06_Affiliate Marketing: Propagace skrze Video Marketing

Škola Affiliate Marketingu zivotbezhranic.cz

 

Affiliate marketing, Díl 6.

Propagace skrze video marketing…

 

[button text=”Registrujte se do Affiliate Programu zivotbezhranic.cz zde…” title=”Registrace do Affiliate Programu zivotbezhranic.cz” style=”light” url=”https://zivotbezhranic.cz/affiliate-program-profit-centrum-vydelek-na-internetu/” align=”center” target=”_self”]

Nebo se přihlaste do své Affiliate Kanceláře…

Affiliate Marketingu

.

Vítáme Vás v dalším díle Školy Affiliate Marketingu na zivotbezhranic.cz

.
V minulém díle jsme se společně bavili o affiliate marketingu a propagaci Vašeho unikátního affiliate odkazu přes emailing – tedy hromadné rozesílání emailových zpráv na Vaší databázi kontaktů…
Dnes si probereme propagaci Vašeho unikátního affiliate odkazu prostřednictvím video příspěvků – tzv. video marketing.
Video marketing je skvělým doplněním propagace, dodává na důvěře Vám i propagovanému ebooku, protože lidé mohou nejen číst, ale mohou se na Vás napojit skrze to, jak vypadáte, jaký máte hlas, jakou máte frekvenci a dikci svého projevu, jak se tváříte a jakou máte neverbální komunikaci tělem.
PS: Nemáte přístup k celému vzdělávacímu programu Škola affiliate marketingu? Registrujte se zde.
.

Rychlý start:

 1. Prozkoumejte, o čem všem se v ebooku Magická slova Mistrů života píše.
 2. Zvolte si téma, které s obsahem ebooku souvisí a o kterém chcete natočit video.
 3. Popřemýšlejte o tom, o čem chcete promluvit. Udělejte si poznámky na papír nebo na flipchart či tabuli.
 4. Pokud budete točit video, kdy Vy budete mluvit přímo do kamery (digitální fotoaparát, webkamera, digitální kamera), nezapomeňte na přiměřený oděv, ať působíte reprezentativně a neodpuzujete diváky.
 5. Pokud budete snímat prezentaci na ploše svého počítače, nebo budete nahrávat článek, který chcete videem propagovat, měli byste si připravit software, který dokáže nahrávat plochu (www.nchsoftware.com/videopad/; www.camstudio.org)
 6. Začněte natáčet – video by mělo mít délku mezi 1 – 10 min. Delší videa většina lidí nebude ochotna sledovat, dokud nebudete extra zábavní, či sdílet extra hodnotu nebo se nebude jednat o záznam webináře. Držte se zpočátku kratších videí a raději jich udělejte více.
 7. Jakmile budete mít video natočeno, nahrajte jej na na www.youtube.com (jedná se o stejný účet jako na gmail.com nebo plus.google.com)
 8. Video můžete na této stránce i lehce upravit či sestříhat, pokud byste potřebovali vystřihnout pasáž, která se jednoduše nepovedla.
 9. Do popisu videa uveďte stručný popis videa obsahující klíčové slovo, včetně odkazu na stránku, kterou chcete propagovat – pravděpodobně to bude prodejní stránka, na kterou lidé budou moci prokliknout skrze Váš unikátní affiliate link, nebo jednoduše odkaz na Váš článek, apod.
 10. Jakmile budete mít video umístěno na www.youtube.com, sdílejte jej na sociálních sítích (Facebook, Twitter, LinkedIn, Plus Google, apod.).

.

Výhody propagace skrze video marketing:

 • Video marketing působí důvěryhodně a upoutá pozornost.
 • Je možnost propojit se s Vašim publikem prostřednictvím více smyslů, než jen skrze zrak u článku.
 • Video se ve vyhledávání google pro návštěvníky internetu zobrazuje výše než jen samotný článek a můžete se tak dostat k návštěvnosti, kterou byste skrze samotný článek jen těžko získali.

.

Nevýhody propagace skrze video marketing:

 • Budete muset překonat strach z prezentace a mluvení před kamerou. Na druhou stranu, když překonáte své obavy, stanete se lepším člověkem – takže je to vlastně výhoda 🙂 
 • Zpočátku Vám to může připadat složitější než napsat článek a možná Vám to i zabere více času, ale jak se říká cvik dělá mistra.

