Jak Konkretizovat životní Přání A Představy, Aby Došlo K Jejich Naplnění? - ZivotbezHranic.cz

Jak konkretizovat životní přání a představy, aby došlo k jejich naplnění?

Již po narození máme o některých životních přáních jasné představy, máme k dispozici potřebné nástroje (hlas, gesta) a své úsilí soustřeďujeme na to, jak dosáhnout jejich naplnění.

V průběhu života se každý z nás pod tíhou příkazů a sankcí naučil dávat přednost tomu co chtějí a dělají lidé okolo nás. Naučili jsme se jednat a být takoví abychom potěšili především lidi ve svém okolí.

Proto, abychom neublížili svému okolí si v úvahách o životních přáních často klademe otázku „a co tomu řekne…“, „co když se to nebude líbit…“ a podobné.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Pro to, abychom byli ohleduplní a citliví k lidem kolem nás, jsme se postupně stali necitlivými k vlastním životním přáním a potřebám. Napravit tento stav můžeme tak, že si začněme svá přání uvědomovat a naučíme se správně formulovat představy a způsoby, které vedou k jejich naplnění.

Proto, abychom životní přání typu:

  • „chtěl bych mít vlastní bydlení“, 
  • „chtěl bych mít auto“, 
  • „chtěl bych umět cizí jazyk”…

dokázali úspěšně naplnit je třeba je formulovat do představ.

Představa má každé přání co možná maximálně konkretizovat.

Představu o vlastním bydlení můžeme formulovat třeba takto:

„Budu mít  dvoupatrový dům s velkou zahradou na které bude krásný kvalitní trávník pro odpočinek i sport….., minimálně čtyři metry dlouhý krytý bazén s vyhřívanou vodou propojený chodbou s obytnou částí…, velkou modrou koupelnu….., prostornou ložnicí v prvním patře s okny na …..,“ a tak dále vše co možná do největšího detailu a jasně stanoveným termínem(dd.mm.rr a třeba i hodina), kdy do svého domu vstoupím.

Při těchto jasných představách se nám postupně začne vybavovat i způsob jak svá přání naplnit.

Přestaňme říkat „ale co tomu řekne…“, „ono to v životě vždycky nějak dopadne“.

Začněme se sami sebe ptát „jak mi to změní život“, „v čem mi to pomůže“.

Budujme v sobě přesvědčení, že si ve svém životě zasloužíme všechno takové, jaké si přejeme. Nebojme si prožívat pocity, že už se nám životní přání podařilo naplnit.

Co když právě dnes až budeme mít po práci, zavřeme oči a představíme si, že máme dostatek peněz a tak se, jen tak pro radost, projdeme po obchdodech a něco si koupíme.

Dnes ve svém domě trochu uklidíme tu kuchyni. Máme čas a tak se zajdeme podívat a osahat si auto, které budeme kupovat. Navštívíme některého ze svých úspěšných přátel a poradíme se, jak by šlo získat další peníze. Představíme si jaká bude tentokrát dovolená, kde a s kým ji strávíme….

Je příjemné se starat a pečovat o svá životní přání? Nemyslíte?

Rozhodně ano, udělejte to!