Co má společného koučink a podnikání?

Mnoho koučů se na začátku kariéry stane podnikateli. Neučíme se pouze koučovské schopnosti, ale také, jak vést své podnikání. Během procesu zjišťujeme, že je mnoho věcí, které chceme udělat. Jde o založení podnikání jako takového – jde o propagaci firmy.
Samozřejmě je tu práce s klienty (snad). Často, abychom o sobě zvýšili povědomí, píšeme blog, pořádáme workshopy, přednášíme. Mnoho koučů také vede vlastní webové stránky. A dřív než si to uvědomíme, jsme až po uši zavalení udržováním našeho podnikání v chodu.

Nenechte se zavalit – řiďte své podnikání

Přesto, jedna z rad, kterou dostáváme od těch, kdo podnikají už dlouho, je, že nemáme investovat naši energii jen do udržování podnikání v chodu, ale také do výhledu na budoucnost. Výhled na budoucnost znamená plánovat, jak chceme svůj byznys provozovat. Jaké produkty budeme nabízet? Jaké klienty se pokusíme zaujmout? Jak budeme prezentovat naše nabídky?
Pro kouče to můžou být buď soukromé rozhovory, skupinová sezení a nebo dokonce sezení online. Když vedeme podnikání, je občas potřeba udělat krok zpět a s odstupem zhodnotit, jak se věci vyvíjí. Abychom rozhodli, jestli jsme se současným stavem spokojení, anebo jestli chceme podniknout nějaké změny.
Rozlišování mezi prací na udržení stávajícího stavu a prací na budoucnosti ale není zásadní rozdíl jen v oblasti podnikání. Každý z nás by tak měl rozlišovat skoro ve všech aspektech našeho života.
Když pracuji s lidmi, co hledají práci, jedna z věcí, s kterou s nimi začínám, je stanovení si cílů a pozic, kterých by chtěli dosáhnout, namísto slepého chození na všechny otevřené pohovory. Když pracuji s lidmi, kteří procházejí životní krizí, mluvím s nimi o tom, jak žijí a jestli by se dalo něco změnit, aby žili šťastněji.

Nelitujte času!Nelitujte času a plánujte své podnikání.

Častá námitka je: Nemám na to čas.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Pokud nebudu trávit čas řešením současných potíží, nikdy se jich nezbavím.

Přesto, tohle je jeden ze základů plánování. To vám může umožnit najít příčinu vašich potíží, a tak se jich zbavit navždy. Může vám to poskytnout úplně nový pohled na věc. Možná objevíte nové příležitosti, o kterých jste předtím neměli ani tušení.
Zatímco práce na současnosti i budoucnosti by měla být ideálně v rovnováze, víceméně všichni se necháváme zavalit prací se současnými problémy. Přesto, já osobně jsem teď právě před zahájením svého koučovacího byznysu. Nedávno jsem začal s oblastí osobních pracovních pohovorů. Po 18 měsících se začínám více zaměřovat na oblast hledání práce. Je zajímavé sledovat, jak jsem se v minulém roce posunul.
Zjišťuji, že i když moji klienti hledající práci, těží z mých zkušeností. Musí často řešit zároveň i osobní krize a snažit se udržet si pozitivní přístup během svého hledání. Uvědomil jsem si, že moje unikátní koučovské schopnosti a dovednosti pomohly velkému množství lidí. Ale přesto, s tím jak se posouvám dopředu, chci pořád zjišťovat, jak bych mohl lidem pomoci ještě více.

Nenechte věci zajít příliš daleko

Dosažení rovnováhy mezi prací pro současnost a budoucnost je něco, s čím všichni bojujeme. Přesto, když práce na současnosti zcela převáží nad výhledem, je třeba, aby nám zazvonil v hlavě malý zvoneček a upozornil nás na to, že je nutné, abychom získali zase trochu odstup. Pokud máte pocit, že nikdy nebudete mít čas na plánování budoucnosti, nikdy nebudete schopni pracovat ke spokojenosti ostatních ani sama sebe.