Finanční systém – Změna je lepší půl roku předem, než o den později….

Co říkáte lednovému  dění na akciových trzích? Evropské akcie za celý týden vykázaly nejvýraznější ztrátu za čtyři roky. Panevropský index FTSEurofirst 100 klesl o 5 procent a německý DAX ztratil přes 8 procent.

Padaly také americké akcie. Nejsledovanější index Wall Street spadl o více než pět procent. Jeho propad byl dáván za reakci na pokles čínských trhů. Čínské akciové trhy se propadly o více než sedm procent podruhé v jednom týdnu a po zbytek dne bylo obchodování zastaveno.

Signál k nákupu?

Někdo to může vidět jako signál k nákupu, avšak já bych tak optimistický nebyl. Podle řady oceňovacích metod jsou akcie v současnosti nadhodnocené o 75-100 %. Faktem je, že ceny akcií mají ve zvyku navracet se k průměru, a to mnohdy velice prudce.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Alternativní média ohlašují krach

Alternativní ekonomická média jsou zaplavena články o přicházejícím krachu. Jelikož vycházejí z reálných dat místo ekonomické propagandy, není se čemu divit. Překvapivě se přidávají i běžná finanční média.

Pokles globální úrov obchodu

To, že něco není v pořádku naznačuje i značný pokles globální úrovně obchodu. Baltic Dry Index, měřící cenu, za kterou jsou pronajímány různé typy námořních lodí k přepravě surovin, se propadl od srpna o více než polovinu a dostal se na nejnižší hladinu za posledních 30 let!

Jaké překvapení, když vývoz z Číny a hlavně dovoz do Číny neustále klesají. Dovozy do Číny za měsíc září poklesly o více než 20 % oproti minulému roku.

Pamatujete si, co se dělo na na konci srpna?

Čínské akcie klesly po devalvaci jüanu za jeden týden téměř o 25 %. Během stejného týdne propadly i burzy v USA o více než 5 %. Propad amerických indexů zastavila až intervence mysteriozní entity zvané Plunge Protection Team.

Že vám ten název nic neříká? Jestli chcete být na trzích, tak byste rozhodně měli znát entitu, která má největší vliv na jejich vývoj.

Dočkáme se opět intervence PPT? Je to vcelku pravděpodobné. Spíše záleží, jak krátce vydrží výsledek této intervence.

Krach nebo přechod na nový finanční systém?

Také Charles Eisenstein ve své velice inspirativní knize Posvátná ekonomie uvádí spousty dalších souvislostí, proč se musí finanční systém brzy změnit.

V této situaci jsou opravdu jen dva reálné scénáře vývoje. Buď brzká (v řádu měsíců) imploze západního finančního systému nebo přechod na nový finanční systém, který se snaží prosadit státy sjednocené kolem aliance BRICS.

Podle informací z mnoha různých zdrojů, tento nový finanční systém má být založen na reálných hodnotách a zlato a stříbro v něm budou hrát významnou roli. Přesně jak to předpovídal Mike Maloney.
To, že se nový finanční systém blíží, naznačuje i fakt, že Švýcarsko nedávno schválilo referendum o zákazu bankám tvořit peníze z ničeho.

Achillova pata současného finančního systému

Veškeré informace o projednávaném přechodu na nový finanční systém samozřejmě západní média tají nebo alespoň bagatelizují, protože fyzické stříbro je Achillovou patou současného finančního systému.
Zveřejnění těchto informací by přineslo větší zájem o nákup drahých kovů. Jejich cena by pak vystřelila až do stratosféry, což by tento přechod jen značně urychlilo. Pak by asi mnoho lidí přestalo důvěřovat kreativně upraveným statistikám.
Jak jistě správně chápete, rozhodně není v zájmu bankovního kartelu. Proto tyto informace v běžných médiích nenajdete, přestože nejen v Číně se o nutnosti přechodu na nový systém mluví už i na veřejnosti.

Dáte na slova ekonomky Šichtářové?

Vypůjčím si část textu z nedávného článku známé české ekonomky Markéty Šichtářové: „Doba je na finančním trhu vše, jen ne typická. Nejsme někdy v ještě celkem „normálním“ roce 2000 nebo 2005.
Dnes jsou akcie krutě přehřáté (indexy jsou výš než v přehřátém předkrizovém roce 2008), dluhopisy ještě víc (koupě některých českých či německých dluhopisů přinese nulový výnos), peněžní trh to samé v bledě modrém (vklady reálně úspory znehodnocují).
A nutno si uvědomit, že fondy, ať už penzijní či podílové, jsou vlastně jen variantou kolektivního investování do akciového, dluhopisového a peněžního trhu. Jenomže v tomto prostředí vysokých rizik, ale nízkých výnosů, penzijní ani podílové fondy prostě nemají technicky možnost úspory klientů rozumně zhodnotit.

Jak s těmito informacemi naložíte Vy?

Kde budete mít uloženy své úspory Vy? V akciích a dluhopisech, které jsou dnes značně nadhodnocené? Necháte je v bance, kde již nejsou Vaše? Nebo je přesunete do aktuálně nejvíce podhodnocených aktiv, jimiž jsou fyzické zlato a ještě více stříbro?
Ceny drahých kovů jsou aktuálně nejníže za posledních 6 let.
Máte již svůj depozit fyzických drahých kovů, jehož zabezpečení nově odpovídá bezpečnosti zlata uloženého a skladovaného centrálními bankami?