Anglie: Kam na výlet? Bigbury on Sea, Lyme Regis, Bristol, Bath…

20140411 120223 400 anglie Anglie, Bath, Bigbury on Sea, Bristol, Lyme Regis Anglie: Kam na výlet? Bigbury on Sea, Lyme Regis, Bristol, Bath...Chcete jet do Anglie?
Nebo již v Anglii žijete?
Přemýšlíte o tom, kam by se dalo jet na výlet? Co by bylo dobré vidět?
V tomto příspěvku se s Vámi rozdělím o pár tipů na výlet, který jsme s rodinou v minulých dnech uskutečnili a máme z něj krásné zážitky.
Ano, jde o netypický příspěvek na stránkách, kde se spíše zabývám osobním rozvojem či podnikáním, ale doufám, že Vám následující text inspiruje a bude nápomocný při rozhodnutí, kam se třeba už tento či příští víkend můžete podívat…
 

naucte se anglicky prolistovat anglie Anglie, Bath, Bigbury on Sea, Bristol, Lyme Regis Anglie: Kam na výlet? Bigbury on Sea, Lyme Regis, Bristol, Bath...
42 % lidí se učí angličtinu řadu let, ale jejich znalosti jsou stále na úrovni začátečníků. Je to i váš případ?

 

Bigbury on Sea, Devon, Jihozápad Anglie / Devon, South West England

20140410 133537 300 anglie Anglie, Bath, Bigbury on Sea, Bristol, Lyme Regis Anglie: Kam na výlet? Bigbury on Sea, Lyme Regis, Bristol, Bath...Krásná pláž, na kterou Vám rozhodně doporučuji se jet podívat, pokud budete v této části Anglie.
Je to velmi známé místo, které přes léto navštěvuje velká spousta lidí z blízkého i dalekého okolí.
Najdete zde příjemnou písčitou pláž a pro ty otužilejší z Vás, je to možnost dokonce se vykoupat, pro ty méně otužilé, je to příležitost pro chození ve vodě po kolena a vyhřívání se na slunci.
Zajímavostí je ostrov / poloostrov, na kterém je hotel. Při přílivu je hotel na ostrově. Při odlivu je hotel s pevninou spojen písčitou pláží a dá se přejít suchou nohou.
V době odlivu přes pláž mohou přejet auta hotelových hostů. V době přílivu zde jako dopravní prostředek pro turisty slouží traktor, který převáží přes vodu.
Vedle hotelu, zde najdete příjemnou hospůdku a za hotelem můžete vystoupat na nevysoký kopec, ze kterého je nádherný výhled jak na pláž, tak na moře s krásnými scenériemi.
Ostrov a hotel jste také mohli zahlédnout v jednom z dílů detektivního seriálu Hercule Poirot, který byl natočen na motivy detektivek Agathy Christie.

Lyme Regis, Západní Dorset, Jihozápad Anglie / West Dorset, South West England

20140411 131738 300 anglie Anglie, Bath, Bigbury on Sea, Bristol, Lyme Regis Anglie: Kam na výlet? Bigbury on Sea, Lyme Regis, Bristol, Bath...Nádherné přímořské městečko, které je také známé tím, že je zde možnost najít fosílie – zkameněliny.
Když Vám vyjde počasí, nabízí se zde nádherná scenérie pláží, maloměsta a nedalekých kopců, která je prostě úchvatná.
Můžete volit buď pláž kamenitou nebo písčitou. Můžete také udělat “fossil hunt” – tedy pokusit se se svými dětmi najít nějaké ty zkameněliny – potkáte mnoho lidí s kladívky, kteří to dělají, můžete se přidat.
Nebo můžete využít uliček a zákoutí malebného městečka, kde máte možnost najít například starý městský mlýn, který je stále funkční, kde se můžete i dobře najíst a napít.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Bristol, Jihozápadní Anglie / South West England

20140412 105945 300 anglie Anglie, Bath, Bigbury on Sea, Bristol, Lyme Regis Anglie: Kam na výlet? Bigbury on Sea, Lyme Regis, Bristol, Bath...V Bristolu jsme navštívili pouze kostel, nebo možná lépe říct katedrálu, která mě velmi nadchla svou bohatou výzdobou.
V kostele si můžete užít nádherné vitráže, stejně tak, jako můžete obdivovat architekturu a nebo promyšlenost a komplexnost celé stavby, kdy se nezapomíná na modlitební místnost pro nevěsty, nebo kavárnu.
Vůbec – anglické kostely jsou podle mého osobního názoru, který nemusí reflektovat skutečnost, více společensky otevřené než je tomu v České Republice.
Lidé v nich tráví více času než jen nedělní modlitbu či kázání a jsou daleko více součástí běžného života než je to běžné u nás.
Další dominantou, kterou můžete spatřit snad na všech fotografiích Bristolu, je most přes řeku Avon (Brunel’s Clifton Suspension Bridge).
Který bývá přes noc osvícen a tvoří nádhernou scenérii tyčící se nad útesy řeky Avon.
Most samotný je průjezdný s nevysokým mýtným, ale lepší pohled na něj získáte, když vystoupáte na nedaleký vrcholek, který s mostem sousedí, kde rovněž naleznete observatoř a možnost pozorovat most shora nebo s možností sestoupit skrze tunel na úroveň mostu a pozorovat jej s vysuté lávky.

Bath, Severovýchodní Somerset, Anglie / North East Somerset, England

20140412 145842 300 anglie Anglie, Bath, Bigbury on Sea, Bristol, Lyme Regis Anglie: Kam na výlet? Bigbury on Sea, Lyme Regis, Bristol, Bath...Staré anglické  lázeňské město, které je postaveno na římských základech a i v dnešní době ještě stále můžete navštívit trosky římských lázní.
Stejně tak však tuto římskou architekturu můžete pozorovat na domech a v ulicích samotného města dodnes.
Jednou z dominant, kterou byste neměli minout, když už budete v této části Anglie je most přes řeku Avon, který jste měli možnost shlédnout ve filmové verzi románu Bídníci – Les Misérables román v originále podle Victora Huga z roku 1862.
Konkrétně jde o scénu, kdy Javert páchá sebevraždu a rozhodne se skočit do peřejí…

Ve filmu nicméně most nepředstavuje samotné město Bath, ale Francii.
Určitě si také nenechejte ujít bohatě zdobený kostel, který sousedí s římskými lázněmi, i když podle mého názoru nikoliv tak bohatě zdobený, jako například kostel v Bristolu.

 
 
Doufám, že je to nápomocné…
Pokud chcete více podobných článků, propojte se se mnou přes facebook či google plus
Přeji Vám hezký den
 

Máte otázky nebo komentář k článku? Zapojte se do diskuze níže…