Affiliate Marketing: Propagace Přes Článek

Škola Affiliate Marketingu zivotbezhranic.cz

 

Affiliate marketing, Díl 3.

Propagace přes článek…

[button text=”Registrujte se do Affiliate Programu zivotbezhranic.cz zde…” title=”Registrace do Affiliate Programu zivotbezhranic.cz” style=”light” url=”https://zivotbezhranic.cz/affiliate-program-profit-centrum-vydelek-na-internetu/” align=”center” target=”_self”]

Nebo se přihlaste do své Affiliate Kanceláře…

Affiliate Marketingu

Vítáme Vás v dalším díle Školy Affiliate Marketingu na zivotbezhranic.cz

V minulém díle jsme se společně bavili o affiliate marketingu a propagaci přes sociální sítě…
V dnešní lekci probereme propagaci Vašeho unikátního affiliate odkazu prostřednictvím obsahu, který sami vytvoříte – přes vlastní článek či články, které uveřejníte tak, aby Vám dlouhodobě generovaly výsledky.
PS: Nemáte přístup k celému vzdělávacímu programu Škola affiliate marketingu? Registrujte se zde.

Rychlý start:

 1. Prozkoumejte, o čem všem se v ebooku Magická slova Mistrů života píše
 2. Zvolte si téma, které s obsahem ebooku souvisí a o kterém chcete psát – mohou to být témata blízké těmto klíčovým slovům: odpuštění, vize, sen, cíl, rozhodnutí, závazek, víra, akce, příprava, vášeň, odvaha, sebedůvěra, integrita, disciplína, zaměření, vytrvalost, trpělivost, pokora, očekávání, odpovědnost, proaktivita, rozvoj, postoj, flexibilita (pružnost), pravda, naděje, láska, radost, vděčnost, žádání, dávání, přijímání, služba, posilován, vliv, spolupráce, svoboda.
 3. Zvolte si klíčové slovo, okolo něhož se bude celý článek točit – je logické, že toto klíčové slovo bude mít svázanost se zvoleným tématem, takže např. vytrvalost, trpělivost, láska, apod. jsou klíčové slova, které můžete užít.
 4. Vhodná klíčová slova a jejich výkon (kolik lidí je hledá), najdete v aplikaci Adwords nebo Sklik.
 5. K danému tématu vymyslete 3-5 podtémat, které budou zároveň podnadpisy…
 6. Ke každému z těchto podtémat napište 3-5 odstavců textu – Vaše vlastní postřehy, zkušenosti, myšlenky, které musí souviset s daným podnadpisem a jednoduše jej rozvíjet, jít více do hloubky, předávat hodnotu…
 7. Pro jednotlivé podnadpisy se můžete inspirovat na google.com / google.cz – když půjdete na stránku s vyhledáváním a vložíte zvolené klíčové slovo na spodní straně najdete nápovědy od google, co vlastně lidi hledají a co je zajímá – vyberte si podtéma a napiště o něm…
 8. Jakmile máte článek hotov, přečtěte si jej, opravte chyby a vylaďte smysluplnost, návaznost a vzájemnou provázanost myšlenek, které jste zahrnuli.
 9. Přidejte vhodné obrázky – 2 až 3 obrázky na článek jsou absolutně dostačující – použijte databanky, které poskytují obrázky zdarma a zároveň je můžete šířit. Např.: www.freedigitalphotos.net, www.freeimages.com a nebo picjumbo.com. Nebo najdete i jiné… Nepoužívejte prosím obrázky, které najdete ve vyhledávání google, protože tím zpravidla porušujete autorská práva!
 10. Zvolte si nadpis článku, který bude dostatečně přitahovat pozornost, nudný nadpis nikdo nebude číst – i když je možná článek skvělý…
 11. Přihlaste se do svého affiliate partnerského účtu.
 12. Jděte na položku v menu “Reklamní Kampaně” a vyberte Magická slova Mistrů života – pdf ebook, kde naleznete Váš unikátní affiliate odkaz.
 13. Označte jej, zkopírujte do schránky (CTRL+C) a zkraťte přes zkracovací nástroj (vložte jej CTRL+V do pole pro URL adresu na stránkách Bitly.com)
 14. Do schránky si nyní zkopírujte zkrácenou verzi Vašeho odkazu z www.bitly.com a vložte odkazy jako tzv. anchor linky (slovo či věta v textu, které je podtrženo) na specifická místa v článku.
 15. Na konci článku vyzvěte své čtenáře ke konkrétní akci – nejlépe ke koupi ebooku, jestliže se zajímají o další a rozsáhlejší informace. Např.: Jestliže se Vám článek líbil a rádi byste v tomto tématu šli více do hloubky, neváhejte si zakoupit svou vlastní kopii ebooku Magická slova Mistrů života. 
 16. Článek zveřejněte na svém webu/blogu nebo můžete využít publikace jako Autor zde na zivotbezhranic.cz.

 

Potřebujete více podrobností o tom, jak vytvořit kvalitní článek?

Pak si prosím přečtěte rozšiřující článek, který jde více do hloubky: Jak napsat kvalitní článek, který bude přitahovat stálou pozornost?

