02_Affiliate Marketing: Propagace přes Sociální Sítě

Škola Affiliate Marketingu zivotbezhranic.cz

 

Affiliate marketing, Díl 2.

Propagace přes sociální sítě…

 
[button text=”Registrujte se do Affiliate Programu zivotbezhranic.cz zde…” title=”Registrace do Affiliate Programu zivotbezhranic.cz” style=”light” url=”https://zivotbezhranic.cz/affiliate-program-profit-centrum-vydelek-na-internetu/” align=”center” target=”_self”]

Nebo se přihlaste do své Affiliate Kanceláře…

Affiliate Marketingu

 

Vítáme Vás v dalším díle Školy Affiliate Marketingu na zivotbezhranic.cz

 
V minulém díle jsme se společně bavili o tom, co je affiliate marketing, co to obnáší a jak s tím začít, abyste dokázali vytvořit stabilní finanční příjem z internetu…
A také jak k tomu můžete využít zivotbezhranic.cz, aniž byste nutně museli mít své vlastní webové stránky…
Dnes si probereme propagaci Vašeho unikátního affiliate odkazu přes sociální sítě tak, abyste v tom byli úspěšní a získali první pozitivní výsledky…
PS: Nemáte přístup k celému vzdělávacímu programu Škola affiliate marketingu? Registrujte se zde.
 

Rychlý start:

1. Přihlaste se do svého affiliate partnerského účtu.
2. Jděte na položku v menu “Reklamní Kampaně” a vyberte Magická slova Mistrů života – pdf ebook, kde naleznete Váš unikátní affiliate odkaz.
3. Označte jej, zkopírujte do schránky (CTRL+C) a zkraťte přes zkracovací nástroj (vložte jej CTRL+V do pole pro URL adresu na stránkách Bitly.com)
4. Do schránky si nyní zkopírujte zkrácenou verzi Vašeho odkazu – bude to něco podobného jako https://bit.ly/anejakedalsipismena
5. A vložte tento zkrácený odkaz na svou oblíbenou sociální síť:

– www.facebook.com

– plus.google.com

– www.linkedin.com

– www.twitter.com

– www.pinterest.com

 

6. Možná Vám také sociální síť samotná (FB, TW, G+) vytvořila nějaký text, který se Vám objeví – změňte jej tak, aby byl vhodnější a více lákal čtenáře ke kliknutí…
7. K takto vloženému odkazu také můžete přidat vhodný text, své pozvání či komentář nebo prostě odpověď na otázku, proč by lidé měli na odkaz kliknout.

 

Výhody propagace přes sociální sítě:

 • Asi nejjednodušší forma propagace, která vůbec existuje – nemusíte se nic učit, a můžete začít propagovat během 5-ti minut.
 • Relativně široký dosah – pokud máte dostatek přátel či fanoušků a pokud Vás tito lidé respektují, následují a dají na Vaše doporučení.
 • Velmi rychlé – trvá to jen pár minut denně.
 • Je to zadarmo – nestojí to žádné peníze.

Nevýhody propagace přes sociální sítě:

 • Pakliže propagujete příliš často, Vaše zeď je jen shluk propagačních doporučení a lidé rychle snižují pozornost tomu, co vysíláte či co doporučujete.
 • Proto je potřeba tedy vyvažovat informace prodejní a informace, které jsou nápomocné či zábavné – to si žádá dodatečný čas pro vytváření příspěvků zdarma.

Varianta pro profíky…

Variantou výše uvedené postupu je vložení Vašeho unikátního affiliate odkazu:

Pokud se rozhodnete k propagaci ebooku napsat článek, nebo více článků či dokonce jedno či více videí, které jsou tématicky související s obsahem ebooku, můžete pak na všechny tyto články či videa odkazovat přímo na své oblíbené sociální síti.
Postup je stejný jako výše uvedený, pouze svůj zkrácený affiliate odkaz vložíte na určitá místa v článku či pod video, nebo jím doprovodíte obrázek.
A pak již na své oblíbené sociální síti odkazujete přímo na url adresu svého článku či videa.
 

Jak může vypadat takový příspěvek (obrázek) s přidruženým odkazem, si prohlédněte třeba zde:

sociální sítě, Affiliate, affiliate Marketing
 

NEZAPOMEŇTE! Na Facebook chodí lidé proto, aby se bavili.

