Drahé kovy: Zajistěte sebe a svou rodinu v nejistých časech

Každý alespoň trochu prozíravý člověk dnes řeší otázku svého hmotného zajištění.

V době, kdy nám banky a jiné podobné instituce nabízí vskutku „úžasné“ zhodnocení našich peněz ve výši 2% ročně, je čas poohlédnout se po jiných možnostech, jak své těžce vydělané peníze zhodnocovat, nebo alespoň uchovávat jejich hodnotu.

Většina běžně dostupných spořicích a investičních programů není schopna dosáhnout kladného reálného výnosu, tedy výnosu očištěného o vliv inflace. Všudypřítomný státem zlegalizovaný zloděj jménem inflace je stále přítomný a ukrádá hezkou část z našich peněz.

Když jsem před pár lety zvažoval, jakým způsobem zachovat a rozmnožit své úspory, neměl jsem k dispozici informace, které mám nyní. Proto jsem všechny peníze investoval do papírových aktiv (tedy do různých investičních nástrojů, jejichž základem je měna).

Až později jsem narazil na několik velmi cenných zdrojů informací, které mne navedly správným směrem. Jedním z těchto zdrojů je kniha Svoboda jménem zlato.

Díky této a jiným publikacím jsem si osvojil židovské pravidlo tří loukotí.

Díky tomuto pravidlu můžete být doživotně zajištěni, aniž byste museli mít strach, že Váš majetek ztratí svou hodnotu.

Jednotlivé loukotě představují různé druhy investic, v tomto případě celkem tři:

  1. nemovitosti,
  2. drahé kovy a
  3. měnu (resp. papírové investice v měně denominované).

Výhodou tohoto pravidla je, že když klesá hodnota jednoho aktiva (jedné loukotě), na hodnotě nabírá jiná. Lze si to představit jako otáčející se kolo. Jedna loukoť jde dolů, druhá nahoru.

Díky výše popsanému pravidlu se nyní snažím investovat vždy třetinu svého majetku do jiných zdrojů – do nemovitostí, do drahých kovů (především zlato a stříbro) a do měny či papírových investic.

Jelikož je prakticky nemožné, aby na hodnotě totálně ztratily všechny tři typy investic najednou, mám jistotu, že vždy zůstanu zajištěn. Ať se děje, co se děje.

Drahé kovy mají výhodu

Drahé kovy mají navíc tu výhodu, že nepodléhají inflaci. Právě naopak, jsou jí zhodnocovány.

Ptáte se, jak je to možné? Princip je poměrně jednoduchý.

Vždy, když díky inflaci klesne hodnota peněz, za něž jste nakoupili své drahé kovy, drahé kovy se stanou dražšími. Laicky řečeno si jich (budeme-li kalkulovat se konstantní cenou drahých kovů na světových trzích) za stejné peníze budete moci koupit méně. Peníze již totiž nemají takovou hodnotu, jakou měly před Vaším předchozím nákupem.

Navíc historie ukázala, že v době ekonomických či válečných krizí byly zlato a stříbro jedinými celosvětově uznávanými platidly.

Kdo měl zlato, mohl přežít, měl vždy šanci zajistit si jídlo a v případě nebezpečí vyplatit svou rodinu. Vzhledem k tomu v jak turbulentních a nejistých dobách se nacházíme, osobně doporučuji každému, kdo jen trochu může, začít si do drahých kovů pravidelně ukládat alespoň malou částku.

Dnes již je rozbořen mýtus, že drahé kovy jsou pouze příležitostí bohatých. Vždyť kilo investičního stříbra se dá dnes koupit již za cenu kolem 20 000 Kč. Kilo stříbra! Navíc dnes existuje mnoho spořicích produktů, přes které můžete ukládat své peníze do zlata po malých částkách.

Již dlouhou dobu se zabývám investováním a tak jsem hledal společnost, přes kterou by to pro mě bylo nejsnadnější a jednu jsem skutečně našel. Co jsem se dostal k informacím popsaným výše (a zejména ve zmiňované knize Svoboda jménem zlato) jsem se rozhodl o tyto informace podělit.

Rozšiřte Informace sdílené v článku: Zanechte Komentář...

Napsat komentář