Intuice umí více, než jen ano/ne

Když jsem se nedávno připravovala na webinář o probuzení intuice, znovu jsem žasla nad tím, jak skvělý nástroj v podobě vlastního šestého smyslu máme a jak málo ho využíváme. Experimenty s intuicí jsou pro mě velice zajímavým a obohacujícím zážitkem. Doufám, že inspiruji i vás.
Vycházejme z předpokladu, že naše mysl neustále pracuje jako přijímač informací z informačního pole, které nás obklopuje.
Dále přepokládejme, že lineární vnímání času (minulost je nenávratně pryč a budoucnost je neznámá) je relativně mladý koncept a že stejně dobře můžeme věřit tomu, že minulost, budoucnosti a i přítomnost jsou pro nás stejně přístupné.
Chápu, že pro některé z vás už tento myšlenkový kotrmelec může být obtížný, ale pokud to nejde jinak, alespoň předstírejte sami před sebou, že tomu tak je.

Představte si tedy svou mysl jako přijímač, který neustále získává a vyhodnocuje informace a to i o věcech budoucích. Mysl nám pak tyto informace zprostředkovává pomocí symbolů, které vysílá. Na nás je, zda se naučíme tento jazyk dekódovat a nalézt v něm odpovědi na své otázky.

Kouzlo celého toho procesu tkví v těchto bodech:

 1. Cykličnost – odpovědi někdy dorazí dříve, než otázky. Naše intuice nepotřebuje nejprve empiricky sbírat data. Prostě přijímá. A přijímá i odpovědi na otázky, které vás napadnou třeba až druhý den.

  = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

  Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

  Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

  = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

 2. Jedinečnost jazyka, kterým k vám vaše intuice promlouvá. Ať už konkrétní otázky nebo symboly, které vám vytanou na mysli, jsou úzce spjaty s vaší osobností. S jejím unikátním vývojem, všemi vlivy, které vás formovaly. Pouze praxí se naučíte, co který symbol znamená.

 3. Pozornost – vše, čeho si vědomě všimnete, a nebo naopak vůbec nevšimnete, má svůj význam. Stačí jen se rozhodnout, že ho budete aktivně hledat.

 

Zní to zatím až moc abstraktně? Podívejme se na konkrétní cvičení. Zkuste minimálně předstírat sami před sebou, že vládnete mocnou intuicí (ona vás pak překvapí svou silou a přesností a pak už nebudete muset předstírat) a pusťte si do života trochu „magie“. Najděte si pro sebe klidnou chvilku o samotě a pohodlně se usaďte. Soustřeďte se na otázku, která vás zajímá a týká se např. blízké budoucnosti.

Než se naučíte jazyku své intuice porozumět, vybírejte otázky ne příliš závažné a nejlépe citově neutrální.

Osvědčilo se mi např. pomyslet na nějaký konkrétní dostih, který se v budoucnosti poběží a zeptat se na jméno vítězného koně. Nedívejte se na jména koní ani na jejich hodnocení. Pak si na mobilním telefonu zapněte funkci „diktafon“ a se zavřenýma očima minutu dvě diktujte vše, co vám přijde na mysl. Snažte se nepřetržitě mluvit – pokud budete mít mysl prázdnou, nahrajte své fyzické pocity, pachy, hluk, chuť v ústech.

Zaznamenejte okamžik na diktafon co nejvěrněji. Budete překvapeni, jaká slova a obrazy vám v mysli vyskočí. Diktafon pomůže, abyste na nic nezapomněli a nepřetržitá řeč způsobí, že nebudete nic cenzurovat.

Po minutě či dvou sami ucítíte, že jste nahráli materiálu až až a že odpověď na vaši otázku bude někde v této nahrávce. Teď je správný okamžik podívat se na seznam koní, kteří v dostihu startují, a při tom si poslechnout svou nahrávku. Nechte se pak vést podobností jmen a symbolů, které vám vaše vědomí předložilo. Budete překvapeni! Nyní stačí jen poznamenat na papír jméno vítěze a počkat, jak závod dopadne.

Toto cvičení není samoúčelné. Pomůže vám naučit se se svou intuicí velice jemně a přesně domluvit a pak ji využít i k jiným účelům. Třeba při důležitých podnikatelských a obchodních rozhodnutích. Že to zní nevědecky a příliš jednoduše? Geniální věci bývají jednoduché. Rozhodně se přimlouvám, abyste načerpali dostatek informací o problému, než uděláte rozhodnutí. Intuice ale může být pojistkou. Doplňkovou metodou.Přeji příjemné objevování vašich netušených schopností!