Vize – nadšení – odhodlání – excelence

Myslíte, že neexistuje zaručený způsob jak něčeho dosáhnout? Já říkám, že jich je mnoho. Ne každý ale funguje pro každého, a proto je důležité zjistit, který je nejlepší právě pro vás.

Chci se s vámi podělit o metodu, kterou používám já. Skládá se ze čtyř jednoduchých kroků. Podívejme se teď na ně blíže.

 

Jsou to jen čtyři kroky:

I. Vize

Říká se, že každý úspěch začal vizí. Podle mě je vizionář každý. Všichni máme nějaké vize a všichni se alespoň nějakým způsobem snažíme přeměnit je v realitu. Chtěl bych, abyste si začali své vize uvědomovat. Co jsou vaše velké plány? Kde chcete jednou být? Co chcete dělat? Je dobré se věnovat svým vizím, ale nezapomínat na to, jak je uvést do reality. Autor a řečník Mark Victor Hansen řekl: „Vize se stanou realitou.“ Chci, abyste nezapomínali na jedno slovo – „uskutečnitelnost“. A pokud budete mít tohle stále na paměti, začnete se na věci dívat jinak. 

II. Nadšení 

Jak jednou máte vizi, nadchněte se pro ni! Pamatujte, že vaše vize se může stát realitou. Mě osobně velmi nadchne, když si představím, že dosahuji svých cílů. Pokud se nenadchnete, vaše vize zůstane navždy jen vizí. Nadšení vám dodá energii. A tahle energie, vás posune vpřed! Už jsem to říkal a řeknu to znova – napište si vaše cíle! Já si své píšu každé ráno. Ptáte se proč? Protože jsem nadšený! Tak se nadchněte pro vaši vizi. 

III. Dodejte si sílu

Jakmile jste našli vaši vizi a nadchli se pro ni, doporučuji vám, abyste začali pracovat na odhodlání. Odhodlání je důležité, protože vám pomůže udržet stav mysli i emoční rozpoložení, které potřebujete, abyste vydrželi na cestě za svým cílem. Představím vám teď několik způsobů, jak získat a také udržet odhodlání. 

  • Udělejte si seznam vašich schopností a dovedností. 
  • Udělejte si seznam všeho, za co jste vděční.
  • Udělejte si seznam všeho, co vás může podpořit.
  • Udělejte si seznam toho, co musíte udělat, abyste proměnili vaši vizi v realitu.

Dalším velmi efektivním způsobem jak získat odhodlání je nepřestávat se učit. Poznávejte věci, které vám pomohou dosáhnout svého. Soustřeďte se na to, co umíte radši než na to, co neumíte. Sooustřeďte se na řešení, ne na překážky. Soustřeďte se na to, co je na konci vašeho snažení, ne na to, co všechno vás ještě čeká. Když naleznete odhodlání, uvidíte možnosti a ne překážky. 

IV. Buďte nejlepší 

Toto je krok, kde musíte být proaktivní. Abyste byli v něčem nejlepší, musíte se tomu doopravdy věnovat. Žádná teorie vám nepomůže. Použijte, co jste se naučili, zapojte do práce nadšení a nechte vaše odhodlání, aby vás posunulo o krok dál. Pracujte s cílem být nejlepší. Zamýšlejte být nejlepší. Cokoli je třeba udělat, aby jste dosáhli vašeho cíle, dělejte s excelencí. 

Zvažte, prosím, tyto čtyři kroky a uvidíte, jestli je můžete použít pro dosahování svých cílů. Věřím, že každá lidská bytost má svoji hodnotu, něco, co může vytvořit pozitivní energii.

“ Jsme to, co často děláme. Výjimečnost proto není stav, ale návyk.“ – Aristoteles

Doufám, že jsem vám dal jednoduchý vhled do problematiky těchto čtyř kroků a jejich užití k dosahování vašich cílů.

Rozšiřte Informace sdílené v článku: Zanechte Komentář...

Napsat komentář