Výhody propagace skrze článek:

 • Lidé i vyhledávací roboty (google a seznam) milují obsah, zejména je-li hodnotný (předává dostatečně hluboké znalosti a zkušenosti, jehož přečtením čtenář může zlepšit, zjednodušit či zvkalitní svůj život)  a tak napíšete-li článek, budete mít zajištěn návštěvnost a zároveň i prodeje.
 • Článek můžete sdílet přes různé propagační kanály, a tak na Váš článek lidé narazí na mnoha různých místech – přečtou si jej příchozí na Váš web, můžete jej použít do e-mailu v emailingu na Vaše kontakty a zároveň jej publikovat na facebooku či jiných sociálních sítích.
 • Stále noví lidé budou ve výsledcích vyhledávání google a seznam narážet na tento článek budou-li hledat při vyhledávání specifické klíčové slovo (to, které jste vy určili jako klíčové a kolem kterého se celý Váš článek točí) a to znamená, že tomu tak bude dnes, za týden, za měsíc, za rok a klidně také po několik dalších let a stále se Vám budou generovat prodeje díky tomuto jednomu článku, který jste se rozhodli napsat.
 • Obsahově hodnotné články konvertují mnohem lépe, než prosté odkazy uveřejněné kamkoliv a to pro to, že jste díky článku měli možnost čtenáře vtáhnout do děje – měli jste možnost “předprodat” mu myšlenku toho, jaké by to bylo, kdyby dosáhl toho a onoho a jako řešení jeho situace, jste poukázali na prodejní stránku s možností zakoupit si ebook skrze Váš unikátní affiliate link.

Nevýhody propagace skrze článek:

 • Je to časově náročnější, než prosté vložení odkazu k obrázku na facebooku, či vytvoření videa na youtube, apod.
 • Není to tak úplně snadné jako třeba propagace na facebooku – článek musí mít hlavu a patu, aby efektivně konvertoval čtenáře do kupujících, měl by mít mezi 450-900 slovy, apod.
 • Článkem samotným to zcela nekončí – potřebujete udělat propagaci článku ve vyhledávačích (viz sekce níže)…

Umístění do vyhledávačů

Aby docházelo k rychlejší indexaci Vašich článků ve vyhledávačích, pak potřebujete tuto indexaci (zakomponování do vyhledávání např. google) urychlit tím, že se sami postaráte o to, aby vyhledávače Váš článek našly…
To se stane, použijete-li tyto služby, na které přidáte odkaz Vašeho článku, případně videa.
Tyto linky můžete použít jednak pro články, které publikujete na svém webu/blogu, stejně jako pro články, které publikujete na zivotbezhranic.cz.

(Nejrychlejší je, když si svůj odkaz na článek zkopírujete do schránky pomocí Ctrl+C a uvedené url adresy si otevřete v jednotlivých oknech či kartách internetového prohlížeče, kam je pak velmi rychle pomocí Ctrl+V vložíte.)

Tip:

 • Propagujte svůj článek nebo články také pomocí videa na www.youtube.com.
 • Toto téma je tak rozsáhlé, že si ho společně probereme v jednom z následujících dílů tohoto kurzu.

Jak napsat Dobrý Článek: Tipy pro napsání článku:

Jistě máte nějaké zkušenosti s tím, co obsahuje ebook Magická slova Mistrů života a jste schopni popsat jaký byl Váš život, nebo podnikání před tím, než jste do něj implementovali principy, které v ebooku učíme a jaké je to po jejich aplikaci…

Napište tedy příběh, ve kterém zodpovíte tyto otázky:

 • Jak vypadal Váš život, kariéra či Vaše podnikání před tím, než jste měli možnost číst MSMŽ?
 • Co je nyní snadnější? Jak Váš život vypadá, co funguje?
 • Proč byste i ostatním doporučili osvojit si dané principy?

Napište nezávislou recenzi – sepište to, co hodnotíte kladně, ale i záporně…

 • Čím na Vás tento ebook udělalo největší dojem? Co cenného jste si odnesli?
 • Napište svůj vlastní recenzující článek – co Vám ebook Magická slova Mistrů života přinesl?
 • Proč je dobré si ebook Magická slova Mistrů života koupit?
 • Komu byste ebook Magická slova Mistrů života doporučili? Proč?

Tip:

 • Pokud chcete udělat maximum, napište článků více a ty postupně zveřejňujte.
 • Jednotlivé články mezi sebou prolinkujte – odkazujte z jednoho svého článku na druhý…
 • Přivedou k Vám více čtenářů (a zákazníků), než pouhý jeden článek nebo i více příspěvků zveřejněných najednou.

Co když nemáte svůj vlastní web či blog?

 • Vytvořte si účet Autora ještě dnes a napište článek, do kterého vložíte své unikátní affiliate odkazy a zveřejněte tento Váš unikátní článek v komunitě osobního rozvoje, kde již teď máte předpřipravené zákazníky.
 • Je to snadné, rychlé a účinné: Nemusíte složitě vytvářet svůj web, programovat, instalovat a zabývat se všemi těmi technickými záležitostmi s tím spojenými.
 • Web zivotbezhranic.cz je oblíbený portál a každý den jej navštěvuje velké množství lidí, který mají skutečný zájem o osobní rozvoje – nejsou to však jen tak nějací náhodní návštěvníci – již jsou před-kvalifikovaní díky povinné registraci na webu, kdy se tak neregistrují lidé, kteří nemají skutečnou touhu něco sami se sebou udělat – a tady se skrývá příležitost pro Vás. Máte tak možnost oslovit rychleji mnohem více správných lidí.

Využijte tyto výhody a založte si svůj vlastní účet autora

Dnešní úkoly:

 1. Vytvořte si kvalitní hodnotný článek, zveřejněte jej a doplněte jej o Vaše unikátní affiliate odkazy.
 2. Zveřejněte odkaz směřující na Váš článek na Vaší oblíbené sociální síti.
 3. Natočte 2-3 minutové video vztahující se k článku a zveřejněte jej na youtube.com a pod video umístěte Váš affiliate odkaz nebo odkaz na článek.

Na shledanou v příštím dílu, kde si více povíme o propagaci přes ebooky, který Vám do emailu dorazí v příštích pár dnech!

S přáním skvělých a finančně požehnaných dnů
Robert Slovák, zivotbezhranic.cz