zrození nového. Můžete to vidět v mnoha příbězích života.

Všimli jste si i Vy ve svém okolí, životě příběhy, kdy z těžkých lidských situací se v bolestech zrodila nová vyšší kvalita člověka, života?

Věřím, že vnímáte ten princip. Stejně jako já to zažil opakovaně na vlastní kůži. Klíčové v mém životě byly právě chvíle, kdy se z hluboké krize a lidsky těžkých situací vynořil zcela nový potenciál kvality života. Ano, když něco starého umírá, objevuje se strach, bolest, smutek…

Pamatujte však, že aby se mohlo něco nového zrodit, musí to staré zemřít!

A tak i pro mne je stejně krásné jako náročné k tomu opakovaně provázet lidi v dlouhodobém programu Emoční leadership nebo individuálním transformačním koučování.

Věřte, že právě krize a hromadící problémy v životě, firmě jsou neklamným signálem, že je tady nutná změna, transformace starého do nové, kvalitnější podoby. Je krásné zažívat, jak se z popela rodí nový Fénix.

Fénix je bájný pták, který se vyskytuje v mytologiích mnoha národů.

Tento mýtus vyjadřuje touhu, instinktivní potřebu člověka – růst do vyšší kvality sebe sama!

Tento mýtus udržuje v našem vědomí pro život nezbytný proces transformace.

Transformace je proměna, která je trvalou změnou zevnitř ven, která nás posouvá na novou úroveň kvality sebe, našeho života, světa.

Pojďte poznat a užívat  principy tajemství proměny – r-Evolučního procesu vývoje života…

Staňte se vědomými tvůrci štěstí a úspěchu přeje Emanuel Byrtus

Rozšiřte Informace sdílené v článku: Zanechte Komentář...

Napsat komentář