Tvůj partner je Dar

Vztah sama k sobě se odráží ve vztahu k našemu partnerovi.

Je naším zrcadlem a proto obrovským Darem. Skrze něj se můžeme dozvědět mnoho o sobě.

Čím nás dráždí? Čím nás rozčílí? Rozlítostní, urazí?

Citlivá struna díky němu rozehraná, emoce, které v nás probouzí nám ukazují bolavá místa v nás. Rány ještě nezahojené. Netýkají se našeho miláčka. Jen nás samých.

A proto pracujme na sobě a poděkujme.

 

Velmi se mi líbí myšlenka partnera jako daru.

Protože on skutečně je.  Je s námi dobrovolně. Sdílí s námi dobré i zlé, protože sám chce. Je svobodný a může kdykoli odejít.

Po tomto pochopení se i u mě samé změnilo vnímání partnerství a komunikace mezi námi. Již neřešíme žabomyší války. Víme, že nejsou podstatné.

Často mluvíme beze slov.

Často jeden z nás vysloví nahlas nebo udělá něco, na co druhý zrovna pomyslel.

Vážím si jeho jinakosti a mám soucit a pochopení pro jeho bolístky. A pokud se durdí, snažím se ustoupit stranou (upozadit své ego) a naslouchat srdcem. Protože právě za slovy je skryta pravda, o něm samém, i o mně.

Vážím si každé společné minuty, každého telefonátu, zdánlivých “obyčejností”, jako opravené dveře, nebo toho, že si přečte můj článek, přestože tak nerad čte. Krásné laskavosti řečené Láskou. Není to vždy dokonalé, stále se učíme a rosteme.

Důležité:

Nikdy se nesnažte partnera vlastnit nebo s ním manipulovat. Otočí se to proti Vám.

Nikdy o něm nemluvte za jeho zády, a pokud ano, tak jen v dobrém. Každé Vaše slovo má silnou vibraci a energii a Vy jeho vyslovením posilujete na co zrovna myslíte. Pomlouváte-li, cítíte se hůře a můžete si být jistí, že Váš partner “zprávu” zachytí a přestane Vám věřit.

Neflirtujte s jinými. Existuje pro Vás jen jediný. Ten Váš. Dovolte, aby byl Vaším Dokonalým.

Uzdravte své srdce ! Máte-li negativní zkušenosti z minulých vztahů, ale i ze vztahů s rodiči, uzdravte se. Najděte způsob jak tyto strachy, traumata, podlomenou důvěru, zlomené srdce, zpracovat. Protože vše co máme v sobě si neseme do každého vztahu.

Udělejte maximum pro to, aby jste se mohli partnerovi zcela otevřít a důvěřovat. Ukázat své kladné, ale i stinné stránky. Stejně tak přijímejte i jeho, bez odsuzování a kritiky.

Všímejte si dobrého a znásobí se.

 Všímejte si zlého a znásobí se.

O co stojíte? O radost? Lásku? Porozumění? Nebo nedůvěru, žárlivost, neustálé hádky, pocity odcizení?

Milujte. Milovat je sloveso. Milovat = konat.

Prostě milujte !

“Milujte vášnivě a vroucně. Můžete být zraněni, ale je to jediný způsob jak žít naplno.” 

Rozšiřte Informace sdílené v článku: Zanechte Komentář...

Napsat komentář