Jak na peníze? Umíte správně zacházet se svými penězi?

Každému z nás se určitě líbí představa snadno zhodnocených peněz – jako třeba nechat peníze ležet na spořícím účtu. Jenže v dnešní době nám banky nenabízejí žádné zajímavé možnosti zhodnocení našich peněz.
 
pasivni prijem penize cash finance income 7 peníze finance, jak hospodařit s penězi, peníze Jak na peníze? Umíte správně zacházet se svými penězi?
 

Můžeme s tím něco udělat? Jak zhodnotit peníze?

Jednou z variant, kterou v poslední době zvažuje mnoho investorů, jsou cenné papíry – akcie, dluhopisy, a další.
Pokud však patříte právě do této skupiny investorů, rozhodně se mějte na pozoru. Ne všechno je doopravdy tak, jak to na první pohled vypadá.
 

A co za tím stojí? Co jiného, než zase peníze. Ale ty nové.

Do oběhu se totiž stále vkládají nové a nové peníze, které se neustále tisknou (s touto aktivitou jste se mohli setkat pod názvem kvantitativní uvolňování).
Ano, tato aktivita sice pomohla v několika posledních letech vydělat hezký balík peněz třeba zrovna díky akciím a dluhopisům (cca 30 – 60%), ovšem málokdo si uvědomí, že důvodem k tomu byl právě přebytek peněz.
Pojďme se tedy na tento problém podívat trošičku jinak, a to naším pohledem běžného spotřebitele.
Nezdá se vám, že se ta realita trochu změnila?
Nebyli jsme zvyklí na něco jiného?

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

  • Vládní dluhopisy dnes mají záporný úrok, a proto je musíte nejdříve zaplatit, než si je můžete koupit.
  • Co dříve byl nesmysl je dnes skutečnost – peníze dnes téměř nikdo nechce, a to i přesto, že je jich přebytek. Většina firem si na sebe vydělá dost sama, a nepotřebují si tak půjčovat.
  • Hypotéky mají úrokové sazby na nejnižší možné úrovni za několik posledních let, a díky tomu je trh přesycen jejich nabídkami. Oproti dřívějšku dnes úvěr získá téměř každý, a aby to nebylo málo, tak jako bonus k tomu máte zdarma znalecký posudek.
  • Úroky ze spořicích účtů či termínovaných vkladů se v současné době chovají podobně – jsou na tak nízké úrovni, že opravdu stojí za to se zamyslet, zda má vůbec smysl peníze na takový účet vkládat. Má to vůbec cenu? 0,3 – 0,8 % za rok?

 
 

Jak BEZPECNE TVORIT RENTU 200k rocne Pobit Inflaci a Nechat Penize aby konecne pracovaly za Vas… peníze finance, jak hospodařit s penězi, peníze Jak na peníze? Umíte správně zacházet se svými penězi?

 
 

Co je tedy na dnešní době tak zarážející?

Minimálně fakt, že lidé jsou dnes bohatší než dříve, ale bohužel nemají možnost své peníze nějak zhodnotit, natož ochránit před inflací.
K tomu je totiž potřeba mít produkt, který se bude pohybovat nad rámcem inflace.
Proč? Odpověď je prostá – aby úspory nebyly znehodnoceny.
 

Průměrná inflace za posledních 10 let je totiž 2,3 %.

Nejsou však výjimkou ani tací, kteří nemají potřebu investovat a mít tak obavy o své peníze. A právě bezpečný bankovní účet, který ochrání jejich finance, je pro takové jedince to nejjednodušší řešení.
Na druhou stranu pro ty, kteří zájem investovat mají a aktivně tak vyhledávají investiční příležitosti, jako jsou nákup cenných papírů, nemovitosti, investice do sbírek či umění, máme také jednoduchou radu – na takovéto aktivity je potřeba si udělat čas.
 

Ptáte se proč zrovna čas?

Odpověď je prostá – protože se budete muset o své investice starat, zajímat se o další příležitosti, vzdělávat se a rozvíjet své vědomosti…
Proto je důležité mít do investování chuť. Protože když se do investování a do péče o své finance pustíte s chutí, nebude to jen práce, ale i zábava.
Zjistěte, kde všude lze investovat