Život – vykročte na cestu

11. července 1998 se po rozhovoru se strýcem Stevem změnil můj život.

Ve svém životě jsem se dostal na neuvěřitelně zranitelné, otevřené a zmatené místo. Moje baseballová kariéra právě skončila (v mých 24 letech) a já se děsil budoucnosti a nevěděl jak dál. Ve svém srdci jsem věděl, že mám co říct, co psát a co učit. Ten den jsem zavolal Stevovi do Texasu, protože mi vždy neuvěřitelně rozjasnil život – mužská síla lásky, víry ve mě a inspirace. Měl jsem ho rád, věřil jsem mu a obdivoval ho.

Toho dne  jsem se v průběhu našeho rozhovoru se Stevem podělil o své pocity nejistoty a obavy z budoucnosti. Také jsem se s ním podělil o svůj sen, který mi připadal ‚přitažený za vlasy‘ – sen být autorem a učitelem -, i když jsem v té době neměl ani ponětí o tom, co to znamená, nebo jak bych to udělal. Jak jsme si tak dál povídali, Steve mě upozornil, že to nezní jako bych opravdu chtěl psát,  ale jako bych chtěl říkat svou pravdu a sdílet své myšlenky, příběhy a postřehy způsobem, který může pomáhat druhým. Řekl: „ Ty nechceš být spisovatelem, ty chceš být řečníkem.“ Nikdy by mě to nenapadlo, kdyby to neřekl … a rezonovalo to mnou do samého jádra.

Potom Steve vyřkl slova, která změnila můj život… řekl: „Michaeli, je čas, abys VYKROČIL. Co můžeš dnes udělat, aby ‚vykročil‘ do svého života a své pravdy?“

Jeho poznámka a otázka mě jak inspirovaly, tak i děsily. Ale to, co řekl, se dotklo skrytého místa v mém srdci a duši. Cítil jsem se plný života, pochopený, podpořený a téměř posedlý touto představou skutečně ‚vykročit‘.

Život je cesta.A jak šel život dál?

Steve a já jsme se během minulých devíti let ještě více sblížili. Stále mě má rád, podporuje mě a oslavuje se mnou. Vážím si ho a jsem velice vděčný za jeho milující přítomnost v mém životě. A zatímco moje cesta do této chvíle byl poněkud nejistá, ten rozhovor a koncept mého ‚vykročení‘ byl motivací a inspirací pro veškerou mou činnost jako řečníka, trenéra a nyní i spisovatele … a pro můj život těchto posledních devět let.

To neznamená, že jsem ‚vykračoval‘ po celou dobu. To ne, a někdy je to pro mě těžké vidět a cítit sám sebe ustoupit, zdržet se a neudělat nebo neříct to, co mám skutečně na srdci. Ale toto vědomí a Stevův vliv mi umožnili pochopit tento důležitý jev v mém životě a v životě obecně.

Ale dost o mně… Jak se toto vztahuje na vás a váš život? Jste ochotní vykročit, mluvit svou vlastní pravdu, jít si za tím, co chcete, a být sami sebou? Jak skvěle řekl Oscar Wilde, „Buďte sami sebou, všichni ostatní jsou už zabraní.“

Co bude ‚vykročení‘ znamenat pro vás? Co můžete udělat dnes jako začátek tohoto ‚vykročení‘? Když tohle uděláme, ať to vypadá jakkoli, budeme se cítit skutečně živí, v souladu se svou vášní a účelem, a budeme žít život až do krajnosti. Podle mého názoru to je to, o co tu běží.

A teď VY!

Jděte VYKROČIT do svého života – dnes a každý další den. Jinak jaký má tohle všechno smysl?!?

A pokud hledáte odvahu udělat tento odvážný krok, přečtěte si nejdřív tento článek.

Rozšiřte Informace sdílené v článku: Zanechte Komentář...

Napsat komentář