6 tipů, jak utratit peníze a necítit se při tom provinile

Všichni víme, že je potřeba vydělávat peníze, a také nás to naprostá většina dělá.

Podstatně menší skupina také ví, že peníze lze investovat, a ještě menší skupina je opravdu investuje.
Je část lidí, kteří vyčetli v literatuře informace o investování a tyto informace si dost pokrouceně vyložili.
 

utratit peníze, investovat

 
Investování se stalo něčím, co je v jejich životě naprosto nejdůležitější. Pokud neinvestují své vydělané peníze, přepadají je výčitky svědomí.
„Tady za to jsem utratil své peníze. Neměl jsem si to kupovat, měl jsem své peníze raději investovat do něčeho, co by mně přineslo další vydělané peníze.“

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Pokud se dostaneme do tohoto stavu, jsme ovládáni strachem, který nás může naprosto pohltit.

Je to stejný strach, který nás drží stále v zaměstnání, jež nás nenaplňuje či v nefungujícím vztahu apod.

Strachu je třeba se postavit a bojovat s ním. Jakákoliv činnost, která v našem životě působí jako náš nepřítel, který nás naplňuje pocity provinilosti nebo způsobuje výčitky, je činnost, která nám škodí a je třeba se s ní vyrovnat.

U některých činností je řešení jednoduché. Prostě věci přestaneme dělat a tím zmizí pocit provinění. Věci, ze kterých máme strach, zase budeme dělat často a strach zmizí.

 

Jak se ale postavit k utrácení peněz?

Peníze nelze přece přestat utrácet a jen investovat. Musíme z něčeho žít.

Podívejme se na věci, za něž peníze utrácíme. Jsou věci, za které je hloupost své peníze utrácet. Jsou naopak ale i věci, za které je velmi rozumné své peníze utratit.

Jsou také věci, za něž utratíme peníze, ale toto utrácení se může časem projevit jako velmi výhodná investice.  Nechte se inspirovat několika příklady rozumného utrácení.

 

  1. Splaťte dluhy

Pokud jste dopustili to, že máte dluhy, váš nejlepší způsob, jak utratit peníze, je na splácení těchto dluhů. Pokud vám zbydou nějaké peníze navíc, splaťte více, než je měsíční splátka. Pokud to samozřejmě váš úvěr umožňuje. Hlavně se postarejte o to, aby vám již další dluhy nevznikaly.

 

  1. Vzdělávejte se

Utraťte své peníze za vzdělání. Za nějakou dobu se mohou peníze vložené do vzdělání projevit jako velmi výhodná investice. Zaplaťte si kurz, školení, webinář nebo si jenom kupte knihu nebo audio CD.

 

  1. Opravte nefunkčních věci

Máte auto, které se již rozpadá? Investujte do jeho opravy. Jezdit bez brzd a bez světel není žádné hrdinství. Takto můžete postupovat i s dalšími věcmi, které denně používáte a již nejsou v nejlepší kondici.

 

  1. Kupte dárky lidem, na kterých vám záleží

Udělejte radost lidem, na kterých vám záleží. Jistě víte, co mají rádi. Vybrat ten pravý dárek tak nebude problém. Pokud budou spokojení lidé ve vašem okolí, budete určitě spokojení i vy samotní. Dávat dárky, nechtít žádné na oplátku a mít z toho radost je jeden z největších darů, které si můžete přát.

 

  1. Lépe se stravujte

Utrácení peněz za kvalitnější a zdravější potraviny je velmi dobrou investicí, jejíž výsledky jsou vidět velmi brzy na vaší celkové pohodě a zdraví. Nemusíte se stravovat jen ve fastfoodech nebo laciných jídelnách. Zkuste si jednou připlatit a možná budete překvapeni, že se dá jen za trochu vyšší cenu najít opravdu kvalitní strava. To samé platí o čerstvých potravinách.

 

  1. Obnovte svůj šatník

Není na tom již nic nového a pohoršujícího, když se řekne, že šaty dělají člověka. Obnovte svůj šatník, zvedne se vám sebevědomí, uděláte si radost a budete na okolí působit velmi pozitivně. Ovšem nové oblečení vybírejte velmi pečlivě. Nemusí platit, že vždycky nové a drahé oblečení je lepší než to vaše současné.

 
 
 


  • Jsou vaše útraty spíše investicemi?
  • Jak si ospravedlňujete malé prohřešky proti finanční disciplíně?
  • Za co utrácíte vy?
Prosím podělte se o svůj názor v komentářích.