05_Affiliate Marketing: Propagace skrze Emailing – Rozesílání Hromadných Emailů

Škola Affiliate Marketingu zivotbezhranic.cz

 

Affiliate marketing, Díl 5.

Propagace skrze emailing – rozesílání hromadných emailů…

 

[button text=”Registrujte se do Affiliate Programu zivotbezhranic.cz zde…” title=”Registrace do Affiliate Programu zivotbezhranic.cz” style=”light” url=”https://zivotbezhranic.cz/affiliate-program-profit-centrum-vydelek-na-internetu/” align=”center” target=”_self”]

Nebo se přihlaste do své Affiliate Kanceláře…

Affiliate Marketingu

.

Vítáme Vás v dalším díle Školy Affiliate Marketingu na zivotbezhranic.cz

.
V minulém díle jsme se společně bavili o affiliate marketingu a propagaci Vašeho unikátního affiliate odkazu přes ebook marketing…
V dnešním díle kurzu si probereme propagaci Vašeho unikátního affiliate odkazu skrze emailing – rozesláním emailů Vašim kontaktům.
PS: Nemáte přístup k celému vzdělávacímu programu Škola affiliate marketingu? Registrujte se zde.
 

! Tento druh propagace lze využít pouze pokud máte emailový list !

 • Pokud již užíváte emailing – tedy máte svůj emailový list, tak v optimálním případě Vám Vaše databáze emailů, kterou jste v poslední týdnech, měsících či letech zásobovali hodnotnými informacemi a tipy jak zlepšit život, kariéru, vztahy či podnikání, důvěřuje. Na doporučení spojené s výzvou k akci bude určité procento kontaktů reagovat zakoupením toho, co doporučujete…
 • Pokud ještě neužíváte emailing a svůj emailový list nemáte, je dobrý nápad začít také jeden tvořit, abyste v příštích měsících a dalších letech mohli oslovovat zákazníky také prostřednictvím tohoho způsobu propagace a mohli jste tak zvýšit své šance na úspěch – sestavte si tedy hodnotný dárek například v podobě pdf ebooku a začněte jej vyměňovat za emailové kontakty…
 • Pokud svůj emailový list nemáte a rádi byste využili emailové propagace, pak napište článek pro zivotbezhranic.cz a využijte toho, že rozesílku uděláme za Vás skrze náš emailing.

.

Upozornění: Následující postup nemusíte implementovat do jednoho jediného e-mailu.

 • Pokud máte prostor, můžete (nebo spíše měli byste) jej rozložit i do více e-mailů po sobě jdoucích nebo
 • také máte možnost vytvořit email autoresponder (automatickou sérii), prostřednictvím níž budete ebook Magická slova Mistrů života propagovat každému, kdo se do Vašeho email programu zapíše, zcela na autopilota bez dalšího Vámi vloženého úsilí či času.
 • Vhodné služby, které Vám mohou pomoci zrealizovat automatickou email sérii (autoresponder):

.

Rychlý start:

 1. Prozkoumejte o čem všem se v ebooku Magická slova Mistrů života píše.
 2. Zvolte si téma, které s obsahem ebooku souvisí a o kterém chcete psát…
 3. Napište propagační text emailu, který má souvislost s ebookem Magická slova Mistrů života, jehož logickým vyústěním by mělo být právě to, aby lidé proklikli z emailové zprávy směrem na prodejní stránku skrze Váš affiliate odkaz.
 4. Vždy přidejte hodnotné informace navíc: Neposílejte jen emaily, které budou říkat: “Kupte to a to, tady a tady…” Taková formulace nebude moc fungovat. Místo toho raději použijte logické argumenty spojené s emocemi a vytvořte v myslích příjemců emailu obraz, který je bude vést k prokliku a koupi ebooku.
 5. Email vložte do některé web aplikace pro sběr kontaktů a rozesílání hromadných, ale přitom personifikovaných emailů jako je například: www.mailchimp.comwww.smartemailing.czwww.aweber.com, apod.
 6. Doplňte na vhodná a logická místa propagačního textu Vaše unikátní affiliate odkazy (zkrácené přes službu Bitly nebo podobnou) směřující na prodejní stránku…
 7. Zvolte lákavou hlavičku emailu (předmět), která nutí lidi ve Vaší databázi k otevření emailu, protože bez otevření emailu se lidé nedostanou k přečtení žádného propagačního textu, ať už je sebelepší… U emailingu je otevíratelnost emailů důležitým měřítkem úspěchu!
 8. Rozešlete emaily na svou databázi. Jako nejlepší se v poslední době jeví rozesílat své email v pondělky dopoledne nebo naopak ve čtvrtky, ale sami zkoušejte, kdy budete mít lepší výsledky se svou vlastní databází…

.

