5 kroků, jak vyřešit jakýkoliv problém a žít šťastnější život…

Lidé s problémy dělají tisíce věcí, ale málokdy je skutečně řeší efektivně a s přehledem. Už když se řekne “problém”, začne spousta lidí panikařit. To proto, že nevědí, jak na to. Zde jsou 3 hlavní principy a 5 konkrétních kroků, se kterými vyřešíte jakýkoliv problém.

Princip # 1 – Problémy neexistují, jsou jenom výzvy

Ve skutečnosti nic takového jako “problémy” neexistuje.

Problém vzniká jenom ve chvíli, kdy se tak začneme dívat na výzvy, které jsou před námi. Jsou to jednoduše výzvy k růstu, k překročení naší komfortní zóny, které nám život nabízí.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Není potřeba s nimi bojovat, snažit se jim vyhnout nebo je sáhodlouze analyzovat. Stačí je přijmout a růst.

Princip # 2 – Použijte pravidlo 80/20

Většina lidí se zasekne na tom, že sáhodlouze analyzuje, co je to za problém, kde se vzal, co tu dělá, jak je to možné, proč se to děje právě jim a kdesi cosi.

Pokud skutečně chcete vyřešit to, co je před vámi, tak analýze věnujte max. 20% času a ve zbylých 80% se soustřeďte  na skutečné řešení.

Princip # 3 – Položte si chytré otázky

To, co vám pomůže, jsou chytré otázky. Právě otázky totiž směrují naši pozornost. K dispozici máte dva typy otázek. První typ vám blokuje váš skutečný potenciál a drží vás v nekonečné smyčce zklamání a neúspěchů (Proč se mi to nedaří? Proč to nikdy nedokážu? Proč zrovna já?), zatímco druhý typ vám umožňuje naplno využít vše, co v sobě máte, a cestu za řešením si užít.

To jsou otázky, které většinou začínají slovy CO a JAK.

Tady je 5 otázek, se kterými krok za krokem vyřešíte jakýkoliv problém. Pojďte je rovnou uvést do praxe. Budete potřebovat tužku a papír + nějaký problém (něco, s čím nejste spokojení).

Napište si odpovědi na tyto otázky:

1) Co je na tom skvělé?

Pokud chcete výzvy skutečně přijmout a zužitkovat je, potřebujete se při tom cítit dobře a být v užitečném stavu. Zaměřte se proto na to, co je na té věci skvělé (a na všem je něco skvělého), a ne na to, co je na té věci hrozné. Pomůže vám to snáz najít odpovědi na následující otázky.

2) Co zatím není ideální?

Jednoduše pojmenujte, co zatím není ideální, co není tak, jak byste to chtěli.

3) Jak to chci mít?

Napište, jak to chcete mít. Většinou lidé vědí přesně, co nechtějí, ale zapomenou si říct, co chtějí. Popište, jak to chcete.

4) Co jsem pro to ochotný udělat?

Tohle je skvělá otázka, protože implikuje, že jste pro řešení ochotní něco udělat. V tom to celé je. Napište, co potřebujete udělat pro to, aby ta věc byla tak, jak chcete. Co se musí stát? Co musíte udělat nově a co naopak přestat dělat?

5) Jak to můžu udělat a užít si to?

Báječná otázka. Nejde o to, jenom “řešit problémy”, ale jde o to, žít naplněný a úspěšný život. Máte v sobě potenciál užít si cokoliv, co chcete. Najděte způsob, jak si užít i tohle. Zapojte kamaráda, pusťte si k tomu hudbu, změňte úhel pohledu – cokoliv, co bude potřeba.

Věřím v konkrétní strategie a postupy, které vedou k jasným výsledkům a rozvoji našeho pravého potenciálu.