Drahé kovy (zlato, stříbro): Zajistěte sebe a svou rodinu v nejistých časech

Každý alespoň trochu prozíravý člověk dnes řeší otázku svého hmotného zajištění. Drahé kovy jako například zlato nebo stříbro mohou být řešením

zlate slitky 700x499 1 drahé kovy drahé kovy, investice, investování, svoboda, zlato Drahé kovy (zlato, stříbro): Zajistěte sebe a svou rodinu v nejistých časech

V době, kdy nám banky a jiné podobné instituce nabízí vskutku „úžasné“ zhodnocení našich peněz ve výši 2% ročně, je čas poohlédnout se po jiných možnostech, jak své těžce vydělané peníze zhodnocovat, nebo alespoň uchovávat jejich hodnotu.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Většina běžně dostupných spořicích a investičních programů není schopna dosáhnout kladného reálného výnosu, tedy výnosu očištěného o vliv inflace. Všudypřítomný státem zlegalizovaný zloděj jménem inflace je stále přítomný a ukrádá hezkou část z našich peněz.

Když jsem před pár lety zvažoval, jakým způsobem zachovat a rozmnožit své úspory, neměl jsem k dispozici informace, které mám nyní. Proto jsem všechny peníze investoval do papírových aktiv (tedy do různých investičních nástrojů, jejichž základem je měna).

Až později jsem narazil na několik velmi cenných zdrojů informací, které mne navedly správným směrem. Jedním z těchto zdrojů je kniha Svoboda jménem zlato.

Díky této a jiným publikacím jsem si osvojil židovské pravidlo tří loukotí.

Díky tomuto pravidlu můžete být doživotně zajištěni, aniž byste museli mít strach, že Váš majetek ztratí svou hodnotu.

Jednotlivé loukotě představují různé druhy investic, v tomto případě celkem tři:

  1. nemovitosti,
  2. drahé kovy a
  3. měnu (resp. papírové investice v měně denominované).

Výhodou tohoto pravidla je, že když klesá hodnota jednoho aktiva (jedné loukotě), na hodnotě nabírá jiná. Lze si to představit jako otáčející se kolo. Jedna loukoť jde dolů, druhá nahoru.

Díky výše popsanému pravidlu se nyní snažím investovat vždy třetinu svého majetku do jiných zdrojů – do nemovitostí, do drahých kovů (především zlato a stříbro) a do měny či papírových investic.

Jelikož je prakticky nemožné, aby na hodnotě totálně ztratily všechny tři typy investic najednou, mám jistotu, že vždy zůstanu zajištěn. Ať se děje, co se děje.

Drahé kovy mají výhodu

Drahé kovy mají navíc tu výhodu, že nepodléhají inflaci. Právě naopak, jsou jí zhodnocovány.

Ptáte se, jak je to možné? Princip je poměrně jednoduchý.

Vždy, když díky inflaci klesne hodnota peněz, za něž jste nakoupili své drahé kovy, drahé kovy se stanou dražšími. Laicky řečeno si jich (budeme-li kalkulovat se konstantní cenou drahých kovů na světových trzích) za stejné peníze budete moci koupit méně. Peníze již totiž nemají takovou hodnotu, jakou měly před Vaším předchozím nákupem.

Navíc historie ukázala, že v době ekonomických či válečných krizí byly zlato a stříbro jedinými celosvětově uznávanými platidly.

Kdo měl zlato, mohl přežít, měl vždy šanci zajistit si jídlo a v případě nebezpečí vyplatit svou rodinu. Vzhledem k tomu v jak turbulentních a nejistých dobách se nacházíme, osobně doporučuji každému, kdo jen trochu může, začít si do drahých kovů pravidelně ukládat alespoň malou částku.

Dnes již je rozbořen mýtus, že drahé kovy jsou pouze příležitostí bohatých. Vždyť kilo investičního stříbra se dá dnes koupit již za cenu kolem 20 000 Kč. Kilo stříbra! Navíc dnes existuje mnoho spořicích produktů, přes které můžete ukládat své peníze do zlata po malých částkách.

Již dlouhou dobu se zabývám investováním a tak jsem hledal společnost, přes kterou by to pro mě bylo nejsnadnější a jednu jsem skutečně našel. Co jsem se dostal k informacím popsaným výše (a zejména ve zmiňované knize Svoboda jménem zlato) jsem se rozhodl o tyto informace podělit.

