Saďte Zdravá Semínka Přesvědčení

RisorgimentoChallenge baner přesvědčení Risorgimento Challenge - DÍL27: Také si hýčkáte tato nechtěná duševní semínka přesvědčení?

Nechtěná Duševní Semínka Přesvědčení... Jak se s nimi vypořádat?

Dnes se zaměříme na to, co jsou to nechtěná duševní semínka…

Jak jsme rostli a procházeli cestou k dospělosti, tak jsme akceptovali některá přesvědčení lidí z našeho okolí – ať už byly:

 • o nás samotných nebo
 • o obecných možnostech našeho života.

Dogmaticky jsme nechtěná semínka přijali a často jsme jejich platnost sami dotáhli do naprostého extrému.

Uvěřili jim a ustanovili jsme tak své hranice, které nyní tvoří naší víru, naše přesvědčení a tím pádem i náš svět, způsob jakým žijeme a život jako celek…

Udělali jsme si z nich neporušitelná pravidla, kolem kterých se točí náš život.

Nutno říct, že nás tato semínka (někdy také pravidla) možná někdy v minulosti dokonce i chránila, ale v mnoha případech už jsou dnes spíše nesmyslná a jsou na obtíž, protože nám brání dosáhnout všeho, čeho bychom chtěli a plně využít náš neomezený potenciál.

Semínka oněch omezení nám zpravidlo někdo do našeho života zasel, ale i Vy nesete určitý díl viny

Klikněte zde a přečtěte si o nechtěných semínkách celý článek na facebooku… 

Projděte si také následující výroky (níže) a popřemýšlejte o nich...

Když budete následující výroky procházet, položte si tyto otázky:

 • Hodí se některý z následujících výroků na Vaší situaci?
 • Co tento výrok říká?
 • Můžete tento výrok hned aplikovat, abyste eliminovali nebo zlehčili situaci, kterou procházíte?
 • Je možno se díky těmto výrokům na Vaši situaci podívat z jiného pohledu?
 • Stále ještě je daná situace natolik palčivá, jak se zdála z počátku?

Popřemýšlejte o tomto… 

Výroky, které může být zajímavé přivlastnit si a aplikovat do svého života:

Ekonomické recese nebo deprese vždy produkují extrémní množství příležitostí pro lidi, kteří jsou ochotní ignorovat všechny poplašné zprávy.

 • Lidé se volí žít ve finančním chaosu a vůbec netuší, že by si stejně snadno mohli vybrat jinou cestu – finanční svobodu.
 • Abyste se dostali do proudu příležitostí, dobra a požehnání, bude to vyžadovat inspirovanou akci, absolutní zaměření a víru v sebe sama, že to dokážete.
 • Problém jednoho člověka může být požehnáním pro druhého. Ve skutečnosti to záleží na Vaší perspektivě – kterým směrem směřuje Vaše perspektiva, jak se na to díváte? A jak dokážete řešit problémy ostatních?
 • Kdykoliv, když čelíte nějakým výzvám nebo problémům ve Vašem životě, potřebujete si uvědomit, že to je proto, že nechcete akceptovat to, co máte, a zaměřujete svou pozornost více na to, co nechcete, a co v tuto chvíli nemáte a současně pociťujete pocit nedostatku nebo dokonce zoufalství…
 • Mít více peněz/vydělávat více peněz není o tom, že máte štěstí. Není to také o tom, že jste se střetli s nějakou příležitostí, která přichází jednou za život. Mnohem více je to o tom, že pochopíte, jak peníze fungují a co Vás samotné může dostat do proudu prosperity. Taky je dobré pochopit co prosperitu odpuzuje…

Akční kroky - co dále podniknout?

Sepište si svá vlastní přesvědčení v oblasti, která Vás nejvíce trápí, ve které hledáte nejvíce zlepšení (v oblasti peněz, vztahů, seberealizace či dosahování úspěchů, komunikace, zdraví, apod.). Rozepište si, čemu všemu věříte?

 1. Přemítejte chvíli o tom, zda Vám přesvědčení, které jste identifikovali, pomáhají, nebo Vám v něčem spíše brání… Zkuste si neustále klást otázky: Proč tomu věřím? Jaký je k tomu důvod? Skutečně to tak je?
 2. Pokud Vám současná přesvědčení v něčem brání, najděte si lepší – můžete si zvolit čemu budete věřit. Vytvořte si přesvědčení, která budou působit proti Vašim starým tak, aby Vám lépe sloužila.
 3. Pokuste se nalézt způsob, jak byste ze svých současných problémů udělali svou vlastní životní příležitost. Vyřešíte-li svůj problém, najdou se lidé, kteří řeší podobný problém a uvítali by řešení?

Brzy na viděnou v dalším díle, zašleme Vám 16 tipů, jak se zbavit negativních seminek – myšlenek a přesvědčení…

Jestliže nemáte přístup ke všem dílům kurzu Risorgimento Challenge, registrujte se.

2 orez přesvědčení Risorgimento Challenge - DÍL27: Také si hýčkáte tato nechtěná duševní semínka přesvědčení?