Pobavme se o základní esenci Vašeho života bez hranic jímž je Váš sen a také o “tajné zbrani”, díky které to všechno začne.

Zajímavé je, že tuto “tajnou zbraň”, která Vám pomůže zrealizovat Váš sen, nosíte stále při sobě – jen ji začít používat…

Ať už se v oblasti dosahování úspěchu pohybujete dlouho nebo třeba jen krátkou dobu, tak se pravděpodobně shodneme na tom, že na začátku všeho lidského počínání byl, je a vždy bude sen (jakkoliv jasná představa cílového stavu či destinace, kde chtějí dojít, či co chtějí vytvořit), který někomu učaruje natolik, že se rozhodl si za svým snem jít – často i navzdory všeobecnému přesvědčení, že neni možné daného snu dosáhnout.

Každý člověk, který pro sebe najde dostatečně poutavý a zajímavý sen, je za ním schopen jít do té doby, dokud tuto svou představu nezrealizuje…

A příliš nedbá toho, že  jej nazývají snílkem bez ohledu na překážky, které musí zdolávat a okolnosti, které nejsou vždy nastaveny v jeho prospěch. Jde si za svým snem až jej nakonec dosáhne.

Co je sen, to už většina z vás ví…

Sen ztělesňuje určitou  konkrétní představu, která je cílovým stavem – stavem, kterého chceme dosáhnout v některé z oblastí našeho života.

Tato představa však není  jen pouhým cílovým stavem, tato představa také slouží jako dostatečný stimul (pokud je to sen, po kterém skutečně toužíte vy sami a není to představa někoho jiného), který nám pomáhá dostat se po pomyslné spojnici z bodu A do bodu B.

O  jednom takovém splněném snu si můžete přečíst v tomto článku – skutečně doporučuji, protože se zasmějete…

Sen (představa budoucnosti / budoucí skutečnost) je základní esencí pro jakoukoliv činnost a vzniká díky naší představivosti.

Avšak…

 • abyste dokončili jakékoliv své plány,
 • abyste mohli dosáhnout svých cílů,
 • abyste zůstali soustředěni na budoucnost,

potřebujete si nejdříve vizualizovat to:

 • kam chcete dojít,
 • co chcete vytvořit

a až poté, co se vám tato představa zamlouvá nebo spíše poté, co vás tato představa nadchne, jste schopni na ni začít systematicky vytrvale pracovat tak, aby se stala skutečností.

Kde najdete svou tajnou zbraň, kterou k vizulizaci můžete použít a splnit si svůj sen?

Tato vizualizační kapacita, kde svou představu jako první uzříte, má své místo v levé i pravé mozkové hemisféře…

Zabírá většinu mozkového povrchu a má až 16 triliónů neuronových spojení – nese odborné označení „Neokortex“.

Tato vizuální část mozku je tou nejmladší, pokud bychom se dívali na jeho jednotlivé části z pohledu vývoje.

Neokortex se vyvinul jako jedna z posledních částí našeho mozku před 2 – 2,5milióny let.

Neokortex je naše “tajná zbraň”, pokud se jedná o kreativitu, protože je až tisíckrát pružnější a rychlejčí než část mozku, které říkáme emoční
mozek (tato část se zapojuje pokud nějakým způsobem potřebuje pracovat s návyky).

Veškerá pružnost a síla neokortexu se zaměřuje na vizualizaci (vizuální projektování / představování si) a vizuální logiku (systematičnost a smysluplnost).

Právě díky neokortexu máte možnost stát se tvůrcem svého života…

Protože tato část mozku vám umožní vidět celkový obraz, který je nutný, abyste se mohli pustit do díla, ale zároveň vám umožní kretivně vyřešit jekékoliv potíže nebo detaily, na které cestou narazíte.

Vidíte, že tato “tajná zbraň” není až tak tajná. Ale přesto ji používá jen skutečné procento lidí, jako by tajná byla. Změňte to.

Bez hranic …

Pamatujte, že naše představivost nemá žádné přirozené limity, pouze ty, které před svou představivost vystavíme my samotni sami.

Imaginace, vizualizace, představivost nebo snění je naprosto přirozený proces, který je nám vlastní už od dětství, právě díky neokortexu.

Malé děti (řekněme ve dvou nebo třech letech) mají navíc tu schopnost, že se bez velkých problémů nechají pohltit svou představou – jejich sen je natolik živý, že se ze svého dětského pokojíčku najednou přenesou do krajiny, kde jezdi hromada aut, následně létají letadla, matrace je loď, vzory na koberci jsou silnice, po kterých jezdí auta, peřina slouží jako jeskyně, kde se můžete ukrýt nebo nalézt ochranu a pod postelí je prostor, kde si
musíte dávat pozor, aby vás nesnědl drak.

Ano, dětská představivost a sny, které produkuje jsou možná k pousmáni pro nás dospělé, ale kolik z nás by si mělo od těchto malých skřítků vzít ponaučení a znovu svou mysl vrátit do našeho přirozeného nastavení?