Aby na chvíli vypnuli od práce, aby sdíleli zážitky, emoce, zajímavosti se svými přáteli…

 

 • Uměním je skloubit téma Vaší fanpage či hlavního obsahu Vašeho osobního profilu na sociální síti s tématem ebooku Magická slova Mistrů života. Proto se o to vždy snažte. Pamatujte na relevantnost – nemá smysl, abyste na stránku o vaření, najednou z čista jasna vložili odkaz směřující na prodejní stránku ebooku. To nebude příliš fungovat, protože lidé nedokážou vidět žádnou souvislost.
 • Frekvence propagačních postů záleží na tom, jak často jsou lidé na Vaší fanpage zvyklí na posty od Vás.
  • Pokud na svou zeď sdílíte obsah několikrát za den, můžete každý druhý den využít jeden post jako propagační.
  • Pokud na svou zeď sdílíte obsah jen párkrát za týden, doporučuji v průběhu kampaně jen 3-4 posty. Nespamujte své fanoušky obsahem, který neočekávají!

 

PLACENÁ REKLAMA na Facebook.com

Samostatnou kapitolou je placená reklama na facebook.com, přes níž můžete sdílet svůj unikátní affiliate odkaz s mnoha tisíci či milióny lidí, ač nejsou přímo Vašimi přáteli.

Reklama na facebooku je relativně levná.
Pamatujte však na:

 • Zacílení: Musíte takovou reklamu směřovat (cílit) na správnou skupinu lidí, která může mít o daný produkt zájem (přes “Zájmy a záliby”). Například výběrem klíčových slov: osobní rozvoj, rozvoj osobnosti, tajemství, koučink, apod.
  • Vhodná klíčová slova a jejich výkon (kolik lidí je hledá) najdete například v aplikaci Adwords.
  • Klíčová slova můžete úžít i třeba tyto (není seřazeno podle četnosti hledání): odpuštění, vize, sen, cíl, rozhodnutí, závazek, víra, akce, příprava, vášeň, odvaha, sebedůvěra, integrita, disciplína, zaměření, vytrvalost, trpělivost, pokora, očekávání, odpovědnost, proaktivita, rozvoj, postoj, flexibilita (pružnost), pravda, naděje, láska, radost, vděčnost, žádání, dávání, přijímání, služba, posilován, vliv, spolupráce, svoboda.
  • A to jsou i slova, na které můžete napsat článek a vložit jej jako Autor na zivotbezhranic.cz
 • Testování: Pokud budete vkládat peníze do placené reklamy na Facebooku, určitě nejdříve testujte, testujte a ještě jednou testujte. Začněte na malých částkách, ať nejdříve zjistíte, co funguje a co nikoliv. Stále musíte mít pod kontrolou návratnost své investice.

 
Po schválení reklamy první kliky budou dražší, nelekejte se.
Facebook testuje Vaši reklamu a jakmile na ni začnou lidé často klikat, cena se začne snižovat.
Pokud se cena nesnižuje, doporučuji zastavit daný inzerát a vytvořit nové inzeráty, kde změníte nadpis, text, obrázek nebo zacílení.
Můžete vytvořit také různé kombinace inzerátů a sledovat, na který lidé klikají nejvíce, který přináší nejvíce žádané akce.
Cílem je, aby Váš výdělek z prodejů ebooku Magická slova Mistrů života byl vždy vyšší, než jsou investice, které do reklamy dáváte. Proto potřebujete neustále sledovat vztah mezi náklady a výnosy.
 

Dnešní úkoly:

 1. Vytvořte si příspěvek na sociální síť a umístěte pod něj Váš unikátní affiliate odkaz.
 2. Vytvořte článek, vložte do něj Váš affiliate odkaz a článek publikujte na svém webu/blogu nebo zde na zivotbezhranic.cz
 3. Natočte 2-3 minutové video vztahující se k článku a zveřejněte jej na youtube.com a pod video umístěte Váš affiliate odkaz.

 
Na shledanou v příštím dílu, kde si více povíme o propagaci prostřednictvím článků, který Vám do emailu dorazí v příštích pár dnech!
 
S přáním skvělých a finančně požehnaných dnů…
Robert Slovák, zivotbezhranic.cz