Odhaleno! Deset tipů jak udělat vztah krásným

Milí čtenáři webu Život bez hranic, myslím, že v dnešní “single” době je třeba, abychom si připomněli, proč je skvělé žít “ve vztahu”, proč to stojí za ty kompromisy, které tak neradi děláme?

Ač už jsem pár článků, na svém blogu co se lásky týče, napsala, žádný nevystihuje důvody, proč bychom si vztahu měli vážit, být za něj vděční a proč je vztah s partnerem pro nás tolik inspirativní, důležitý, obohacující, potřebný.

Ono totiž když žijete po boku partnera, jsou tu věcí, které vás na něm rozčilují – ale on je vaším zrcadlem. Ve většině případů to, co vás irituje na jeho chování, postojích, většinou máte i vy v sobě – jen to nevidíte, proto se vám prostřednictvím partnera tyto neduhy zrcadlí.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Ono většinou člověk přijde na to, že pro něj je partner velmi důležitou součástí i přes jeho “nedostatky” až ve chvílích, kdy dotyčného začne ztrácet… Jsou tu dvě roviny, buď jsme “ve vztahu” nebo žijeme “single” život. Já chci v tomto příspěvku vyzdvihnout ty nejvíc důležité hodnoty, které dostáváte (alespoň z mého pohledu), když jste ve vztahu s člověkem, se kterým si rozumíte, navzájem si voníte, cítíte jakoby jste se už znali roky, protože to se stalo mně a to jsem partnera tenkrát viděla pár hodin – cítila jsem jako bychom se znali století. A věděla jsem, že mu můžu říct cokoliv.

 A důvody, proč je tak úžasné mít partnera se kterým sdílíte život a cítíte, že on je ten pravý?

  1. OPORA – oporu uvádím jako první důvod proč je vztah tak důležitým. Partner je vám oporou, ve chvílích, kdy se vám nedaří. Buď v pracovním životě nebo osobním (třeba co se týče zdraví). Partner tu je pro vás. Můžete se na něj spolehnout. Za jakýchkoliv podmínek. V tom je rodina kouzelná. Víte, že ikdyž nebudete mít peníze, ztratíte práci, bude tu stát po vašem boku, aby vás podpořil. Jak psychicky, tak finančně. Za to vám muži děkujeme!

  2. SPOLEHLIVOST – uvedla jsem již v prvním bodě. Ano, spolehlivost je hodně důležitým článkem, protože vy víte, že když se s partnerem na čemkoliv domluvíte, že slib dodrží. O to více pak v dalším životě, kdy se společně staráte o rodinu a jste závislí jeden na druhém. Například se domluvíte, že jeden vyzvedne dítě ze školky, bylo by špatné, kdyby se na to dotyčný vykašlal, že? Proto spolehlivost!

  3. BLÍZKOSTkaždou noc vedle sebe usínáte, každé ráno se probouzíte spolu. To je nádherný pocit, sami víte jaké to je. Když otevřete oči a jako první bytost, kterou v tom novém krásném dni spatříte je váš partner. Můžete se objímat, cítit se navzájem. On vás drží v objetí, vy se cítíte v bezpečí. To je k nezaplacení a nedá se slovy vyjádřit jak nádherné.

  4. BEZPEČÍ – s nikým se necítíte tak bezpečně. Když jdete společně městem, víte, že máte po svém boku “ochránce”, takže se vám nemůže nic stát. A ikdyby, váš partner tu bude a zastane se vás.

  5. INSPIRACE – navzájem si dáváte inspiraci. Dlouho jsem si to nepřiznávala, nedocházelo mi to, ale partner po mém boku mě neskutečně inspiruje. Dává nové podněty. Chci se do něčeho pustit – on to potvrdí, dodá vám víru a odhodlání něco vytvořit. “Jasně, jdi do toho, ty to zvládneš. Věřím Ti.”

  6. ZÁŽITKY – společně cestujete, poznáváte nová místa. Budujete si zážitky na celý život, které vám už nikdo nikdy nevezme. To se nedá za peníze koupit, to se musí zkrátka prožít.

  7. ODDANOST – víte, že jste oddáni jeden druhému. Můžete svému spřízněnému povědět cokoliv. Ať by to byla sebemenší “blbost” :)

  8. PLÁNOVÁNÍ – do budoucna plánujete spolu. Kde budete bydlet za pět, deset let? Jak bude vypadat váš život? Kolik chcete mít dětí? Chcete začít společně podnikat? Je to úžasné. To je důležitá část vztahu – protože když se máte na co těšit, má váš vztah smysl. Samozřejmě, chce to podstatnou dávku kompromisů, protože váš partner nemusí mít stejný pohled na věc.

  9. SPOLEČNÉ ZÁJMY – je fajn, když například společně sportujete, poznáváte zajímavá místa – baví vás to oba. Můžete si o tom pak povídat, soutěžit a kdo zvítězí, koupí tomu druhému sladkou odměnu :) Je to fajn mít společné zájmy, prohlubuje to vás vztah.

  10. KOMUNIKACE – jeden od druhého se dozvíte novinky z vašich životů, koho nového jste poznali? Co se vám za celý den přihodilo v práci?

A toto jsou právě ony důvody, proč je dobrý mít vztah a ne být “single”. Tím nechci hanit nikoho, kdo žije svobodný život – každého volba. Jen jsem chtěla vyjádřit svoje pocity a poznatky, důvody, proč je tak úžasné mít vztah. S tim pravým, tou pravou. Tvořit rodinu, život. To jsou hodnoty nejdůležitější v životě.

Mějte se krásně a rozvíjejte vaše vztahy, hlavně na nich nepřestávejte pracovat, nebo to bude jak s tou květinou.

“Pokud květinu budeš zalévat, poroste, ale když ji přestaneš opečovávat, uvadne.”

 S láskou, Vaše Romi :)