Jak lépe vnímat každodenní přítomnost – 4 malé úpravy

Krok 1: Věnujte svoji pozornost k dechu a pozorováním svého těla

Dokonce i když máte pouze dvě minuty času, posaďte se, zavřete oči a poslouchejte zvuky okolí. Udělejte několik dlouhých nádechů a výdechů, potom se vraťte zpět k vašemu normálnímu dýchání.

Uvědomte si místnost, ve které se nacházíte, podložku, na které sedíte, všimněte si, kde máte položené ruce. Uvolněte oči, rty, čelo a bradu.Všímejte si, jak váš dech prochází vaším tělem, kudy proudí plynule a ve kterých místech jakoby drhne.

Toto cvičení opakujte denně po dobu jednoho týdne a zaručuji vám, že zpozorujete, jak se vaše mysl dokáže zastavit a vnímat současnost.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Krok 2: Upravte své okolí,aby jste měli zájem vnímat přítomnost

Abychom mohli vnímat přítomnost, musíme pochopit, co nám pomůže zvýšit zájem být přítomen.

Možná si nejprve budete psát deník, co vás každý den dělá šťastnými nebo, co vás baví. Dávejte pozor i na malé detaily. Já osobně miluji východ slunce venku na terase a pití ranní kávy před zahájením rušného dne. Může to být, cokoliv vás napadne.

Je rozdíl dělat určitou věc automaticky, a nebo si ji vychutnat a cítit přítomnost. Praktikování předchozí meditace vám může pomoci vnímat věci, které vás ruší od práce nebo odpočinku. Je to například puštěná televize, když já chci cvičit jógu.

Udělala jsem pár věcí, které mi pomáhají žít v přítomném okamžiku.V kuchyni na okno jsem umístila krmítko pro ptáky. Vždy, když přiletí pták, dívám se na něj a vychutnávám si ten pocit. Cvičím v místnosti, kde není televize a na kliku si připevním cedulku, že si nepřeji být rušena. Funguje to :-).

Krok 3: Zaměřte se na cvičení jógy

Vždy, když budete mít při meditaci pocit, že nemůžete udržet vaši mysl klidnou a soustředit se na dýchání, doporučuji zacvičit si některé asány z jógy. Skvělé jsou veškeré pozice hlavou dolů 🙂 pes dívající se dolů, svíčka, předklony…
Všechny pozice, kde je vaše srdce výš než hlava jsou skvělé na čištění mysli.

Krok 4: Použití kamínku jako připomenutí vašeho záměru

Může to být malý kamínek nebo korálky…cokoliv, co můžete nosit při sobě a pokaždé, když se na kamínek podíváte, připomene vám, že se máte zastavit a vnímat okamžik tady a teď. Používejte kamínek na cokoliv, co potřebujete připomenout nebo změnit.