Buďte vděčni za “špatné” vztahy – aspoň máte na čem pracovat!

Byla jednou jedna malá Duše.

A ta malá Duše se rozhodla, že si chce něco na Zemi, ve škole života, prožít, nějakou dovednost si ještě natrénovat na vlastní kůži…

V něčem ještě potřebovala něco pochopit a posunout se blíž k lásce – v trpělivosti, pokoře, odpuštění, laskavosti, štědrosti nebo poctivosti. A tak si vybrala místo a čas, tělo a rodinu, aby podmínky pro trénink byly dokonalé.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

A narodila se a dostala dar zapomnění….

Vyrostla a naučila se ukazovat prstem na druhé, házet vinu na ostatní, řešit druhé, zabývat se tím, co by druzí měli a neměli dělat, zapomněla, proč sem přišla.

Jenže vše je zařízeno naprosto dokonale, a tak dostáváme jako zapomětlivé dušičky nástroje, kterými si vzpomínáme na náš úkol, proč jsme sem přišli.

Je to naše tělo, které začíná bolet a zastavovat nás, abychom změnili směr naší cesty a zvážili, zda jdeme správně a děláme věci správně. A máme tu druhé dušičky, druhé lidi, naše dokonalé trenéry.

Naše vztahy se nám zdají velmi složité, nevíme, co máme dělat, jak se k druhým lidem chovat, jak s nimi komunikovat. Víme jen tolik, že chceme být šťastni, spokojeni, nechceme konflikty a problémy, chceme být milováni a milovat. Jenže jak to všechno zvládnout? Všechny ty potíže ve vztazích?

Jednoduchost energetické růžice…

Jsem naprosto nadšená z neskutečné jednoduchosti, kterou nám předkládá energetická růžice, pentagram pěti prvků, pěti energií, které zahrnují celý svět a vše, co v něm existuje.

Tento pentagram nám vysvětlí cokoliv, na co se ptáme – najdeme v něm příčiny zdravotních potíží a také východisko z nich, najdeme v něm příčiny vztahových potíží i východisko z nich. A to velmi jednoduše!

Stačí jen vědět, do které energie patřím já, do které energie patří člověk, se kterým chci mít harmonický vztah, jaký je mezi námi vztah a co tedy mám v tom vztahu dělat já, a nakonec to jen dělat. Jednoduché 🙂

Ač se to možná zdá zvláštní, ale existuje jen pět druhů energií, pět nemocí, pět způsobů léčení a také pět energií lidí. Jste buď Oheň, Země, Kov, Voda nebo Dřevo.

  • Představte si energii ohně – plápolá a hřeje, umí se rychle rozšířit a spálit vše, ale také snadno uhasit, je to energie červené barvy, horkosti a síly, nezkrotitelná vášeň. Jste to vy?
  • Nebo jste spíš jako voda – plynně tekoucí, nesnášící konflikty a problémy, ale tajemná a nevypočitatelná, pokud přijde překážka, jste povodeň?
  • Nebo jste energie Dřeva – jako strom, plno větví a plno myšlenek?

A tak vy nějak patříte a vaši blízcí někam patří, nějakou energii máte a oni také. Pokud to přijmete jako fakt, je to základ k dokonalým vztahům. Pak stačí jen pochopit, jaký mezi vámi je vztah. Energie totiž nikdy nestojí, stále proudí – život je neustálá změna. A tak jaro se mění v léto, jak zasejeme, tak také sklidíme. Jedna energie podporuje druhou. Anebo ovládá a může i zničit, jako třeba voda může uhasit oheň. Pokud zjistíte, jaký je mezi vámi vztah, změna už je na dosah.

Pak už stačí jen skutečně velmi málo….

Zjistit, co v tom vztahu mám dělat já. Já sám. Zdá se vám to divné? Říkáte, že vztah je vždy o dvou lidech? Na to zapomeňte! Pokud chci cokoliv ve svém životě změnit včetně mých vztahů, musím se změnit já sám, musím to dělat a stále dokola a to bez ohledu na toho druhého. On je přece jen můj trenér, stále a dokola mi bude ukazovat, jestli se mám ještě měnit, anebo už to stačí a udělal jsem dost.

Buďte vděčni za vaše „špatné“ vztahy! Bez nich a bez „nepříjemných“ lidí byste se nikam neposunuli.

Vím, že stěžejním krokem ke změně našich vztahů, je přijetí vlastní zodpovědnosti. Uvědomit si, že skutečně jsem to jen a jen já, kdo může udělat něco pro to, aby byl šťastný.

A tak dávejte, dávejte a dávejte, snažte se, snažte se a snažte se, nečekejte, kdy vám to druhý vrátí, nechtějte půl na půl. Až začnete dávat bez očekávání, měnit sám sebe a své postoje k druhým tak, aby oni byli šťastní a spokojení, až vytrváte a budete to skutečně dělat, odměna vás nemine.

Vím to, také jsem si kdysi myslela, že za mou nespokojenost může ten druhý. Pak jsem dávala a dávala a dávala, a teď nestíhám brát 🙂