K ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení používáme technologie, jako jsou soubory cookie. Děláme to, abychom zlepšili zážitek z prohlížení a zobrazovali personalizované reklamy. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si účastník nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze pro účely provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely.
Technické úložiště nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace uložené nebo získané pouze pro tento účel obvykle použít k vaší identifikaci.
Technické úložiště nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo na několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.
Jak pracovat s představami a dojít k jejich naplnění?
Článek „Jak konkretizovat životní přání a představy, aby došlo k jejich naplnění?“ se zabýval tím, jak z přání formulovat konkrétní představy a cíle.
To, jak postupovat při realizaci představ bylo zmíněno jen okrajově s tím, že při jasných představách se nám postupně začne vybavovat i způsob jak je naplnit.
V tomto článku si probereme, jak pracovat s našimi představami tak, abychom mohli dojít k jejich naplnění.
Dvě fáze formulování životních přání
Pravděpodobně každému je jasné, že konkrétní představy nelze naplnit najednou, ale jen po určitých částech, které budou tvořit náš program realizace. Stejně jako představy musí být i jednotlivé části programu realizace vždy formulovány konkrétně i s možností určit jejich termín naplnění tak, aby byl dodržen okamžik splnění našich představ.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku...
Registrujte se na webu pro další skvělé dárky...
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Na to jak rozložit naše představy do realizačních částí najdeme v literatuře řadu metod. Poměrně jednoduchý způsob je postaven na představě, že jsme došli na konec a ohlížíme se zpět a hledáme skupiny úkolů, které musíme udělat proto, aby naše realizace byla úspěšná. Skupiny pak rozdělujeme do realizačních částí.
Příklad skupin úkolů nutných pro realizaci našich představ o získání domu:
Pokud nemáme dostatek zkušeností, pak musíme počítat s tím, že definování jednotlivých realizačních částí nemusí být přesné a budeme jej muset v našich plánech postupně upřesňovat.
Časový rozvrh realizace
Máme-li naše představy rozdělené do jednotlivých částí, tak jim můžeme přiřadit časový horizont a naší cestu ke splnění cílů plánovat, vyhodnocovat a korigovat.
Názory na to, jak při plánování postupovat podléhají různým vývojový vlivům. Obecně platí, že plánujme napřed cíle, které jsou pro naplnění a realizaci průlomové a pak ostatní podle důležitosti.
Plánování nám také umožní naše představy rozdělit na střednědobé a krátkodobé cíle u kterých bude možné snadněji sledovat jejich realizaci. Za nejkratší úsek našich plánů zvolme týden a v tomto plánovacím úseku si vyčleňme dostatečný prostor i pro plánování běžných životních potřeb a pracovních úkolů.
V časovém rozvrhu pamatujme na to, že je velmi užitečné zaznamenat si každý cíl, který se nám podařilo splnit včetně všech skutečností, které pomohly k jejich naplnění.
Velice důležité je také vnímat a zaznamenávat i negativnější zkušenosti, případně neúspěchy. Pokud budeme systematičtí i v tomto bodě, tak s odstupem času uvidíte, co jsme udělali správně a jestli opravdu směřujeme k vysněnému cíli. Chyby, které jsme již jednou udělali, pak pro nás budou poučením do budoucna.
Přístup k plánování
Plánování je mnohým lidem nepříjemné a plánovací kalendáře a diáře u nich vyvolávají pocit svázanosti a omezenosti a plánování zavrhují.
Současné poznatky v této oblasti vychází z toho, že plánování životních cílů nesouvisí jen s fyzickým naplněním našich představ, ale i s rozvojem naší osobnosti a tak je dobré proces plánování zcela nezavrhovat.
Snažme se plánování zjednodušit a přizpůsobit tak, aby pro nás nebylo zdrojem frustrace a pochybností o sobě ale velkým impulzem pro náš další rozvoj.
Správné naplánování cílů pak pro nás bude zásadním krokem k dosažení pocitu spokojenosti a dovede nás k naplnění očekávaných životních standardů.
A rada na závěr!
Nezapomeňte se na cestě Vaším kariérním životem těšit i z drobných úspěchů, budete tak mít život radostnější a naplněný.
K formulování představ, plánování jejich realizace i sledování jejich plnění
si lze usnadnit a zpříjemnit s využitím programu na PC,
který najdete na mých webových stránkách, nebo
mě kontaktujte přes můj profil Průvodce.
Co chcete vyhledat?
Vaše denní dávka Magie
Žijte v Mistrovství…
Nejnovější Příspěvky
Zvyšte svou Prosperitu
Nedávné komentáře
Máte Plán Bohatství?
Kategorie Příspěvků