.

Video marketing propagace – druhy videí, které můžete vytvářet…

Existuje několik variant video prezentací, které můžete vytvářet:

 • Buď můžete natočit tzv. “propagační video”, které jednoduše a krátce informuje o Vašem novém článku, který jste napsali na téma, jež se vztahuje k obsahu ebooku a tento článek jste umístili na svůj web či na zivotbezhranic.cz. Článek i propagační video by samozřejmě měl obsahovat vhodně umístěné odkazy směřující na prodejní stránku s Vaším unikátním affiliate linkem. (viz jedna z předcházejících lekcí: Propagace skrz článek)

.

 • Nebo můžete natočit “video recenzi“, které poukazuje na výhody (případně nevýhody), které plynou ze zakoupení ebooku a na to, co tím kupující získají za zlepšení ve svém životě, vztazích, kariéře či podnikání – točíte tak vlastně video, které je směsicí propagace, prodeje, osobní reference a doporučení.

.

 • Nebo můžete natočit “video referenci“, které popisuje Vaši vlastní osobní zkušenost s produktem, jež jste získali po jeho zakoupení a informacích, které jste se dozvěděli. Předáváte tak osobní zkušenosti, což lidé mají velmi rádi – nejen, že propagujete, ale sdílíte svou osobní zkušenost – tedy Vy jste šli do onoho “rizika”, které se pojí s koupí a na vlastní kůži jste to vyzkoušeli a oni tak ji nemusí jít se svou vlastní kůží na trh…

.

 • Nebo můžete vytvořit “video příběh“, který mluví o některém tématu v ebooku obsaženém (je jich celkem 37, takže jistě něco najdete) a popsat dané téma ve spojitosti s nějakým Vašim vlastním životním příběhem a co se stalo, když jste dané aplikovali do Vašeho života, kariéry, či podnikání – jakého zlepšení jste dosáhli a poukázat na to, co lidé získají ve svém životě, pokud princip uplatní podobně jako Vy…

.

 • Či také “rozšiřující video“, kdy jde vlastně o takové rozšíření tématu článku, který jste napsali – jinými slovy jdete více do hloubky, než v článku samotném nebo ve videu něco specifického vysvětlíte, co jste třeba nedali do článku samotného. Na konec videa máte právo umístit reklamu – tedy vyzvat lidi k nějaké akci – navštívení určité stránky (třeba právě tu prodejní), zakoupení ebooku, stáhnutí nějakého dárku, zapsání na webinář, apod. Dané video umístíte na konec Vámi napsaného článku. (PS: o tomto se více dozvíte v dalším díle tohoto kurzu).

.

Video marketing – Jak na to – pár tipů:

 • Na natočení videa Vám stačí obyčejný fotoaparát nebo mobilní telefon (smart phone) s kamerou, nebo přímo užijte své webkamery na PC, kterou užíváte například pro komunikaci přes skype / hangout a následně jej nahrajte na www.youtube.com
 • Variantou je vzít si foťák a jít do přírody a získat tak krásné pozadí a namluvit to, co potřebujete.
 • Také nemusíte točit své vlastní video, ale s pomocí youtube editoru (www.youtube.com/editor) se na web youtube přihlásíte a vyberete si vhodné videa jiných uživatelů (můžete spojit i více videí dohromady) a přidáte hudbu a díky vhodnému spojení můžete vytvořit video, které bude dostatečně přesvědčivě propagovat vybraný affiliate produkt – tedy Magická slova Mistrů života.

.

Dnešní úkoly

 1. Vyberte si téma, na které byste rádi natočili video.
 2. Zvolte druh videa, které chcete točit a vytvořte si koncepci myšlenek, které na video chcete uveřejnit.
 3. Zapněte kameru / fotoaparát a začněte točit.
 4. Výsledné video nahrajte na youtube.com a případně jej upravte.
 5. Sdílejte výsledek se světem.

 
Na shledanou v příštím dílu, kde si více povíme o TOP tipu pro Affiliate marketing a propagaci, který Vám do emailu dorazí v příštích pár dnech!
.
S přáním skvělých a finančně požehnaných dnů
Robert Slovák, zivotbezhranic.cz
.
.