Měli byste to udělat zejména tehdy,

 • pokud se ve svém životě chcete posunout dopředu,
 • pokud se chcete dostat z místa A do místa B,
 • pokud chcete získat novou zásobu energie,
 • pokud chcete, aby byl život více vzrušujícím místem,
 • pokud chcete, abyste byli šťastnější.

 

Sen to je šťáva do života.

Pokud se na svůj život budete někdy dívat s odstupem několika let – například pokud byste byli schopni právě teď se přenést do životního období, kdy vám bude 60 a více let, a mohli byste se na svůj život podívat zpětně a hodnotili byste jej, pak byste zjistili, že jít si za svým snem a splnit si jej, dává životu obrovský smysl – protože pokud nejdete, tak jste jen prošli životem, který vám protekl mezi prsty.

Velmi známá je replika, která se k tomu hodí: „Zemřel v 25-ti, pohřben v 65-ti.“

Proč jsem si tak jist?

Dokazuje to studie doktora Anthonyho Campola, bývalého profesora sociologie na Eastern University a působícího také na fakultě University of Pennsylvania. Sociologická studie byla zaměřena na lidi starší 95 let, kterým byla položena jedna jediná otázka:

Kdybyste měli možnost žít svůj život znovu, co byste v něm udělali jinak?

Byla to otázka s otevřeným koncem a tito lidé na ni odpovídali různě.

Přesto se tři odpovědi objevovaly častěji než jiné a určily tak výsledek celé studie.

Byly to tyto 3 odpovědi:

 1. Kdybych měl žít znovu, více bych nad vším přemýšlel.
 2. Kdybych měl žít znovu, více bych riskoval.
 3. Kdybych měl žít znovu, udělal bych více věcí, které by tu zůstaly i po mé smrti.

Lidé, kteří mají 95 a více let by udělali nějaké změny. Bohužel smutným faktem je, že jim pravděpodobně již příliš mnoho času nezbývá a jistě mají mnohem méně energie, vitality a síly než tomu je u vás.

Všechny 3 odpovědi se vám budou prolínat životem, pokud si zvolíte jít si za svým snem.

Ještě stále chcete čekat na to, až na tyto tři odpovědi přijdete i vy sami a mnohem později než dnes?

Pokud nechcete za několik let na výše uvedenou otázku odpovědět stejně jako zmíněné 3 výše uvedené odpovědi, pokud chcete dosáhnout
zlepšení života, pak je potřeba začít u nějaké představy, potřebujete najít svůj sen.

Pokud si skutečně nesednete, nepředstavíte si a nesepíšete si:

 • co byste chtěli dokázat,
 • co byste chtěli získat,
 • co byste chtěli vytvořit,

pak budete ve vleku okolního světa a na vaše sny dojde jen zřídka.

Najděte svůj sen a běžte si za ním…

Najděte svůj sen, najděte svou touhu, která vás pálí natolik, že jste ochotni pro ni udělat více než je běžné a vystoupit za hranice pohodlnosti.

Udělejte to.

Překonejte své malé já a přerostete svou současnost a hranicí vám bude pouze nebe.

Musíte však nejdříve někde začít. Nikdy nezapomeňte na svou “tajnou zbraň”, kterou máte stále u sebe a na základní esenci, díky které to všechno začne. Nikdy si nenechejte tuto zakladni esenci vzít a běžte si za ním.

Časem se ohlédnete a ani nevíte jak blízký vám bude poslední odstavec:

„Na začátku všeho lidského počínání byl sen, který někomu učaroval a šel si za ním – často i navzdory všeobecnému přesvědčení, že neni možné jej dosáhnout. Šel si za ním a nedbal toho, že jej nazývají snílkem. Šel si za ním bez ohledu na překážky, které musel zdolávat a okolnosti, které ne vždy byly nastaveny tak, že by byly v jeho prospěch. Šel si za svým snem až jej nakonec dosáhl.

A ti, kteří se smáli a pokládali jej za blázna?

Nastala změna v jejích postojích a přístupu k němu – začali jej oslavovat a vyzdvihovat.“

A tak. Je to vždy se všemi smělými nápady a sny, které produkují snílci a často předběhnou svou dobu.

Nenechte se zastavit.

 

Tak to prostě je! Od teď už to víte, použijte to!

Cokoliv se pro Vás může stát skutečností – ať už se ve svém životě nacházíte kdekoliv a momentálně prožíváte cokoliv.

Buďte pozorní!

 • Vstřebávejte, učte se, používejte své schopnosti, a uspějte v čemkoliv chcete.
 • Dosáhnete jakéhokoliv života, o jakém sníte a jste ochotni věřit.
 • Můžete vyšlapat cestu, která nikdy předtím neexistovala.

Pokud chcete ještě dnes číst dalších 37 inspirací nabitých kapitol Magických slov Mistrů života, pak běžte na tuto stránku…

 

 

Napsat komentář