Vánoční harmonie s Feng Shui 5.

Tak jsme společně bez nehod došli k poslednímu dílu vánoční série. Věřím, že jste předvánoční přípravy, nákup dárků, úklid i pečení cukroví zvládli bez nehod. A teď přišel čas začít si užívat vánoční atmosféru. Pojďme tedy společně vyladit poslední detaily.

Místo pro vánoční stromek a jeho barevné ladění máte vybrané. Svíčky a svícny jsou nakoupené a víte, která místa ve vaší domácnosti jsou nejlepší pro jejich pálení. Našli jste si čas a vyzkoušeli různé aroma oleje a vonné tyčinky a našli pro toto období ty pravé.

Tak co ještě zbývá pro dosažení dokonalosti ve výzdobě a přilákání té nejlepší Feng Shui energie?

To se dozvíte v předvánočním tipu č. 5Feng Shui se týká i květin.

Jedno staré čínské přísloví říká:

Když máš poslední dvě mince, a jednu kup chleba, za druhou květiny.

A je to přesně tak. Živá energie krásných květin potěší naši duši a vnese do prostoru bohatou vitální energii. Správě vybrané květiny vám snadno dopomohou k navýšení energetických vibrací prostoru.

Zkrášlete svůj domov několika krásnými silnými rostlinami. Živé rostliny přinášejí dobré Feng Shui, vnášejí do našeho prostoru energii živé přírody, jemnou krásu a také čistí a ionizují vzduch.

Z hlediska Feng Shui jsou některé květiny považovány za vhodnější než jiné.

Většina z vás už ví, že Tlustice (Crassulla) je považovaná za vynikající květinu na přivolání bohatství a používá se také v dětských pokojích, kde symbolizuje zdravý růst a duchovní vývoj dětí.

Mimo to je také dobré pořídit si rostliny ceněné pro svou schopnost čistit vzduch v bytě. Zejména v dlouhém zimním období a omezenou dobou větrání se jejich kvality osvědčí. Skvělé klima pro vás vytvoří například palma Areca, palma Rhapis Excelsa zvaná také Lady palma, Dracena, břečťan nebo Spathiphyllum (lopatkovec), který vás potěší také svými bohatými květy.Vánoční hvězda.

Samozřejmě nelze zapomenout ani na tradiční Vánoční hvězdu. Bez ní se vánoční výzdoba neobejde. Podle sektoru, v kterém ji umístíte, (viz článek Vánoční harmonie s Feng Shui č. 2) můžete vybírat mezi červenou, růžovou nebo krémovou. Krásné jsou všechny. A nezapomeňte ji krásně naaranžovat. Pokud to neumíte, v květinářství vám určitě pomůžou.

Ve Feng Shui se rostlin týká jedno základní pravidlo – musí být silné a zdravé. Povadlé a slabé rostliny vám pozitivní energii nepřinesou. Svěží zelené listy, vitální růst, bohaté květy, to je to pravé.

Myslete na to, že ve volné přírodě déšť květiny očistí od prachu. To jim můžete doma nahradit občasným osprchováním, nebo otřením vlhkou houbou. Také pravidelně odstraňujte suché listy a odkvetlé květy.

Na slavnostní stůl samozřejmě patří také dekorace z řezaných květin. Ta je symbolem luxusu a hojnosti. A to si pro sebe a své blízké přeje většina z nás. Myslete na to, že řezané květiny mají omezenou dobu, kdy je můžete vystavovat. Jakmile se projeví první příznaky vadnutí, je nezbytné se s nimi rozloučit.

Tyto Feng Shui tipy přes svou jednoduchost významně navýší energii prostoru. Neváhejte proto s jejich aplikací.

Přeji vám skvělé Feng Shui a ať je každý váš den štědrý.

LD

Rozšiřte Informace sdílené v článku: Zanechte Komentář...

Napsat komentář