5 způsobů, jak najít trvalé štěstí - ŽivotbezHranic.cz

5 způsobů, jak najít trvalé štěstí

Ocenění toho, co máte právě teď, vás automaticky dostanete do současnosti. Umožní vám to se dostat přes nespokojenost z touhy mít větší dům nebo lepší vztah nebo lepší práci a prožít to, co máte právě teď.

S touto myšlenkou v mysli, zde máte pět způsobů, jak zvýšit svou vděčnost na denní bázi a najít trvalé štěstí.

5 způsobů, jak najít trvalé štěstí

1. Každý večer před večeří si řekněte jednu věc, za kterou jste vděční. (Když se modlíte, pak se to může stát součástí vaší modlitby.)

2. Napište někomu děkovnou zprávu. Pokud nemůžete najít nic, za co někomu poděkovat, pak stačí napsat vzkaz, že děkujete za to, že je součástí vašeho života. Jakýkoliv čas, který s vámi stráví, je dar, protože si mohli vybrat trávit ho s někým jiným.

3. Dýchejte soustředěně 30 sekund. Neexistuje jednodušší způsob, jak si udělat na sebe čas a být vděčný za svou vlastní existenci, než dýchat. Zavřete oči. Nadechněte se nosem během počítání do tří a vydechněte ven ústy během počítání do pěti. Udělejte to 5 krát.

4. Po dobu dvou minut nic nedělejte. Hádejte, co se stane? Nic! Nepřijdete o práci. Vaše rodina vás neopustí. Neselžete. Nikdo vás neodsoudí. Ve skutečnosti jediná věc, která se opravdu stane, je, že si uvědomíte, že si na sebe můžete udělat čas a užijete si svou vlastní přítomnost, aniž byste něco konzumovali (jídlo, televizi, atd.).

5. Zavolejte kamarádovi, s kterým jste dlouho nemluvili. Mít přátele na Facebooku a Twitteru a rozlehlou síť je skvělé, ale postrádá to význam důvěrného kontaktu. Promluvte si s někým, kdo je pro vás důležitý. Mluvte o čemkoli chcete. Nemusíte říkat nic nepříjemného nebo laciného. Jen si užijte rozhovor a buďte za toho člověka vděčni.

5+1. Stáhněte si nového průvodce života bez hranic – Magická slova Mistrů života a osvojte si principy Mistrovského života a začněte tvořit svůj život, své emoce na dennodenní úrovni. Staňte se Mistry svých vlastních životů… 

Poznámka

Důležitá poznámka 1: Já si nemyslím, že je třeba být nespokojený/á, abyste postupovali vpřed. Myslím, že je možné milovat život, který žijete, a současně se snažit, aby byl lepší. Takže, neopouštějte své cíle mít lepší práci nebo lepší vztah nebo lepší život. Problém je, že příliš často přesvědčíme sami sebe, že musíme opustit přítomnost pro dosažení budoucnosti.

Důležitá poznámka 2: Pokud si myslíte, že tyto věci jsou příliš jednoduché nebo příliš hloupé, aby fungovaly, pak se vás chci zeptat na tohle: Kdy jste naposledy některou z nich vyzkoušeli? Zkuste jich pár a zjistěte, jestli fungují, místo toho, abyste žili jako skeptici a odepisovali věci dříve, než je vyzkoušíte.

 

 

Autor: James Clear

 

Originální článek: 5 jednoduchých způsobů, jak být šťastný…

 


 

Pokud se Vám článek líbil, pak

  • pošlete na něj odkaz svým přátelům (nahoře nad článkem u nadpisu ikona emailu),
  • sdílejte na sociálních sítích nebo zanechejte komentář v diskuzi (ještě níže pod článkem)
  •