 
 

Jak BEZPECNE TVORIT RENTU 200k rocne Pobit Inflaci a Nechat Penize aby konecne pracovaly za Vas… drahé kovy drahé kovy, investice, investování, svoboda, zlato Drahé kovy (zlato, stříbro): Zajistěte sebe a svou rodinu v nejistých časech

 
 

Skutečně zlato znamená svobodu? – Svoboda jménem zlato

Některými svými články bych rád oslavil a zároveň Vám, čtenářům a uživatelům portálu ŽivotBezHranic.cz, doporučil skvělé knihy, které jsem měl to štěstí číst a které, jak si troufám tvrdit, by měl alespoň prolétnout každý, kdo se zajímá o oblast osobního růstu, finanční gramotnosti a finanční svobody a podobných oblastí lidské činnosti.

Jednou z nich je kniha Dr. Bockera s názvem Svoboda jménem zlato.

Dr. Bocker se v knize, jak již sám název napovídá, zaobírá především zlatem v roli investičního kovu a investicemi do něj. Ukazuje, proč je dobré v jakékoli době držet určité množství investičního zlata pro vlastní ochranu.

Ve vybraných pasážích podává čtenáři mnoho argumentů, proč je přímo nutné držet zlato v osobním vlastnictví (nikoliv v bankách a jiných státem snadno rabovatelných institucích) v dobách krize, ať již politické, finanční či válečné.

Na příkladu vybraných světových ekonomik (americké, německé a dalších) ukazuje, co všechno se v oblasti ekonomiky a politiky může ve vyspělém světě stát a jaký vliv tyto jevy mají na běžného člověka a jeho úspory.

Již dlouhou dobu se zajímám o investice do různých aktiv včetně drahých kovů. Ovšem teprve po přečtení této knihy jsem se rozhodl aktivně zapojit do zprostředkovávání investic do drahých kovů jiným lidem.

Mým cílem je, aby kvalitní finanční zabezpečení mělo co nejvíce lidí. Konec konců jde o jedno z témat, kterým se zabývám při práci v oblasti osobního rozvoje. Držba drahých kovů rozhodně do kvalitního finančního zabezpečení patří.

Mysleli jste si, že v moderní demokratické společnosti nemůže dojít k takovým jevům, jako okrádání občanů státem, konfiskace majetku, zákaz držení investic?

Nenechte se mýlit! Stačí si připomenout určitá období americké historie, kdy držení zlata bylo trestným činem, za který jste si mohli pár let pobýt ve vězení.

V těchto dobách bylo také veškeré zlato, které měli občané uložené v bankách, zkonfiskováno státem. Občané USA byli vyzýváni, aby veškeré zlato v osobním držení odevzdali na úřadech nebo v lepším případě jej prodali za státem přesně stanovenou (a pro občana nevýhodnou) cenu.

Ale pro výše popsané zločiny na občanech nemusíme chodit zas až tak daleko. Nedávno se podobný případ stal v nedalekém Maďarsku.

Zde vláda jednoduše zkonfiskovala veškeré úspory, které měli občané Maďarska uložené v penzijních fondech. Jednoduše je bez jakýchkoli skrupulí zabavili. Bohužel i v moderním světě platí, že když stát nemá kde brát, vymyslí si způsob, jak legálně okrást své občany.

Zločinem státu vůči lidem, který se týká i České republiky, a tedy každého z nás, je ekonomický jev zvaný inflace.

Inflace způsobila od roku 1994 více jak 50% pokles hodnoty české koruny. Dolar a Euro jsou na tom ještě hůře. Inflace, jev, před jehož dopady nejsou běžní občané nijak zvlášť varováni, každý rok ukrajuje část hodnoty našich peněz a investic denominovaných v korunách, dolarech či eurech.

Všem, kteří chtějí o podobných „legálních zločinech“ některých států včetně České republiky vědět více, je určena právě kniha Dr. Bockera.

Dozvíte se v ní, jak Vám držení zlata a ostatních drahých kovů může pomoci chránit se proti inflaci, která postihuje papírové peníze a investice na nich založené (kterých je v dnešní době většina).

Zjistíte, že v době válek, které byly povětšinou provázeny inflací, ne-li přímo hyperinflací, se měli dobře hlavně ti, kteří byli schopni platit zlatem.

Osobně věřím, že v dnešní době je potřeba spoléhat se především sám na sebe a nevěřit žádnému z úředníků bez ohledu na úřad a funkci, kterou zastává.

Ukazuje se, že v první řadě budou vždy hájit zájmy své a zájmy občanů posunou vždy až na druhé místo. Většina lidí zůstane u nadávání na současné poměry.

Ti chytří se proti nim zajistí a pokusí se z nastalé situace něco vytěžit. Je jen na Vás, kterou stranu si vyberete.