3 překážky na cestě za výjimečným životem

Každý z nás přichází na tento svět jako budoucí génius.
Jsme tu proto, abychom žili výjimečný život – milovali, učili se a zanechali za sebou hodnotný odkaz.
Žádné malé dítě není obyčejné. Když sem přijdeme, jsme výjimečně zvídaví, výjimečně živí, výjimečně sebevědomí, výjimečně nadšení ze života.
Jak to, že si to jen málokdo z nás dokázal udržet až do dospělosti?

Je to tím, že jsme potkali dospělé, kteří to s námi “mysleli dobře” a kteří nás naučili žít tak, jak žili jejich rodiče a rodiče jejich rodičů – průměrně naplňujícím životem.

Každý z nás má v sobě potenciál velikosti.

Je na čase překonat 3 hlavní překážky a vrátit se zpět do našeho přirozeného stavu, kde je život každý den úžasným dobrodružstvím.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Překážka #1 – Neustálé výmluvy

Většina lidí se neustále na někoho nebo něco vymlouvá. Říkají: “Za to můžeš ty. To je tvoje vina. Já nemohl nic dělat. Kdyby nebylo těch politiků. Kdybych jen měl víc peněz. Kdyby se mi víc dařilo. Takový už jsem, s tím nic nenadělám…”

Je pohodlné házet zodpovědnost za sebe a svůj život na lidi kolem. Naneštěstí je to taky jistá cesta do života, který není naplňující.

Je na čase přestat se vymlouval a převzít 100% zodpovědnost za svůj život, protože jsme to vždy my a nikdo jiný, kdo rozhoduje o tom, jak náš život bude vypadat.

Co konkrétně znamená převzít zodpovědnost?

1) Zbavte se výmluv a obviňování
Pokud něco v našem životě není tak, jak chceme, je jen na nás, abychom s tím něco udělali. Vymlouvání a obviňování – ať už druhých nebo sebe – nám v tom nijak nepomůžou. Pokud se vám něco ve vašem životě nelíbí, jednoduše se rozhodněte, jak to chcete mít, a začněte na tom pracovat.

2) Zaměřte se na to, co můžete změnit
Lidé se často trápí věcmi, na které nemají přímý vliv. Začněte se zaměřovat na to, s čím právě teď můžete něco udělat, a zbytek pusťte z hlavy.

3) Vytvářejte si svůj život vědomě
Rozhodněte se, na co chcete vzpomínat, až se v 80 letech otočíte z houpacího křesla za svým životem. Co za sebou chcete vidět? Co proto musíte udělat teď? Nečekejte, co vám život dá, ale jděte za svými sny.

Překážka #2 – Nízké laťky

To, co nám nejvíc brání naplno rozvinout náš pravý potenciál a žít výjimečný život, jsou nízké laťky. Kde není výzva, není růst. “Nemůžeš hned chtít všechno, co vidíš! Vrať se na zem.” To jsou věty, které jsme slýchali od dětství. Ale právě na cestě za zdánlivě příliš velkými sny vzniká výjimečný život.

Nejde o to, jestli nakonec dojdeme až k nim, ale kým se na té cestě staneme. Naše osobní velikost vzniká na cestě za velkými sny. Jako malí jsme to intuitivně věděli, a tak jsme se nebáli snít o věcech, které ještě nikdo nikdy neviděl ani nezkusil. To je přesně ten stav, do kterého se potřebujeme vrátit.

Dejte si tu nejvyšší laťku, kterou si dovedete představit – ideální život ve všech oblastech.

Překážka #3 – Nuda

Pojďte si na chvíli představit, že spolu právě teď letíme závratnou rychlostí vesmírem na Zemi, kde jsou miliony nejrůznějších lidí, každý jedinečný a neopakovatelný, kde je nepřeberné množství chutí, barev, zvuků, které každou vteřinu vnímají naše smysly, kde lze prožít a vyzkoušet cokoliv, co si dokážete představit.

A teď si představte, že na tomhle nekonečném hřišti je člověk, který se nudí. Dává vám to smysl?

Jediný způsob, jak se nudit, je hodit svoji zodpovědnost na někoho jiného a jako nejvyšší cíl mít zabíjení času u televize. Aby se člověk mohl nudit, musí soustavně přehlížet to, že žijeme na úžasném a nekonečném hřišti, kde máme k dispozici cokoliv, co budeme chtít.

Život je jedna velká hra…

…a tak si hrajte s tím, co je možné. Ještě nikdo neobjevil hranice našich možností, protože jediné hranice jsou ty, které si na sebe vymyslíme.

K rozvoji našeho pravého potenciálu vede cesta, po které už prošli ti nejúžasnější lidé všech dob. Objevte spolu se mnou, kterých 7 vlastností je všechny spojuje a jak je můžete začít rozvíjet. Podívejte se na videotrénink – Klikněte ZDE.