Inspirujte se jedním z nejznámějších investorů na světě. Warren Buffett, který se proslavil svým úspěchem v této oblasti, má pro vás hned několik rad.

Začátky Warrena Buffetta

Každý někde začínal, a proto i se i tento investor neobešel bez polemizování o tom, kam investovat. Narodil se v roce 1930 v americké Nebrasce. Když mu bylo pouze 6 let, rozjel poprvé svého podnikatelského ducha a zrealizoval své obchodování.

V té době nakoupil šest plechovek oblíbené Coca-Coly celkem za 25 centů. Následně na ulici prodával každou zvlášť, ale již s přirážkou. Za jedno takové osvěžení si tak od kolemjdoucích žádal 5 centů. Celkově mu tak tento obchod přinesl 5 centů navíc.

Láska ke Coca-Cole se Warrena Buffetta drží dodnes. Akcie této společnosti totiž obsadily první příčky v jeho investičním portfoliu.

Ve 23 letech vsázel popisovaný investor především na komunikaci. Když přemýšlel, kam investovat, nejprve si s majiteli promluvil o všem důležitém. Díky tomu tak zjistil i něco navíc. V tomto období se rovněž hojně zajímal o investice do uhlí.

Držení hotovosti

Tak jako zřejmě každý investor, ani Warren Buffett nevidí důvod v držení vysoké hotovosti. Vždy by finance raději zhodnotil. A to nejlépe u stabilních společností, které jsou předpokladem pro vysokou ziskovost.

Zjistěte více o projektu Renta pro život. Navštivte web www.rentaprozivot.cz.

Napsat komentář