Co je odvaha?

Obyčejně když lidé používají slovo odvaha, mluví o válečných hrdinech, policistech, hasičích a dalších, kteří denně riskují svůj život. Říkají, že mají neskutečnou odvahu. Mají tito lidé ale také strach? Ano, ale přesto jednají.

Možná že naše každodenní činnosti neohrožují náš život, přesto musíte pochopit, že žít vyžaduje odvahu. Obyčejní lidé jako já a vy potřebují odvahu, aby zvládli obyčejný den. Je tolik věcí, kvůli kterým máme strach. Když se ohlédneme za naším životem, uvědomíme si, že už jsme překonali tolik věcí, kterých jsme se velmi báli, ale přesto jsme začali jednat. To je odvaha!

Překonejte to!

Když jsem měla začala chodit do první třídy, každé ráno se mi dělalo špatně. Strach! Matka mne nechávala doma. Po několika dnech mě ale vzala v poledne do školy. Zjistila jsem, že škola není tak špatná. Vlastně se mi tam i líbilo! Tehdy jsem pochopila, že odvaha není nemít strach. Odvaha je odhodlat se k akci přesto, že máme strach.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Kdykoli dostanu znovu strach, vzpomenu si na tuto zkušenost a uvědomím si, že když se přes svůj strach přenesu, obyčejně bývá vše v pořádku. Můj strach byl jen konstrukt mojí mysli.

Každý se bojí

Vzpomínám si jak mi bušilo srdce, když moje letadlo přistávalo v cizí zemi, jak se mi třásly ruce, když jsem se v 45 vrátila do školy a měla najít učebnu v obrovském kampusu, jak se mi před mými přednáškami třásla kolena a na žaludek na vodě, když jsem opustila jistou práci a založila vlastní kariéru kouče. Přesto byla každý tato zkušenost krokem k úspěchu.

Moje sestra říkávala: „Nenech se kontrolovat svými emocemi. Nauč se je ovládat.“ I když jsem se stále nenaučila své pocity kontrolovat, naučila jsem se nebýt jimi vláčena. Můžeme jednat.

Můžeme být v depresi a přesto vysát. Mužeme se cítit smutní a přesto nakoupit jídlo na večeři. Může nám být smutno po domově a přesto můžeme jít ven s přáteli a užívat si nového prostředí.

Odvaha je ve vás!

Není nic, co bychom měli dělat, abychom získali odvahu. Vlastně není nic co bychom mohli dělat. Není to něco, co se dá naučit. Potřebujeme jen posoudit vlastní strach, najít ideální postup a jednat.

A čím více tohle budeme dělat, tím více odvahy najdem!

Přemýšlejte o vlastním životě. Vsadím se, že už jste mnohkrát měli strach a přesto udělali co bylo třeba. To je ODVAHA!