Co jsem v obchodování podcenil, aneb chyba byla v hlavě…

Přemýšlel jsem o konci obchodování, o tom co budu dělat.
Stále jsem se ještě psychicky nevyrovnal se zdravotním omezením. Pořád jsem se ale vracel k obchodování. Za těch pár měsíců jsem si zvykl na „jednoduchý“ a pohodlný způsob vydělávání peněz.
Nicméně kladl jsem si otázky:
Proč nevydělávám?
V čem je chyba?
Jak to, že to šlo a teď to nejde!

Nečekaná zpráva

V době, kdy jsem přemýšlel o ukončení obchodování na finančních trzích, mi přišel e-mail.
Jeden můj známý, říkejme mu Petr,  mi psal o možnosti naučit se obchodovat na kapitálových trzích.
Psal o příležitosti seznámit se s tím, jak fungují kapitálové trhy, o možnosti stát se členem mezinárodního klubu obchodníků a investorů na burze atd.
Petr dále psal, že mě osobně navštíví a o všem si můžeme osobně promluvit.

Takových nabídek už bylo …

Ale já už přece všechno znám, mám dost vědomostí, už i praktické zkušenosti.
Zase jen další peníze za školení. Nicméně jsem si e-mail uložil. Za několik dnů jsem se k němu vrátil a rozhodl se Petrovi odpovědět. Souhlasil jsem s nezávaznou osobní schůzkou. Nic jsem si od schůzky nesliboval, nic mě to nebude stát, tak o co jde, že?

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Velmi zajímavá schůzka

Náš rozhovor trval přes dvě a půl hodiny. Probrali jsme vše a dost podrobně.
Nabídka byla  zajímavá a lákavá. Ale nic není zadarmo. Poplatek za členství byl vysoký. Ale přínos byl velmi lákavý.
Jako člen klubu budu mít k dispozici know-how. Tedy přesný postup kdy do obchodu vstoupit, co dělat během otevřené pozice a kdy obchod ukončit.
Druhá strategie se týkala dlouhodobého investování. Rozešli jsme se s tím, že si to rozmyslím a ozvu se.

Brouk v hlavě

Přemýšlel jsem. Zvažoval jsem pro a proti. Na straně nevýhod byl členský poplatek. Nic jiného jsem zde neviděl. Na straně přínosu ale stály zásadní výhody – jako člen klubu budu mít know-how, zdarma přístup k dalším informacím, konzultace, budu mít k dispozici dvě strategie. Toto mě doposud nikdo nenabídl. A to rozhodlo.

Jsem členem klubu

Zaplatil jsem členský poplatek a zúčastnil se celodenního základního semináře. Semináře se účastnilo celkem 15 nových členů klubu. Mezi nimi také pět členů, které jsem oslovil.

Moře nových informací

Úvod byl věnován historii klubu a všeobecným základním informacím a pojmům o burze. Po přestávce jsme byli postupně seznamováni se základní obchodní strategií. Základní obchodní strategie má několik bodů – částí. Každá část nám byla podrobně vysvětlena a zdůvodněna.

Přísun nových informací pokračuje

Odpoledne nám přednášející na několika testech ukázal praktické použití této základní strategie. Při testování jsme si znovu připomněli podmínky pro vstup do trhu. Co dělat během otevřené pozice. A nakonec za jakých podmínek z trhu vystoupit, jinými slovy řečeno ukončit obchod. Bylo to moře nových informací.

Tady jsou ty chyby v obchodování

Závěrečná část byla věnována psychologii obchodování. Při přednášce o psychologii obchodování jsem si začal uvědomovat, kde jsem ve svém dosavadním obchodování dělal chyby.
Bylo to kruté poznání, ale bylo to tak. Chyba nebyla v mé původní strategii, jak jsem se já doposud  domníval. Chyba byla ve mně. V mé hlavě. V mém myšlení. A to se musí změnit.

Workshopy

Nové myšlení muselo počkat. Za týden po semináři následoval tzv. workshop. Česky řečeno cvičení. Vše, co jsme se dozvěděli na semináři jsme nyní cvičili. Bod po bodu jsme znovu vše procházeli, trénovali.

Otázky a odpovědi.

Dostali jsme také „domácí úkoly“. Tedy znovu vše doma procvičit, abychom celou strategii dokonale ovládali. Za týden následoval další workshop. Kontrola domácích úkolů, ještě otázky. Pak jsme již všichni obdrželi smlouvy s brokerským domem. Vyplnili jsme je a spolu s přílohami odevzdali.

Začínám znovu

Ano, to už známe. Už jsme to spolu jednou absolvovali, pokud chcete, můžete si přečíst můj předešlý článek zde.
Takže mi poštou přišly náležitosti k mému novému obchodnímu účtu. Mám nový obchodní účet. Začnu znovu. S  novými znalostmi, s novou strategií, s novým myšlením.