Výhody propagace skrze emailing:

 • Jedna z nejefektivnějších cest jak propagovat Váš unikátní affiliate link za splněné podmínky, že Vám lidé ve Vaší databázi věří – to znamená, už jste s nimi někdy dříve museli komunikovat, dodávat hodnotné informace, tvořit vztah.
 • Lidé často otevírají emaily i několikrát v průběhu dne, a to je mnohem více než kolikrát navštěvují nějaké konkrétní webové stránky – navíc s rostoucím rozšířením datového pokrytí a chytrých mobilů (smart phon) se tato tendence bude navyšovat. Je tedy velká pravděpodobnost, že pokud zvolíte správný nadpis (předmět) emailu, příjemci jej otevřou, dostanou se přímo na prodejní stránku a Vy tak získáte několik prodejů z jednoho odeslaného emailu.

.

Nevýhody propagace skrze emailing:

 • Pracnější a náročnější na čas, pokud chcete vytvořit skutečně efektivní prodejní text. Samozřejmě i napsání kvalitního prodejního textu je služba, kterou lze poptat. Porozhlédněte se na internetu na nabídku služeb.
 • Rovněž vybudování vlastní emailové databáze může trvat dlouho – jedná se o několika měsíční až několikaletou systematickou práci.
 • Ujistěte se proto, že využíváte toho, že na zivotbezhranic.cz je tato databáze s několika tisíci registrovaných čtenářů již připravena! Pokud budete často publikovat své články jako Autor, budou součástí pravidelného newsletteru našim čtenářům a Vy se dostanete do jejich povědomí jako skutečně kvalitní a produktivní autor.

.

Tipy k propagaci emailem…

 • Pokud již máte databázi email kontaktů vytvořenou a lidé z Vaší databáze zvyklí na určitý styl komunikace a najednou pošlete email, který se lehce vymyká, může to být překvapení. Překvapení pak může fungovat pozitivně, ale i negativně. Vy znáte lidi, s nimiž jste v kontaktu, takže zvažte, zda je ebook Magická slova Mistrů života vhodný k tomu, čím se zabýváte.
 • Uvažte, jaká bude reakce příjemců Vaší zprávy – zda bude spíše pozitivní, spíše negativní nebo jednoduše žádná: Je zde určitá relevantnost? Tedy určitou shodu. Pokud ji tam vidíte, tak se o ni podělte právě v daném emailu.
 • Zvolte “úhel náběhu” takový, aby i ten poslední člověk ve Vaší databázi porozuměl, v čem mu to může pomoci a také získal (s nadsázkou) pocit, že si musí ebook koupit, jinak se zhroutí svět.
 • Velice dobře funguje, pokud do e-mailu zakomponujete nejen odkazy přímo na prodejní stránku s Vaším unikátním affiliate linkem, ale také třeba na vlastní článek tématicky související
 • Nebo článek s Vaším vlastním příběhem buď ohledně zakoupeného ebooku a Vaší zkušenosti nebo příběhem, který se váže k obsahu ebooku Magická slova Mistrů života.

.

Proč přidat do emailingu odkaz na související článek?

Důvodem je BUDOVÁNÍ DŮVĚRY…

 • Pokud je zákazník ve Vaší databázi, tak Vás zná. Ví, že mu zasíláte kvalitními informace a má ve Vás důvěru. Pokud tedy Vy něco doporučíte, věří Vám, ale aby získal důvěru i v to, co propaguje, potřebuje znát Váš příběh – Vaši zkušenost s tím, co doporučujete.
 • Napište tedy příběh, který nějak souvisí s tím, co propagujete. Jestliže se budeme bavit konkrétně o ebooku Magická slova Mistrů života, pak zde najdete celkem 37 témat (37 slov), se kterými svůj příběh můžete spojit.

Tím, že spojíte doporučení s osobním prožitkem a vložíte do popisu emoce, Vaše doporučení pak potenciální zákazník bude vnímat s mnohem větší důvěrou, protože autenticky ukazujete, že danému tématu rovněž rozumíte a jste schopni jej propojit s tím, o čem se zpravidla se svou databází bavíte – tudíž je na Vaší straně větší důvěra z hlediska samotného doporučení.
 

Pár slov o spamu…

 • NEPOSÍLEJTE SPAM! Nikdy a  za žádných okolností, protože to stejně nefunguje!
 • Rozhodně oslovujte pouze ty kontakty, které Vám k tomu daly souhlas.
 • Neposílejte e-maily na koupené nebo zkopírované databáze. Nebudete příliš úspěšní, protože se ukazuje, že největší úspěšnost mají ti, ke kterým má jejich databáze důvěru či nějaký vztah.
 • Naopak při zasílání e-mailů na databáze cizích kontaktů se ukazuje, že úspěšnost je mizivá.
 • Nehledě na to, že kdo bude posílat spam, jednoduše mu zrušíme affiliate účet.

.

Dnešní úkoly

 1. Vytvořte si kvalitní hodnotný email, vložte do některé z výše uvedených služeb hromadného emailingu a doplněte jej o Vaše unikátní affiliate odkazy.
 2. Rozešlete svůj emailing na své kontakty.

 
Na shledanou v příštím dílu, kde si více povíme o propagaci skrze video marketing, který Vám do emailu dorazí v příštích pár dnech!
.
S přáním skvělých a finančně požehnaných dnů
Robert Slovák, zivotbezhranic.cz
.