Je to váš život – vložte do něj všechno

Wayne Gretzky je nepochybně nejlepší hokejista všech dob. Není pochyb o tom, že je nejlepší střelec v historii hokeje. Gretzky byl kouzelník s pukem. Mohl střílet góly, nebo pomoci jiným skórovat z míst, které by mnozí považovali za poněkud nemožné úhly. Jeden z nejlepších citátů, který mu přisuzují, je: “You miss 100% of the shots you never take.” („Propásnete 100 % ran, které nevystřelíte.“) I když to byl axiom, jak hrál tento sport, má stejné uplatnění na způsobu, jakým se rozhodnete hrát hru života.

Váš život = vaše rozhodnutí

Jako lidé se tak snadno můžeme vymluvit z mnoha situací. Přesvědčíme sami sebe, že nemáme schopnost dělat něco dobře. Protože jsme nebyli k dnešnímu dni úspěšní v hledání zaměstnání, odmítneme poslat svůj životopis pro další pracovní příležitosti. Nechceme zavolat určité osobě, kterou chceme vidět, nebo jisté dívce, se kterou chceme jít na rande, protože jsme přesvědčeni, že se chystají nás odmítnout. V podstatě jsme odstranili sami sebe ze hry ještě před tím, než vůbec začala.

Pokusy zvyšují znalosti

Naše kultura se dívá na výsledky srovnávacích testů. Možná, že v průmyslu to dává smysl, když společnost vložila spoustu peněz do projektu a chce zjistit, zda jejich výdaje jdou vstříc jejich očekáváním návratnosti daných investic. Nicméně při očekávání posunutí našeho života kupředu a dosažení toho, co skutečně chceme, to je hrozný způsob, jak přistupovat k věci. Každý pokus, který uděláme, nám pomáhá na příště, abychom pokročili s činností, a zvyšuje naše znalosti toho, co je pro nás nejlepší a co ne. Nikdy by nemělo být měřítko na touhou člověka podílet se na svém vlastním životě.

Definujte úspěch

Malé kroky - to je život.

Jak se posunujeme do nového měsíce, udělejte si čas a popřemýšlejte o aktivitách, které jste odkládali jenom proto, že jste cítili, že pokud se je budete snažit dokončit, konečné výsledky nebudou úspěšné. Předefinuj

te, co je vlastně úspěchem z hlediska aktivit, které se snažíte dokončit. Velmi často stavíme hned od začátku rovnítko mezi naše výsledky a konečný cíl. Většina věcí, které stojí za to dosáhnout, ale není hotova hned, musíme udělat řadu kroků k jejich dokončení. Když tuto pravdu vezmete na vědomí a za každý krok kupředu se odměníte, (i kdyby to bylo jen jednoduché uznání, že jste o krok blíže cíli), povzbudí vás to, abyste zkusili udělat další krok v tomto procesu.

Dejte do toho všechno

Všichni máme v našem životě věci, kterých bychom chtěli dosáhnout. Některé se mohou objevit podle vývoje okolností, jiné jsou z naší vlastní vůle. Avšak poté, co jsme si vyčlenili ony, které jsme identifikovali jako ty, o které máme skutečný zájem, jediný způsob, jak jich dosáhnout, je to, že do toho dáme všechno. A to může znamenat zkoušet to dělat způsobem, který jsme si nikdy ani nedokázali představit, nebo o kterém jsme si mysleli, že bychom jej kdy byli schopni.

Rozšiřte Informace sdílené v článku: Zanechte Komentář...

Napsat komentář