Jaká životní cesta vede ke štěstí? Odvaha být sama sebou!

Jednou z mála podmínek ke štěstí je být sám sebou, a to pro mnoho žen vyžaduje velkou odvahu.

Mějte zdravé sebevědomí, buďte si vědomé své ceny…

Zdravé sebevědomí není pýcha, ale pravda o sobě, tj. znalost své ceny, znalost nejen svých chyb a nedostatků, ale i svých schopností, dovedností a předností.

Podceňování se zavírá cestu k úspěchu, ke štěstí, a dost žen se podceňuje.

Vidí na sobě hlavně své chyby a mnohdy jim unikne příležitost ke štěstí jen proto, že se nechávají zlomit neúspěchy a myslí si, že nemají dost schopností a dovedností k tomu, aby tu příležitost využily.

Mnohdy to bývá vliv výchovy a někdy se také některé ženy dostanou do prostředí, které je vede k tomu, aby se podceňovaly.

Vědecký a technický pokrok nám přinesl možnosti, o kterých se našim předkům ani nesnilo, ale co se týká rovnoprávnosti žen, někdy ještě zůstáváme v minulosti, kdy jediná “kariéra”, kterou mohly ženy udělat, bylo jít do kláštera nebo se dobře vdát a podle toho byly také vychovávány.

Byly vychovávány tak, aby byly poddajné, poslušné, snadno ovladatelné, aby moc nepřemýšlely, a aby neměly vlastní názor.

 

Buďte samy sebou…

Člověk se sice musí přizpůsobit podmínkám, ve kterých žije, ale to neznamená nechat se někam vmanipulovat.buĎte samy sebou a budete mít štěstí

Člověk má vědět, co si o něm druzí myslí, jsou to cenné informace, zpětná vazba, kterou je třeba vyhodnotit, a dle toho jednat.

To ale neznamená nechat se tím spoutávat a zotročovat.

Pokud chce někdo zůstat sám sebou, měl by vědět, co chce dokázat a jak to chce dokázat a měl by mít svůj vlastní názor.

Nám, ženám jsou často dávány rady typu: dobře se vdej (a hlavně za někoho, kdo je bohatý a kdo se o tebe postará a ve všem ho poslouchej), najdi si bohatého přítele.

Jako kdybychom nebyly dospělé ženy, ale pořád byly malé holčičky, o které je třeba se starat a které musí být za odměnu poslušné.

Dobře se vdát znamená rozumět si se svým mužem, milovat ho a být jím milována.

Vztah založený na penězích a kariéře nepřináší štěstí, někdy může přinést jistotu, ale nikdy nepřinese svobodu.

Buďte samy sebou, nenechte se zotročovat názory druhých a nenechte se od nich vmanipulovat do pozice nebo situace, která je pro vás nevýhodná.

 

Nebojte se říkat ne…

Pokud chcete zůstat samy sebou, nebojte se říkat ne.

Nebát se říci ne, je těžké pro ty ženy, které byly vychovávány k tomu, aby byly poslušné holčičky, které nesmí projevit nesouhlas, nesmí mít vlastní názor, mít vlastní názor a prosazovat ho je prý sobectví.

Život je hra dávej a ber, která nás vzájemně obohacuje, ale nelze jen brát a ani nelze jen dávat.

Kdo se bojí říkat ne, ten stále jen dává, a stává se otrokem potřeb druhých.

A to nevede ke svobodě a tím ani ne ke štěstí. Svoboda je jedna z mála podmínek ke štěstí.

Podmínkou ke štěstí není ani bohatství ani život v přepychu, i když obojí zpříjemňuje život a vyřeší mnohé problémy, ale bez svobody není možné štěstí.

 

Pravá skromnost je cesta ke štěstí…

Skromnost je rozumnost, skromnost znamená neutratit všechny peníze za zábavu nebo za pitominy, nebo si na ně dokonce půjčit, ale peníze investovat, např. do vzdělání.

I když je někomu např. padesát let, může se vzdělávat, např. navštěvovat jazykové kurzy nebo nějaké jiné užitečné kurzy. 

Skromnost také znamená např. o polední přestávce nechodit na oběd do restaurace, ale chodit buď do závodní jídelny, nebo si nosit oběd z domova.

Bohatí lidé žijí skromně vzhledem ke svým příjmům a to je jeden z důvodů, proč jsou bohatí.

Skromnost má ještě jednu výhodu, učí nás radovat se z maličkostí.

 

Přeji Vám hezký den 

Evžena Janovská

 

Rozšiřte Informace sdílené v článku: Zanechte Komentář...

Napsat komentář